Skocz do zawartości

MSRP.pl - kolejny klasyk w ciekawym wydaniu


Jesús
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

news--1487067192-U1.png

 

RolePlay od zawsze budziło wiele kontrowersji- tak jak ja, publikując materiał 30 minut wcześniej, ale jest tego powód- wychodzę właśnie z domu. A więc kontrowersje padały zewsząd; zarówno pod względem merytorycznym jak i technicznym; bo to nie ta reguła tylko tamta, bo ten skrypt powinien to robić a ten to. W ten oto sposób ukształtował nam się RolePlay by Poland, w którym zasady dotyczące gry są tak restrykcyjne, że po prostu wyróżniamy się na arenie międzynarodowej (oczywiście tylko w kwesti RolePlay'a).

 

Dzisiejszy wywiad przeprowadzimy z My Santos RolePlay, który istnieje już dłuższą chwilę i przyznam szczerze, że publikację tego materiały zaplanowałem z lekko zaplanowanym krokiem- aby sprawdzić, czy serwer ten rzeczywiście przetrwa próbę i wytrzyma półtora miesiąca od momentu zapytania o artykuł- tu należą się oczywiście wielkie brawa, bo nie jest to kolejny serwer, który upada po tygodniu od swojego utworzenia.

 

Zastanawiając się nad sensem i logiką polskiego RolePlay doszedłem do wniosku, że nic w przyrodzie nie ginie. I tak jak zapewne większość z Was zauważyła, nasz polski RolePlay kształci- jeśli się tylko tego chce. Wyszukane aplikacje (np. na gang, o organizacje), rozbudowane wypowiedzi (w przypadku tych potrafiących) podczas interakcji, oraz ta nieświadoma nauka języków obcych, składająca się głównie ze słówek; "puta", "cabron", "fuck off", nigga", itd, itd.

 

Niemniej jednak pomijając sam fakt słówek musimy sobie chyba pogratulować, co? - jesteśmy dość wybrenym narodem o bardzo ciętym charakterze. Jeden drugiego potrafi dosłownie zjeść żywcem jeszcze przed dogłębną analizą konkretnej sprawy- jad zalewa Wasze monitory ciągle; nie mówię, że to źle- to bardzo dobrze, bo taka postawa przydaje się w życiu codziennym.

 

Wyszukane aplikacje, tj. rozbudowane i bajecznie poetyckie opisy firm, organizacji przestępczych to jest to, czego brakuje innym nacjom grającym na RolePlay. Można by rzec, że chociaż w tej kwestii - tak raz w historii, nie jesteśmy sto lat za murzynami.

 

Tak czy owak, polski RolePlay ewoluował i chcąc czy nie chcąc jesteśmy pionierem zarówno pod kątem wyszukanych skryptów jak i poziomu rozgrywki, która z dnia na dzień staje się jeszcze lepsza. Tak czy owak przemyślenia przemyśleniami a ja Was zapraszam na ten krótki wywiadzik poniżej.

 

 

news--1487067213-U1.png

1. Wasze forum prawdopodobnie przechodzi/przeszło modernizację w chwili obecnej- strona była nieaktywna- co było powodem? Co się zmieniło?

Niestety ubiegłej nocy nastąpiło włamanie na konto jednego z administratorów. Osoba, która tego dokonała, poczyniła pewne szkody i zmuszeni byliśmy cofnąć bazę danych o kilka godzin. Ze względów bezpieczeństwa postanowiliśmy także na przeinstalowanie maszyny, co skutkowało przerwą w działaniu. Dodaliśmy także nowe zabezpieczenia, przez co taka sytuacja nie powinna się już powtórzyć.

 

2. Ekipa- skąd się znacie i skąd pomysł na założenie tego serwera?
W gronie administracji znamy się już od kilku lat. Potrafimy się zgrać, pożartować a także kiedy trzeba - nadać odpowiednie kary nawet osobom, które znamy. Wywodzimy się głównie ze starego, upadłego już projektu - Gester RP. Pewien członek byłej Administracji wyszedł z inicjatywą stworzenia nowego, własnego projektu, i tak też się stało. Naszym założeniem było przenieść to, co dobre z tamtego serwera, jednocześnie zmieniając rzeczy, które nie były do końca udane.

