Skocz do zawartości

LS-STORIES.PL


bluur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lsslogo-shadow.png

Czym jest Role Play?

Role Play to modyfikacja, która żyje w uniwersum GTA San Andreas. Polega na stworzeniu fikcyjnej postaci, której charakter można prezentować w grze. Kreowanie postaci jest jedną z ważniejszych kwestii w świecie, gdyż możesz zaplanować ją dokładnie tak, jak chcesz. Twój charakter może zostać gangsterem, policjantem, zwykłym cywilem bądź znaną gwiazdą. Od Ciebie zależy, kim Twoja postać będzie. Po części cała rozgrywka pozwala na odzwierciedlanie prawdziwego życia. Aby zdobyć pieniądze, musisz pracować lub rozmyślać nad nielegalnymi interesami. Jeśli popełnisz przestępstwo, możesz zostać zamknięty w więzieniu, a gdy zostaniesz postrzelony, trafisz do szpitala. Odgrywasz swoją rolę w wykreowanym przez administrację świecie.

Cały sekret tkwi w szczegółach

Ci, którzy byli z nami od czasu poprzedniej edycji, doskonale wiedzą, że ekipa ls-stories zawsze dbała o najwyższy poziom rozgrywki. Wielu z tych, którzy jeszcze nie mieli okazji nas poznać, może zastanawiać się, jak to możliwe, że w czasach, kiedy platforma SA:MP staje się przeżytkiem, odnieśliśmy tak ogromny sukces. Aby było to możliwe, musieliśmy stworzyć coś, co będzie się wyróżniało na polskiej scenie RP – nie tylko stabilną i przyjazną ekipą, ale i innowacyjnym, rozbudowanym skryptem. Wszystko to, łącznie z naszą pracowitością oraz włożonym w ten projekt sercem, sprawiło, że możemy znów zaprosić Was do Los Santos, gdzie wspólnie zbudujemy naszą społeczność.
Nim spotkamy się tam In Game, zapoznajcie się z naszym skryptem, poznajcie to, z czego jesteśmy najbardziej dumni i przygotujcie się na to, co Was czeka. Warto przed startem przypomnieć sobie, za co nas pokochaliście i dlaczego tak dużo czasu z nami spędziliście.

 

Organizacje przestępcze

 

Organizacje przestępcze są jednym z filarów każdego projektu Role Play. Są stworzone do tego aby gracz mógł odwzorować swoją postać w środowisku przestępczym i zrealizował kreatywny charakter postaci. Na projekcie Los Santos Stories wyróżniamy trzy typy grup stojących po ciemniejszej stronie miasta: gangi, zorganizowane grupy przestępcze oraz szajki zmotoryzowane. Każde z nich wyróżnia się innymi cechami i działa propagując zupełnie inne zasady. Organizacje przestępcze na serwerze posiadają wiele ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązań skryptowych jak i w polityce działania. Kreatywna rozgrywka jest wynagradzana graczom dzięki działającym projektom zorganizowanym przez opiekunów tej sekcji. Między innymi można zdobyć dochód dla organizacji, bądź postaci poprzez udział w Robbery Project czy Cash Factory. Dla wymagających pojawiają się również epizodyczne wydarzenia, podczas których część administracji organizuje rozgrywkę.

 

