Skocz do zawartości

CalmLife.pl - serwer RPG tworzony z pasją


Jesús
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

news--1485173459-U1.png


 


No i mamy kolejny tydzień, kolejny artykuł, kolejną masę nieszczęśliwych dzieci, które rozpoczynają już swój drugi i ostatni tydzień ferii. Zaś u nas jak co tydzień we wtorek, publikujemy materiał o dość ciekawym serwerze RPG, którego charakterystykę powinienem rozpocząć od słów wstępu "czym w ogóle jest to RPG".


 


W gruncie rzeczy, patrząc i porównując definicje RolePlayGames i RolePlay mam wrażenie, że większość (jak nie wszystkie) dzisiejsze 'erpeki' powinny mieć w końcówce RPG. 


 


RolePlay to metoda gry ubarwiona w możliwie jak najlepsze i bogate w opis (mowa o szczegółach, detalach) sytuacje, które zachodzą pomiędzy użytkownikami. Taką sytuację możemy również nazwać bardzo ładnie- interakcją. Interakcja może toczyć się tu i teraz, interakcja może dziać się na przestrzeni kilku dni, miesięcy lub nawet lat, zarówno w grze jak i poza nią (np. na forum lub miejscu przeznaczonym do tego). Najważniejsze jest jednak sam fakt odgrywania- wykwintne wstawki, opisy i reakcje postaci- to główna różnica między RP a RPG. Sam RolePlay trudni się przede wszystkim tym, że cała gra musi (a w praktyce chociaż powinna) wiązać się jednym spójnym scenariuszem, który spaja wszystkich graczy, np. mieszkańcy Los Santos są zależni od burmistrza, który wydaje takie i takie postanowienia. Gracze w pewien sposób są ze sobą powiązani, ich losy się wzajemnie przenikają, każda z postaci ma jakiś korzeń, który choć troszeczkę czerpie z podłoża, zwanego fabułą- na RPG jest inaczej.


 


RolePlayGames  jest metodą gry, do której nie przywiązuje się już tak wielkiej uwagi do samych dodatków, którymi nazwiemy podstawowe elementy RolePlay. Na RPG kierujemy postacią jak chcemy- bawimy się w sposób następujący "akcja- interakcja" bez konieczności wtłaczania dziesiątek opisów postaci, czy wykonywanych przez postać ruchach. To my sami decydujemy czy zrobimy 'tak czy owak', nie jesteśmy zależni od reguł panujących na RolePlay (czyt. powergaming, metagaming, ooc/ic) ponieważ sama reguła RPG nam tego nie narzuca.


 


A więc wiedząc już z czym mamy do czynienia chciałbym przedstawić wspomniany wcześniej serwer Calm Life, który może samą nazwą nie podbija publiczności, bo nie oszukujmy się- tak pospolitej, prostej nazwy nie mógł wymyślić nikt inny jak Polak! Ale chwała Wam za to, że jesteśmy narodem, który myśli, planuje i realizuje swoje cele- to nasz narodowy plus i dzięki takim serwerom mam o czym pisać i stać mnie raz na miesiąc na dobrą pizzę z wyświetleń reklam.


 


Tak czy owak- wiem, że nie lubicie gdy wylewam własne przemyślenia, dlatego też zapraszam do poniższej lektury.


 


news--1485249499-U1.png


 


 


1. Kim jesteście, gdzie wcześniej graliście, jaki macie bagaż doświadczeń, no i oczywiście ile macie lat?

Jesteśmy zgraną ekipą, pełniącą funkcję Administratorów RCON na tym serwerze. Przez dwa lata spędziliśmy wiele niezapomnianych godzin na serwerze 4 Life, niestety - sytuacja dotycząca szanowania naszej osoby zmusiła nas, by opuścić tamto miejsce. Ekipa Administracji RCON serwera Calm Life w chwili obecnej liczy trzech członków, mianowicie: osoba pełnoletnia, oraz dwie osoby niepełnoletnie (tj. 17 oraz 16 lat). Posiadamy bardzo obszerny zakres doświadczeń, na platformie MTA. Każdy członek z Administracji RCON ma staż powyżej czterch lat, w tym dwa lata na najpopularniejszym serwerze w MTA - również o trybie gry RPG. Wspomnę również, iż każdy członek Administracji RCON ma wyznaczoną swoją dziedzinę wykonywania obowiązków na serwerze - NeX: programowanie zasobów serwera, organizacja pracy nad forum, zarządzanie usługami "SMS Premium". ; Preyton - zarządzanie forum, zarządzanie oraz modyfikacja "mniejszych" zasobów serwera, tworzenie mapy. ; JokeR* - zarządzanie forum, oprawa graficzna serwera, zarządzanie oraz modyfikacja "mniejszych" zasobów serwera, tworzenie tekstur, tworzenie modeli, tworzenie mapy.