Co najważniejsze, jesteśmy skłonni do współpracy ze sobą, a czas, jaki poświęcamy - kierowany jest dla dobra graczy. Oczywistym faktem jest, że nowy członek ekipy nie zawsze tuż po rekrutacji jest nam znany, dlatego pod uwagę również staramy się brać jego wcześniejsze czyny. Jak wiadomo, z zaufaniem w obecnych czasach jest naprawdę ciężko, a do stworzenia prawdziwego projektu, potrzeba również osób, które potrafią być odpowiedzialni.

3. MS-RP - dlaczego taka nazwa?
Wychodzimy w stronę graczy z inicjatywą zapewnienia rozgrywki w mieście, Twoim mieście, moim - mySantos. Nachyla się nam od razu proste skojarzenie - to dobrze. Prosta i praktyczna nazwa to połowa sukcesu dla projektu.
Szczere mówiąc, większego przesłania tu nie ma, po prostu nazwa nam - graczom się spodobała.

 

4. Zainwestowaliście bardzo dużo czasu w rozwijanie skryptu- co widać po aktualizacjach tematu, więc na ile wyceniacie obecnie Wasz skrypt?
To prawda, naszym głównym atutem projektu jest stabilny, a przede wszystkim łatwy w opanowaniu dla gracza skrypt. Cieszymy się, że ambicje górują, a gracze są zadowoleni. Nie ciężko zauważyć, że dział z propozycjami jest wręcz pełen. Efektem ciężkiej pracy osób zajmujących się skryptem są właśnie pojawiające się regularnie aktualizacje. Szczerze, nigdy się nie zastanawialiśmy nad wyceną naszego skryptu, celem jego tworzenia nie były pieniądze. Licząc "na oko" przy jego tworzeniu spędziliśmy około 1000h. Jesteśmy z niego zadowoleni, ale oczywistym jest, że pragniemy więcej, dlatego nie zaprzestaliśmy, a praca jest ciągle kontynuowana.

 

Poniżej ilość commitów (zmian w skrypcie) według aplikacji github, na której działamy.

 

news--1487067258-U1.png

 

5. Co Was motywuje do dalszego działania z projektem?
Główną motywacją dla nas jest środowisko graczy, jakie utworzyło się wokół naszego projektu. Zainteresowanie, jakim gracze nas obdarzyli, jest dla nas cenne, dlatego cieszy nas każda pojedyncza osoba korzystająca z serwisu. Nasz projekt mimo dobrych chwil miał również pod górkę i nie zawsze cieszył się dobrymi statystykami. Bywały momenty, w których było ciężko, jednak nie poddaliśmy się, a gracze do nas wrócili. Cóż, czym byłby projekt bez graczy? Dla nas najważniejsze jest, aby każdy był zadowolony - nie tylko ze skryptu ale też z rozgrywki jaką oferujemy.

6. Co jesteście w stanie zaoferować graczom na następne pół roku- konkrety.
W rzeczywistości jest tak, że ciężko jet cokolwiek stwierdzić w owej kwestii, ponieważ jak na daną chwilę, możliwych opcji jest naprawdę wiele. Główną ofertą jest oczywiście przyjemna rozgrywka. Mamy prężnie działającą sekcję postaci epizodycznych oraz projektów In Character. Chcielibyśmy także dodać, że nie zamykamy się na nowych graczy. Każda osoba, która chciałaby zacząć swoją przygodę z Role Play może sie do nas zgłosić, a my jej w tym pomożemy.

Co do skryptu: cały czas się on rozwija, wciąż wpadamy na nowe pomysły, gracze podrzucają nam swoje. Ciężko jest nam powiedzieć, co dokładnie powstanie w ciągu najbliższych miesięcy.

7. W takim razie to wszystko na dzień dzisiejszy. Dziękuję za udzielone odpowiedzi i życzę powodzenia!
Również dziękujemy i oczywiście zapraszamy do gry!

