Skocz do zawartości

Prezentacja - Los Santos Stories


Jesús
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 • Administrator

news--1493112372-U1.png

 

Los Santos Stories to projekt osadzony w pierwszym mieście Carla Johnsona na platformie San Andreas: Multiplayer. Wyróżnia go nie tylko autorskie oprogramowanie pisane od zera, ale także szeroki wachlarz możliwości rozwijania postaci, mnóstwo nowych opcji które z pewnością zaskoczą każdego,a przede wszystkim zarząd posiadający wieloletnie doświadczenie na scenie Role Play. "Tak my też byliśmy graczami - ba - dalej nimi jesteśmy! Biorąc pod uwagę nasz bagaż doświadczeń, jak i otwartość na "nowe", staramy się zapewnić rozgrywkę na najwyższym poziomie." - dopowiedział @bluur, Administrator LS-Stories w prywatnej rozmowie dla Centrum-RP.eu.
 
Oprogramowanie jest sukcesywnie ulepszane w porozumieniu z graczami. Głowy otwarte na nowe pomysły, dlatego dział propozycji jest regularnie odwiedzany, a tematy w nim indywidualnie rozpatrywane- co z resztą widać na pierwszy rzut oka wchodząc na forum serwera. "Wspieramy również rozmaite projekty In Character; od Farmy za miastem po CrackHouse czy Złomowisko." - dorzucił @bluur.
 
 
Serwer na chwilę obecną działa- i to całkiem nieźle, bo już od Lutego, codzienne aktualizują skryptu o kolejne nowinki czy też ficzery, wspomagają rozwój projektu zarówno pod kątem technicznym jak i społecznościowym- przez co LS-Stories uzyskuje tak wielkie poparcie w społeczności SA:MP. "na lsstories nie ma krawaciarstwa i więcej jest normalnych graczy niż raków" - dodaje jeden z graczy LS-Stories.
 

 

news--1493112389-U1.png

 

Warto wspomnieć, że samo forum jest przejrzyste i porządnie zrobione, co sprawia że projekt w chwili obecnej wygląda na coś poważniejszego. Warto przyjrzeć się skryptowi, ponieważ LS-Stories wprowadził do standardów gry następujące udogodnienia i urozmaicenia:
 

- Historia transakcji w banku, dzięki czemu masz możliwość kontrolowania swoich wydatków,
- Interakcja na przycisk, dzięki czemu nie musisz za każdym razem wpisywać komendy,
- Uproszczone budowanie wnętrz budynku, ustalenie jego metrażu,
- Wysyłanie SMS do postaci, która jest offline (odczyta go po wejściu do gry),
- System tatuaży,
- Cornery dla gangów ulicznych,
- Gotowanie we własnym domu,
- System mieszkań w blokach,
- System schowków montowanych w pojazdach.

 

news--1493112413-U1.png

 

Dla osób, które w pewnych godzinach po prostu nie mają nic do roboty, Administracja LS-Stories stworzyłą idealne ewentualności do rozwijania swojej postaci oraz ich majątku. Prace dorywcze, które są na serwerze, dają właśnie taką możliwość i pozwalają na zajęcie się czymś w momencie, gdy nie ma akurat osób, z którymi chcielibyśmy pograć. Poniżej lista prac dorywczych, którą otrzymaliśmy bezpośrednio od Administracji LS-Stories:

 

Kurier - po zdobyciu swojego pierwszego pojazdu silnikowego, choćby najtańszego Faggio, można zacząć swoją karierę kurierską, która polega na dostarczaniu zaopatrzenia do firm prowadzonych przez innych graczy.
Magazynier - w dokach, można zająć się przenoszeniem paczek z łodzi do magazynów, a każda dostarczona w taki punkt paczka daje nam kilka dolarów zarobku.
Wędkarz - marząc o karierze wprawnego wędkarza, można zaopatrzyć się w sklepie 24/7 w wędkę. Następnie, w wyznaczonym punkcie, możecie rozpocząć połowy. Każdą złowioną rybę można później sprzedać za odpowiednią kwotę w sklepie. Nikt nie zabroni wam też zachować tego, co złowiliście, by później usmażyć to i zjeść.
Drwal - typowo męska robota, dla ludzi z krzepą. Wycinki prowadzi się w wyznaczonym miejscu, a zgromadzone później drewno można odsprzedać w mieście.
Fotograf - oferujemy również możliwość wybrania kariery fotografa, a ciekawe zdjęcia z różnych wydarzeń w świecie gry będą odpowiednio nagradzane przez naszą ekipę. Tą ścieżkę można połączyć również z branżą rozrywkową, co tylko powiększy wasze zarobki.