 

2. Skąd pomysł na stworzenie serwera RPG? Dlaczego nie RolePlay?

Inspiracją dla nas na stworzenie serwera o trybie gry RPG było głównie miłe spędzenie czasu wśród swoich znajomych oraz wyluzowanie się od obecnych obowiązków, bądź ciężkiej pracy podczas dnia. Na serwerze panuje przyjazny klimat, każdego nowego użytkownika witamy w bardzo nietypowy sposób, również pomagamy mu "rozwinąć skrzydła" na serwerze.

 

3. Skrypt jest pisany od zera czy bazowaliście na czymś? Na ile teraz wycenilibyście swój gamemode?

Zasoby serwera pisane są od zera - nie staramy się bazować na konkurencyjnych serwerach, aczkolwiek, serwerów opartych o tryb gry RPG jest bardzo dużo na platformie MTA, więc trudno również jest być oryginalnym - na szczęście, mamy masę pomysłów na rozwój serwera, których dotychczas nie spotkaliśmy na innych serwerach. Trudno jest nam powiedzieć, na ile wycenilibyśmy nasz gamemode - jest to ogrom pracy włożony i w dalszym ciągu wkładany w rozwój serwera, by wszystko wyglądało bardzo estetycznie oraz przyciągało uwagę graczy. 

 

4. Raczej nie macie konkurencji na Scenie- jeśli się mylę, wskażcie ją i napiszcie w czym jesteście lepsi?

Konkurencje na scenie MTA posiada każdy serwer - dla nas, konkurencją jest każdy serwer, mieszczący się w przedziale graczy od 50 do 150. Serwerów takich jest kilka, więc nie wymienimy ich ze względu na ich reklamę, aczkolwiek - posiadamy wiele pomysłów, które ujawniły się już na serwerze w pełni autorskie, dotychczas niespotkane na tych serwerach. Warto również wspomnieć o fakcie, iż gospodarka na naszym serwerze w dalszym ciągu się rozwija, a jej poziom nie przekracza poziomu ponadprzeciętnego - oznacza to, iż każdy gracz posiada porównywalnie podobną gotówkę, porównując: czas spędzony w grze a zarobki na serwerze.

 

5. Co Was motywuje do tego, aby tworzyć dalej ten serwer?

Motywacją dla nas są gracze - to oni dodają nam sił, gdyby nie oni - nasze motywacje sięgałyby zeru, co za tym idzie - serwer nie nabierałby postępów. Motywacją dla nas, jest również zadowolenie ze strony użytkowników naszego serwera z dotychczasowych zasobów serwera oraz docenianie trudu, który został włożony w rozwój danego zasobu, by zachęcał użytkowników do ponownego użycia.

 

6. Co natchnęło Was do stworzenia Calm Life'a? Kto zapoczątkował całą tą przygodę?

Natchnieniem do stworzenia Calm Life była chęć spróbowania czegoś nowego, czegoś autorskiego - jak widać dotychczas, udało nam się to, w dalszym ciągu nie przestajemy zaskakiwać użytkowników naszego serwera, z dnia na dzień ulega modyfikacja aktualnych lub tworzenie nowych zasobów na serwer, co można zaobserwować w naszych aktualizacjach znajdujących się zarówno w grze, jak i na forum.

 

7. Jakie smaczki planujecie wprowadzić na serwer- o których jeszcze nikt nie wie? 

Posiadamy ogrom pomysłów na rozwój serwera. Dwa z pomysłów, który w niedalekiej przyszłości mamy zamiar wprowadzić na serwer, to biznesy oraz organizacje przestępcze. Ich struktura działania w dalszym ciągu zostaje opracowywana, a ich zasięg przestrzenny (w wielu dziedzinach znaczenia tego słowa) może wpłynąć bardzo pozytywnie na przyszły rozwój serwera. Posiadamy ponadto oryginalne pomysły pod prace dorywcze, które w przeciągu kilku dni użytkownicy serwera będą mogli zaobserwować. Wspomnę również o służbach mundurowych (potocznie zwanych "frakcjami"), gdyż to głównie one reprezentują serwer - ich struktura, podobnie do biznesów oraz organizacji przestępczych w dalszym ciągu zostaje modernizowana, tudzież z dnia na dzień lista zasobów frakcyjnych zostaje zwiększona o dodatkowe, które zwiększają możliwości dotychczas osiągalne w danej frakcji.