Organizacje porządkowe

Jednym z filarów każdego serwera są organizacje porządkowe. Wszyscy musimy się zgodzić, że bez rozwiniętych i stabilnych frakcji, serwer nie prezentuje się najlepiej, a gracze narzekają na brak ciekawych interakcji i nudę. Do każdego aspektu rozgrywki przykładamy się w stu procentach i dążymy do jak najwyższej jakości. Słuchamy też Waszych głosów i w miarę możliwości staramy się, aby pokrywały się z naszymi celami – podobnie jest właśnie z frakcjami.
Główną ideą organizacji porządkowych na LS-Stories jest stanowisko ich opiekuna, który ma być jak przyjaciel – nie prowadzić za rączkę, lecz wspierać i służyć dobrą radą, w złych chwilach przedstawić konstruktywną krytykę czy naprowadzić na właściwe tory. Przede wszystkim jest to osoba kontrolująca działanie frakcji i ich liderów, zapobiegająca wszelkim nadużyciom czy złym zachowaniom.
To, co zawsze sprawiało problemy w kwestii organizacji porządkowych, to rutyna i brak interakcji z graczami – dotyczyło to zwłaszcza służb medycznych. Naszym rozwiązaniem jest połączenie funkcjonujące doskonale w USA, czyli karetki stacjonujące nie w szpitalu, a w remizie strażackiej. Co zyskujemy poprzez połączenie dwóch frakcji w jedną? Brak konfliktów, jakie niemal non-stop miały miejsce w kontaktach między nimi. Szybkie reagowanie na sytuacje kryzysowe, gdyż dobrze wiemy z życia, że tam, gdzie zbyt wiele dowodzących osób, tam działania nie idą tak samo sprawnie i nie jest możliwe wcielenie pewnych obowiązujących standardów. Dodatkowo zarówno medycy, jak i strażacy nie będą się nudzić, chociażby z racji towarzystwa czy większego zakresu akcji. Szpital będzie nadal, ale nie jako frakcja, lecz jako budynek, w którym każdy z Was będzie mógł sobie odegrać jakąś akcję, jeśli tylko będzie miał na to ochotę.
Najważniejsze jednak jest to, co dzieje się na linii organizacje przestępcze-organizacje porządkowe i tutaj najmocniejszym ogniwem musi być LSPD. Bez dobrze prosperującej tej frakcji całe tło fabularne pracuje jak słabo naoliwiona maszyna. Z tego też powodu naszym celem jest, by w Los Santos Police Department klimat był na pierwszym miejscu. Dość rutynowych działań, odbębniania służby jak najszybciej, byle zdobyć trochę pieniążków, dość zachowań, które nijak mają się do rzeczywistości. Od tej pory w LSPD nacisk będzie kładziony głównie na grę IC i wyczuwalny, wręcz namacalny jej klimat.
Planujemy też szereg udogodnień dla Los Santos Government, chcąc by nie była to frakcja nudna, polegająca tylko na kilku komendach. Lider otrzyma od nas pełne wsparcie w rozwijaniu świata polityki, korupcji, białych kołnierzyków, zaangażowania w organizacje pozarządowe czy inne aspekty, będące ograniczone jedynie przez wyobraźnię lidera.
Nie zapominajmy też o San News, które zawsze jest zaangażowane w życie wszystkich obywateli Los Santos. Dołożymy wszelkich starań, by lider SN miał wszelkie środki potrzebne do informowania naszego miasta o tym, co się w nim dzieje. Przed tą frakcją jest jeszcze wiele dobrego, wystarczy tylko odrobina kreatywności, by promować wschodzące gwiazdy, upokarzać polityków czy niszczyć niektóre związki poprzez plotki – pomyślcie tylko, ile przed Wami możliwości!
To wszystko to dopiero początek, gdyż wciąż będziemy rozwijać organizacje porządkowe tak, by wszystkim nam grało się lepiej i ciekawiej.

 

Prace dorywcze i LS Works

Umożliwiamy graczom wiele możliwości zarobkowych, dzięki czemu nigdy nie zaznasz nudy. Gdy skończysz prace w biznesie, bądź masz ochotę się czymś zająć możesz udać się do LS Works. Jest to agencja pracy, w której otrzymasz pracę dorywczą oraz niezbędne instrukcje jak się jej podjąć. Do wyboru masz parę zajęć, dzięki którym zyskasz dodatkowe fundusze. Dziennie możesz dorobić do swojej wypłaty aż 600$! Gdy zakończysz swoją pracę musisz udać się do LS Works aby odebrać wypłatę, bądź w niektórych przypadkach najpierw do Lombardu aby sprzedać zebrany towar.

 

VWoG2GZ.png

 

VdqXgLi.png

 

p69Dwcb.jpg
 

Prace dorywcze to mały krok do wyeliminowania nudy i znalezienia swojego miejsca w grze. Chcemy pozbyć się nudnego stania za ladą w każdym biznesie. Choć mimo to biznesy na ten czas pozostają, a poświecenie pracy w nich będzie o wiele bardziej opłacalne pod względem ilości zarobku. Przedstawiamy wam drugą pracę dorywczą pomijając kuriera - jest to magazynier. Magazynier zajmuje się noszeniem paczek z Cargo Ship do miejscowych magazynów znajdujących się przy siedzibie San News. Za każdą doniesioną paczkę otrzymasz randomową ilość dolarów do ręki. Więc, jeśli chcesz dorobić sobie jako magazynier - wejdź na czerwony znacznik który znajdziesz na pokładzie statku.