 

news--1487067237-U1.png

 

A więc drodzy gracze, MS-RP to nie tylko serwer, na którym ktoś zainwestował w object makera, lecz miejsce, gdzie spotykają się realni gracze, którzy dzień po dniu tworzą tą super rozgrywkę, którą jest RolePlay. 

 

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić wszystkich do gry i recenzji serwera, pjona!

MS-RP.pl, Xandes, INWNQ i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serwer nie jest wart zainteresowania, nazwa serwera pochodzi ze starego serwera "Blinta" MySantos.pl oczywiście to nie jest hejt aczkolwiek serwer jest to sklejka a nie żaden "autor' xddd

 

Serwer nie jest w żadnym wypadku powiązany z niejakim "blintem", o samym fakcie tej samej nazwy dowiedzieliśmy się już po starcie.

 

Co do "sklejki" to fakt, nasz skrypt jest wielką sklejką funkcji ze strony: http://wiki.sa-mp.com/ - polecam przy okazji. Prace nad stworzeniem skryptu trwały od końca stycznia 2016 roku, ponad rok temu. Skrypt jest tworzony całkowicie od zera.

 

Tak btw. to dlaczego osoby nie mające zielonego pojęcia o naszym skrypcie (od strony programowania), które nigdy ale to nigdy nie widziały go od środka komentują w taki sposób? Hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer nie jest wart zainteresowania, nazwa serwera pochodzi ze starego serwera "Blinta" MySantos.pl oczywiście to nie jest hejt aczkolwiek serwer jest to sklejka a nie żaden "autor' xddd

 

A ty jesteś kolejnym typem, którzy doszukują się prawdy w byle czym. Otóż zaskoczę cię. Nie jest to kolejny projekt blinta. Nazwa może kojarzy się z jego projektem, ale jest to co innego, inna ekipa, inne zachowania, inny styl, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd skoro nie znasz serwera od strony technicznej. Najlepiej jest napisać opinie nie przegrywając na nim conajmniej 50 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się wypowiem, jeżeli oczywiście mogę, nie będzie to hejt tylko osobista opinia. Przeglądam Wasze forum, jak i znam serwer od wewnątrz z odpowiednich źródeł i mieli huczne przybytki graczy, bo czasami nawet skoki powyżej stu, jednak gracze sobie zwyczajnie uciekli. Gra odbywa się jedynie w org. porządkowych i przestępczych, biznesy słabo prosperują (przynajmniej kilkanaście dni temu) z powodów kilkunastu a jednym z nich to lenistwo liderów, którzy nadużywają botów i nie zatrudniają pracowników. Osobiście nie czuje się tam swobodnie, nic mnie nie przywiązuje, skrypt to kwestia gustu - wygląda podobnie troszkę do harvesta natomiast nie mogę tego potwierdzić, bo podobno macie autorski skrypt i nie interesuje mnie to zbytnio, bo w dzisiejszych czasach to jest najmniej ważne. Administracja w miarę znana, jednak były małe zamieszania - odejścia, przyjścia i inne zmiany. Nikomu nie odradzam serwera ani nie polecam, najlepiej, żeby sobie samemu sprawdził a myślę, że na scenie roleplay jest kilkanaście serwerów - powstających, jak i istniejących, z którymi można porównać i wybrać najlepszy. Powodzenia :)

 

Przepraszam za wszelakie błędy ale pisane na szybko w pracy + ciągle udoskonalam język polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jesteś kolejnym typem, którzy doszukują się prawdy w byle czym. Otóż zaskoczę cię. Nie jest to kolejny projekt blinta. Nazwa może kojarzy się z jego projektem, ale jest to co innego, inna ekipa, inne zachowania, inny styl, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd skoro nie znasz serwera od strony technicznej. Najlepiej jest napisać opinie nie przegrywając na nim conajmniej 50 godzin.