 


news--1485249368-U1.png


 


Na tym oczywiście koniec tego artykułu. Mam nadzieję, że ekipa Calm Life, dosadnie zaprezentowała swój status na Scenie RolePlay i nie pozostaje nam nic innego niż życzyć dalszych sukcesów w podboju polskich graczy i polskiej Sceny RolePlay.


 


Jakie są Wasze odczucia? Jakie Wy wnieślibyście poprawki w życiu projektu, aby zrobić go jeszcze lepszym- śmiało, piszcie.


 

Max lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie serwery RPG na MTA to chujnia. Wszystko jest kopią schematu z pylife.pl, czyli frakcje + prace dorywcze od punktu A do B i nabijanie kasy, kupno auta czy domku. Te serwery blokują DM (ew. zrobią strefy gdzie można się nawalać i bronie dla frakcji) i każdy gracz odgrywa taką samą rolę. Nie istnieje takie coś jak przestępczość, bo dostaniesz warna za jazdę pod prąd XD. RPG powinno oferować swobodę w kreowaniu dowolnych ról poprzez skrypt i tego niestety nigdzie na polskich serwerach nie doświadczymy. RPG na MTA to są własne twory niekoniecznie związane w jakikolwiek sposób z RP i nie należy kojarzyć RPGów na MTA z czymś takim jak PolishRPG na SA-MP.

 

Co do samego Calm Life - nic specjalnego. Jak na razie to kalka pomysłów z różnych innych serwerów na MTA.

 

 

 

 Raczej nie macie konkurencji na Scenie- jeśli się mylę, wskażcie ją i napiszcie w czym jesteście lepsi?

Rozumiem, że artykuł sponsorowany, ale autor artykułu mógłby w jakikolwiek sposób się przygotować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Rozumiem, że artykuł sponsorowany, ale autor artykułu mógłby w jakikolwiek sposób się przygotować. 

 

Jeśli chcesz, abym i o Tobie napisał artykuł, wpłać 120zł na konto, numer podam w prywatnej wiadomości..  :huh:

 

Takich insynuacji można sobie darować- bo to publiczne oszczerstwo z 212kk i znieważenie mojej osoby publicznie.

 

pylife to serwer umysłu, o którym nasz portal nie pisze- tak samo jak o net4game, który nie jest już serwerem RolePlay z punktu widzenia całokształtu RolePlay- owszem budowane są tam interakcje, lecz cały system (inaczej skrypt) uproszcza wszystko do minimum, zaś rolą graczy jest jedynie wypełnianie zadań- typowy 4fun, RPG rzekłbym z wymuszeniem na Imie_Nazwisko.

 

pylife nie zasługuje na miano RPG- to mieszanina wszystkiego co mogło się na wszystkich serwerach wszelakiej maści znaleźć, począwszy od DM, TDM po mini missions, gang-wars. Odbyłem tam nie jedną grę, która polegała przede wszystkim na tym że każdy idzie w swoją stronę i robi to co chce, bez zachowania zasad ogólnie przyjętych pod RPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polskie serwery RPG na MTA to chujnia. Wszystko jest kopią schematu z pylife.pl, czyli frakcje + prace dorywcze od punktu A do B i nabijanie kasy, kupno auta czy domku. Te serwery blokują DM (ew. zrobią strefy gdzie można się nawalać i bronie dla frakcji) i każdy gracz odgrywa taką samą rolę. Nie istnieje takie coś jak przestępczość, bo dostaniesz warna za jazdę pod prąd XD. RPG powinno oferować swobodę w kreowaniu dowolnych ról poprzez skrypt i tego niestety nigdzie na polskich serwerach nie doświadczymy. RPG na MTA to są własne twory niekoniecznie związane w jakikolwiek sposób z RP i nie należy kojarzyć RPGów na MTA z czymś takim jak PolishRPG na SA-MP.

 

Co do samego Calm Life - nic specjalnego. Jak na razie to kalka pomysłów z różnych innych serwerów na MTA.

 

Rozumiem, że artykuł sponsorowany, ale autor artykułu mógłby w jakikolwiek sposób się przygotować. 

 

Serwer jest bardzo fajny, polecam na nim zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...