2Eumouo.jpg
 

Trzecią pracą dorywczą jaką wam prezentujemy jest łowienie ryb. Aby zarabiać na łowieniu ryb wystarczy zakupić wędkę w najbliższym sklepie 24/7. Gdy ją zdobędziesz ruszaj natychmiast na molo bez koła i rozpocznij łowienie swoich zdobyczy! Gdy złowisz odpowiednią ilość ryb, ruszaj do lombardu, aby je sprzedać. Poniżej znajdziesz jego dokładny opis.

lM3DKUS.jpg
 

Drwalstwo to umiejętność pozyskiwania drewna z wycinki drzew. W naszej gospodarce odnajduje to miejsce jako kolejny czwarty rodzaj pracy dorywczej. Udaj się w okolice Leafy Hollow i znajdź drzewo do wycinki. Stań kamerą pod nim i użyj przycisku Y. Twoja postać rozpocznie wyrąb drzewa. Czas wycinki jest zależny od szczęścia, a pomyślne wyrąbanie drzewa sprawia, że do Twojego ekwipunku trafia drewno, które możesz sprzedać w lombardzie.

 

AXvGP9m.jpg

 

Po zatrudnieniu się jako roznosiciel gazet musimy udać się do siedziby radiostacji San News by odebrać prasę. Poruszając się dowolnym środkiem transportu należy dostarczać gazety w wyznaczone miejsca (punkt pojawiać się będzie na mapie). Wynagrodzenie jest naliczane na konto po każdej odłożone gazecie pod drzwiami czyjegoś domu. Czasami jest ono wyższe, czasami niższe, jednakże zapewniamy, że nie ma na co narzekać. Należy pamiętać, że gazety można rozwozić wyłącznie między godzinami 8:00 - 19:00. Później San News przygotowuje kolejną porcję prasy na następny dzień.

 

 

Ślady DNA i rękawiczki

Każda z naszych postaci posiada swój własny numer identyfikacyjny, który w grze jest nazywany kodem DNA. Przez to Wasza postać może zostać rozpoznana w świecie wirtualnym przez organizacje porządkowe przy różnorodnych śledztwach. Ważnym dodatkiem więc dla każdego drobnego – i nie tylko tego drobnego – przestępcy są rękawiczki. Ich użycie powoduje, że Wasza postać nie pozostawia żadnych śladów na miejscu zbrodni ani na przedmiotach, których wcześniej używała.

Grupy prywatne

Grupy prywatne to nierozłączny element naprowadzający gospodarkę serwera. Przez prowadzenie biznesów, jak i samą klasę pracującą, każdy z nas jest w stanie podnieść byt swojej postaci poprzez wynagrodzenia odbierane za nienaganną pracę. Każdy gracz ma możliwość założenia swojego biznesu w wyznaczonym dziale na forum oraz musi się zastosować do wszystkich punktów, które są wyznaczone w procesach. Nasz panel oferuje każdemu liderowi wgląd do swojego biznesu, w całą jego działalność. Jesteśmy w stanie zarządzać wszystkimi uprawnieniami, prowadzić wewnętrzne tematy informacyjne w dziale dyskusyjnym, transakcje ukazują nam dzienny utarg, magazyn zaś aktualną liczbę produktów. Dodatkowo mamy wgląd do wszystkich budynków, jak i pojazdów podpisanych pod panel.

Biznesy, które są dostępne:

* Restauracja

* Warsztat

* Strzelnica

* Siłownia

* Salon aut

* Strzelnica

*Salon tatuażu


Ile możesz zgarnąć?

Mng83LY.jpg

Planowanie utrzymania gospodarki pieniężnej projektu, a w zasadzie utrzymanie balansu tej istniejącej, to nie jest proste zadanie. Staramy się dostosować rozgrywkę tak, żeby gracz nie musiał nijaczyć postaci po to, by móc zarobić na podstawowe zaopatrzenie czy pojazd. W związku z tym przewidujemy różnego typu bonusy, aby zachęcić Was do zdobywania coraz większych majątków!

 • Wypłata otrzymana za przepracowane 30 minut na obszarze Pershing Square: 300$ + 50$ BONUS = 350$
 • Wypłata w organizacjach publicznych za przepracowane 30 minut: 450$
 • Bonus w godzinach od 19 do 22 za przepracowanie 30 minut: 50$
 • Standardowa kwota do zarobienia w pracy dorywczej: 600$
 • Kwota do zarobienia w pracy dorywczej w godzinach od 19 do 22: 750$

Animacja na klawisz

Animacje na klawisz to coś, czego brakowało na wielu serwerach. Jest to bardzo duże ułatwienie, które sprawia, że gra staje się dynamiczna. Nasze rozwiązanie polega na tym, że możecie zbindować sobie ulubioną animację na klawisz chodzenia.