Nie napisałem że jest to serwer blinta, pisany od 0 ? xDDDD widzę tam niektóre funkcje nawet z honesta ale niech wam będzie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasła w bazach danych są szyfrowane, ale dla bezpieczeństwa i tak bym zmienił hasło. Takie rzeczy się zdarzają, regularnie firmy typu Microsoft czy Sony są atakowani a dane klientów zostają przejęte- Czy ich administracja w tym przypadku jest niekompetentna? Trochę dystansu, nikt nie umarł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Start LSS i ADV doprowadził do tego, że na serwerze z 70 osób zrobiło sie 20 w godzinach szczytu, zmarnowany potencjał, złe osoby w ekipie, trzymanie raków na serwerze, to wszystko prowadzi tylko i wyłącznie ku utonięciu rozbitego Titanica.

ADV ma 2 graczy, a na starcie mieli 22 graczy. Ich start nie doprowadził do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterek, ja wiem jaki to ból gdy piszesz kilka dni na skype czy przyjmiemy Cię do ekipy, a później dostajesz negatywną odpowiedź. Szkoda, że mentalność graczy SA:MP jest różna. W przypadku Asterka, którego wszyscy znamy (rodzaju choroby jeszcze nie stwierdzili) działa na zasadzie "jak jesteś w ekipie: serwer super, elo tralala - wywalają cię albo nie przyjmą:  serwer dno, gówno i hejt" i tak działa to za każdym razem tylko do czego to dąży, po co ta internetowa wojna? Według mnie to zazdrość chociaż różnie to bywa. Wielokrotnie wypowiadałem się na temat MS-RP jeszcze dużo przed założeniem adv i po ale zdanie się nie zmieniło. Chłopaków jeszcze pamiętam z Gestera kiedy to na początku wszyscy lecieli na nulledach, a oni na mybb. Mają potencjał, mają graczy, chęci i robią coś co im sprawia przyjemność i nie ważne jest czy ktoś leci  na skrypcie z neta, czy na autorskim czy kupionym bo na wszystkich opcjach może stworzyć coś fajnego jeżeli się chcę. Każdy wie ile musi włożyć w to pieniędzy, czasu i nerwów żeby coś z tego wyszło - więc psucie komuś czegokolwiek i internetowe wojny mijają się z celem. Wam życzę powodzenia i wytrwałości, RYNKi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterek, ja wiem jaki to ból gdy piszesz kilka dni na skype czy przyjmiemy Cię do ekipy, a później dostajesz negatywną odpowiedź. Szkoda, że mentalność graczy SA:MP jest różna. W przypadku Asterka, którego wszyscy znamy (rodzaju choroby jeszcze nie stwierdzili) działa na zasadzie "jak jesteś w ekipie: serwer super, elo tralala - wywalają cię albo nie przyjmą:  serwer dno, gówno i hejt" i tak działa to za każdym razem tylko do czego to dąży, po co ta internetowa wojna? Według mnie to zazdrość chociaż różnie to bywa. Wielokrotnie wypowiadałem się na temat MS-RP jeszcze dużo przed założeniem adv i po ale zdanie się nie zmieniło. Chłopaków jeszcze pamiętam z Gestera kiedy to na początku wszyscy lecieli na nulledach, a oni na mybb. Mają potencjał, mają graczy, chęci i robią coś co im sprawia przyjemność i nie ważne jest czy ktoś leci  na skrypcie z neta, czy na autorskim czy kupionym bo na wszystkich opcjach może stworzyć coś fajnego jeżeli się chcę. Każdy wie ile musi włożyć w to pieniędzy, czasu i nerwów żeby coś z tego wyszło - więc psucie komuś czegokolwiek i internetowe wojny mijają się z celem. Wam życzę powodzenia i wytrwałości, RYNKi.

XDD przypomnę, że ty takie internetowe wojny prowadzisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tylko w przypadku Ciebie, serio. Jesteś tak poklejonym gościem, że najlepiej jak by Ci ktoś ustawił czapkę.. Sam nie wiesz czego chcesz, marudzisz, spamisz, ah. Szkoda słów. Nie będę tutaj robił spamu pod reklamą.

XDDD Pewnie tam nie grałeś i sam nie wiesz jak wygląda cały serwer poza tym nie spamuję tylko oceniam serwery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...