 

 

news--1493112431-U1.png

 

Na wielu projektach serwerów RolePlay mocno kulejącą frakcją zawsze było MC. W zasadzie organizacja ta nie miała żadnych ciekawych zajęć prócz aplikowania leków, by gracze po BW mogli naładować brakujące punkty HP. LS-Stories ma na to radę:

 

"My wychodzimy do graczy z czymś zupełnie innym. Przy postrzale w którąś z kończyn nasza postać zostanie w jakiś sposób ograniczona. Postrzał w nogę to brak możliwości biegania/prowadzenia pojazdów, postrzał w rękę to brak możliwości korzystania z broni (w przypadku aktywnego użycia, broń wypada na ziemię. Można ją podnieść, ale nie da się już użyć). By zlikwidować ograniczenia, gracz musi udać się do pobliskiego szpitala na zabieg, który pozwoli wrócić postaci do pełnej sprawności." - dodaje @bluur

 

news--1493112445-U1.png

 

Wszyscy pamiętają ze starych serwerów SA:MP RolePlay złomowisko za granicą LS-SF, gdzie można było oddać swój pojazd do złomowania, w zamian za to otrzymując jakieś pieniążki do wykorzystania w dalszym etapie gry. Na możliwość pozbycia się swojego starego pojazdu na złomowisku za symboliczną kwotę wpadli również Administratorzy w/w serwera. Można również nabyć coś niedrogiego z rzeczami do pewnych poprawek. Od czasu do czasu na złomowisku odbywają się licytacje pojazdów w ciemno. Dzięki temu Los Santos jest dużo lepiej zmotoryzowane niż kiedyś!

 

 

Los Santos Stories to z pewnością projekt, który zaskakuje innowacyjnością - i nie jest to określenie na wyrost. Tworząc idealne miejsce do gry dla graczy plusuje u wszystkich zwolenników prawdziwego RolePlay. Niestety nie mnie oceniać jest poziom rozgrywki- to oddaję w ręce naszych użytkowników.

 

Sam skrypt to nie wszystko- mogę tutaj wymienić minusy projektu, którymi są m.in. źle dobrane proporcje dot. przewagi udoskonaleń dla grup przestępczych czy grup oficjalnych nad zwykłymi userami, którzy zamierzają grać czystego cywila, lecz przewaga plusów daje nam jeden werdykt, jedną ocenę: piątka z plusem za dobre przygotowanie!

 

A co Wy sądzicie o LS-Stories?

Maślak, bluur i Max lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze w sumie gram od początku jego startu, kontakt z ekipą jest zawsze więc na to nie ma co narzekać. Sama rozgrywka na serwerze kręci się na przód, na przód i na przód. Osobiście bardzo polecam serwer jako wieloletni gracz sceny Role Play. Zapraszam bardzo gorąco tych, którzy jeszcze nie odwiedzili tego projektu!  :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny serwer, przede wszystkim wychodzący do graczy. Jeżeli masz pomysł i plan na jego realizację, to możesz liczyć na pełne wsparcie ziomeczków. Prosta sprawa, większość serwerów obiecuje, że "będzie dobrze" i "kontakt zajebisty", a tak szczerze to nie mają pokrycia. LS Stories nie musi obiecywać, bo to robi od początku. Prężnie się rozwija.

 

Tak, konto założyłem specjalnie dla tego komentarza, bo dawno nie miałem tak przyjemnej rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem idealna podróbka net4game. Dodajcie odrazu na środku forum napis "Kupno konta premium" bo już nawet w nawigacji jest przejście do kupna premki.

Idealnie to widać również hipokryzję z twojej strony, bo czepiasz się konta premium, a analizując twoje posty widać, że polecasz projekt który posiada wykupowanie premium w szerszym stopniu. ;) Tutaj chociaż za obiekty do wnętrz nie trzeba płacić PLNami.

 

Wszelakie usługi są po to, by wspierać różne projekty. Nie chcesz, nie kupuj i po sprawie.

 

//Dalej utrzymuje swoje zdanie co do projektu, bardzo przyjemny kontakt z ekipką i brak jakiś sezonowców, co to stawiają raz za razem kolejne projekty i padają po dwóch tygodniach (chodzi o ekipę serwerową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem idealna podróbka net4game. Dodajcie odrazu na środku forum napis "Kupno konta premium" bo już nawet w nawigacji jest przejście do kupna premki.

 

Cześć. Oczywiście, jest wyszczególniona zakładka dla konta premium i innych usług, nie jest to nic dziwnego, ponieważ dzięki usługom możemy zarobić na utrzymanie serwera i jest to powszechna praktyka stosowana przez każdy serwis z takimi usługami. Dlaczego uważasz, że jest to "podróbka net4game"? :)

Firana i Maślak lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Oczywiście, jest wyszczególniona zakładka dla konta premium i innych usług, nie jest to nic dziwnego, ponieważ dzięki usługom możemy zarobić na utrzymanie serwera i jest to powszechna praktyka stosowana przez każdy serwis z takimi usługami. Dlaczego uważasz, że jest to "podróbka net4game"? :)

 

Chyba zarobić na siebie XDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zarobić na siebie XDDD

Piszę tak tylko od siebie.. Forum udostępniliśmy w październiku i od tego czasu projekt nie zarobił na tyle żeby opłacić chociaż jeden miesiąc. Nie liczę już poprzednich miesięcy kiedy pracowaliśmy nad wszystkim jeszcze bez planu na nazwę projektu. SAMP to nie sposób na zarobienie pieniędzy. :)

Cały czas wydajemy swoje pieniądze i nikomu z nas one się nie zwrócą, dodatkowo nie przeszkadza nam to. Projekt jest dla graczy żeby byli zadowoleni i mieli gdzie dobrze pograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...

Może i gracze zwiali, ale zawsze mogą wrócić. Tutaj chociaż można się cieszyć przyjemną rozgrywką, bez nastawienia na okradanie kogo i czego popadnie. W dodatku administracja stara się jak może, by wspierać graczy w ich przedsięwzięciach. Testowałem, kilkukrotnie i nigdy nie zostałem olany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...

Małe zmiany!

 

Nowy system Nitro
 
lB7NCmR.png
 

Użytkowanie nitro w GTA zawsze było takie samo, postanowiliśmy to odmienić przez co jest teraz trochę bardziej realistycznie.
Żeby wyposażyć nasz samochód w tą zabawkę, potrzebujemy zainstalować najpierw specjalny układ podtlenku azotu a następnie zamontować w nim butlę Nitro, która ma swoją pojemność.
Aktualnie dajemy wam możliwość użycia jej tylko raz - jeden strzał Nitro, po tym butla robi się pusta i trzeba ją wymienić.
 
G6aJXeS.png  dGcSEo7.png
 
Kiedy załadujemy butlę w naszym samochodzie, aktywujemy wtrysk podtlenku azotu klawiszem LPM i jeśli jest gotowy, możemy użyć naszej zabawki klikając LPM ponownie!

Uwaga! Używanie tego systemu w pojeździe ma wpływ na nasz silnik i powoduje małe uszkodzenia. Informujemy jeszcze, że nic się nie zmieniło z prawem, nadal jest to nielegalna modyfikacja pojazdu.
 
 

Dodatkowo przypominamy o ostatniej zmianie z demontażem części:

* Można od teraz wymontować wszystko oprócz systemów antykradzieżowych, układu nitro i instalacji gazowej.
Inne części natomiast trafiają do naszego inwentarza natomiast te podane wyżej znikają.
* Dodatkowo informujemy, że jeśli na Twoim pojeździe nie widać jakiejś części,
jest ona z nim niekompatybilna lub została nałożona inna na to miejsce (np dwa dodatki na zderzak).

 
ONdQYsX.png
 
 
 
 
Licencja połowu - Karta wędkarska
 
sDGLmPd.png
 
 
Połów w Los Santos jest od teraz zabroniony bez aktualnej i opłaconej karty wędkarskiej. Uważajcie na kontrolę policji!
Dokument możemy wyrobić w urzędzie miasta (u postaci interaktywnej), sprawdzamy go przez /pokaz wedkarska.
 
0TJgxKC.png
 
 
 
 

Hamulec ręczny w pojazdach
 
Z6cb3sO.png
 
Coś o co prosiliście niedawno. Teraz nikt nie będzie mógł ruszyć waszego pojazdu. Hamulec ręczny aktywujemy za pomocą klawisza N lub komendy /reczny. Nie ma co więcej się rozpisywać, każdy wie jak to działa.

P.S. motocykle i rowery go nie posiadają!

 
 
 
 
Kamera pierwszoosobowa

fXhIzmE.png

 
Ta funkcja pozwoli nam lepiej przyjrzeć się obrazowi widzianemu przez naszą postać.
Dodatkowo jesteśmy w stanie lepiej wczuć się w daną sytuację z punktu widzenia samej postaci niżeli ,,będąc za jej plecami" 
Na razie nie będzie dostępna ta funkcja w pojazdach natomiast pojawi się to niedługo.
 
Aktywować ją możemy w ustawieniach postaci lub przez komendę /fps.
 
IttWAiW.png
 
 
 
 
System zgłoszeń (ticket)
 
 
W6ZNzRL.png
 

Można tam kierować wszystkie prośby, które gracze mają do administracji, a także bugi/błędy w oprogramowaniu i wszelkie propozycje które z przyjemnością przeczytamy. Ponieważ zgłoszenia mogą być realizowane przez każdego administratora (lub konkretnego przydzielonego do danej kategorii), przewidujemy, że realizacja próśb graczy zwiększy się i polepszy o jakieś 300%. Nie zapominamy oczywiście też o aplikacji Discord. Nadal administracja czeka na wiadomości graczy by pomagać, aczkolwiek będziemy traktować to jako opcje by ustalić szczegóły w przypadku jeśli któryś z administratorów ma więcej pytań na temat zgłoszenia.
 
 

 
Nowy portal na forum
 
 
3KJw7NT.png
 
 
Zmieniliśmy trochę portal, od teraz zawiera więcej informacji! 
Będą tam się pojawiały automatycznie informacje prasowe Los Santos Police Department, aktualna pogoda w Los Santos oraz kanał informacyjny San News.
 
 
 
Co jeszcze zrobiliśmy w tym miesiącu?

 • Mała atrakcja na molo Los Santos - diabelski młyn;
 • Osoby z organizacji przestępczych mogą przeszukiwać osoby nieprzytomne za pomocą /przeszukaj lub interakcji H;
 • Osoby nieprzytomne mogą odkładać swoje przedmioty za pomocą /p jeśli sytuacja IC tego wymaga;
 • Ilość osób w środku budynku jest pokazywana tylko jeśli jest to budynek biznesowy;
 • Podczas tankowania pojazdu wyświetlana jest aktualna ilość paliwa w baku oraz jego maksymalna pojemność;
 • Zakładka "Ustawienia" w panelach grup;
 • Nowe maski uprawnień do grup;
 • Justowanie tekstu na forum;
 • Tatuaże postaci;
 • Zmiany w wyglądzie interfejsu w grze. Dodatkowo większość komunikatów z czatu została przeniesiona do okienek;
 • Nowy portal na forum;
 • Bardzo duże poprawki optymalizacji i płynności gry;
 • Ustawiony styl walki będzie teraz się włączał po wejściu do gry;
 • Stała informacja na ekranie o zapiętych pasach, funkcji GPS;
 • Osoba z rangą kierownika w grupie nie może już ustalać uprawnień;
 • Równowaga w zarobkach z prac dorywczych;
 • Osoby posiadające konto premium mogą ustawić teraz tło w swoim profilu;
 • Poprawiono spadek 1 HP w pojeździe przy wsiadaniu gdy pojazd jest w idealnym stanie;
 • Przy skupie poprawiono ilość i nazwę sprzedawanego przedmiotu;
 • Przeniesienie głównego miejsca gry, miejsca spawnu;
 • Ustawienia postaci zostały przeniesione w bardziej przyjazne miejsce, można je aktywować komendą /ustawienia lub klikając w odpowiednią opcję w okienku /stats.
 • Blokada przejazdu przez drzwi kiedy ktoś znajduje się blisko pozycji wejścia/wyjścia, dodatkowo gracz zostaje powiadomiony;
 • Ograniczenie czasowe po przejściu przez drzwi, trzeba odczekać zanim się je zamknie/otworzy.
 • [Przestępcze] Ograniczenia czasowe na całą grupę w okradaniu części pojazdów przez szajki oraz kradzieży radia przez gangi;
 • Zmiany z demontażem dodatków w pojazdach;
 • Zmodyfikowano lekko wypłaty biznesów na podstawie statystyki ich aktywności. Gastronomie są liderem pod względem najwyższej wypłaty z wszystkich biznesów;

 

 

Wakacje niedługo ale nie zatrzymujemy się z aktualizacjami. Niedługo będzie coś wielkiego, jeszcze przed nimi. 12_slight_smile.png
Aktualizacja jest już wgrana. Miłej gry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...