 

Wystarczy wejść w ustawienia postaci (/ustawienia lub w /stats > ustawienia i przełączniki), następnie przejść do danej funkcji i przypisać animację pod klawisz. Nie trzeba będzie od teraz non-stop wpisywać na czacie komend, wystarczy jedno kliknięcie i Wasza postać zrobi to, co wcześniej zostało przypisane (przydatne do odświeżania animacji). Stworzyliśmy to w intuicyjny sposób, dlatego nie powinno być z tym żadnych problemów. Po naciśnięciu klawisza animacja wywoła się sama (tak samo można przerwać animację). Twoja postać stoi > naciskasz raz ALT > postać idzie

2idthtp.png

Wystarczy wejść w ustawienia postaci (/ustawienia lub w /stats > ustawienia i przełączniki), następnie przejść do danej funkcji i przypisać animację pod klawisz. Nie trzeba non-stop wpisywać na czacie komend, wystarczy jedno kliknięcie i Wasza postać zrobi to, co wcześniej zostało przypisane (przydatne do odświeżania animacji). Stworzyliśmy to w intuicyjny sposób, dlatego nie powinno być z tym żadnych problemów. Po naciśnięciu klawisza animacja wywoła się sama (tak samo można przerwać animację). Twoja postać stoi > naciskasz raz ALT > postać idzie.

Poprawiliśmy też działanie animacji. Administratorzy mają szereg funkcji, dzięki którym mogą je dodawać i edytować bezpośrednio w grze. Jeśli zauważasz jakąś animację, która nie funkcjonuje poprawnie – zgłoś nam to.

f3SgnYN.png

Opisy postaci oraz pojazdów

Naturalną częścią gry na serwerze RP jest chęć opisania wyglądu swojej postaci czy pojazdu. O ile łatwiej wchodzi się w przeróżne interakcje, gdy z góry wiadomo, jak wyobrażać sobie drugą stronę. Możemy też dzięki temu podkreślać istotne dla nas i, co ważniejsze, widoczne szczegóły. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że kolor tekstu w opisie może zostać zmieniony – w tym celu wystarczy skorzystać z kodu HTML:

(808080)Koszulka Johna jest pokryta czerwonymi plamami.

Warto pamiętać, aby każdy opis był zgodny z zasadami, czyli nie opisywał np. charakteru postaci, nie był zwykłą reklamą czy nie obrażał innych graczy.

Postacie interaktywne na wysokim poziomie

Grając na ls-stories, pewnie nauczyliście się, że na prawie wszystko w otoczeniu można reagować klawiszem interakcyjnym. Poprzednio mogliście spotkać sztywnie postawione postacie w ważnych lokacjach takich jak szpital czy bank. Chcieliśmy to lekko poprawić, dzięki czemu zyskaliście cały wachlarz nowych możliwości.

8uGDiHU.png

Posiadając porządne usprawnienia i narzędzia skryptowe, możemy dodawać niezliczoną liczbę zaprogramowanych postaci interaktywnych, aby gra stała się jeszcze przyjemniejsza. Z tego powodu w różnych miejscach w Los Santos można zauważyć porozstawiane postacie, które wykonują powierzone im przez nas czynności.
Z postaciami interaktywnymi można rozmawiać za pomocą klawisza Y. Między Wami zapewne wywiąże się krótka rozmowa, jednak należy pamiętać o tym, by nie być zbyt natarczywym. Jest tu podobnie jak z botami, które podchodzą do postaci podczas handlowania narkotykami. Aktorzy – bo tak ich nazwiemy – łatwo się denerwują i może okazać się, iż nie chcą zamienić już z Wami ani słowa więcej (dialogów jest jeszcze mało, dajcie nam na to czas). Postacie te możecie traktować jako mieszkańców miasta. Nie bronimy Wam odgrywać na nich akcji; są po to, by z tego korzystać. W przyszłości będzie można wypożyczać te postacie do swojej gry, zatrudniać je w swoich firmach – ale wszystko z czasem. Zostanie to bardziej rozbudowane, postacie interaktywne będą Was zaczepiać na ulicy, pytać, prosić o pomoc lub... przekazywać pewne informacje.

hhYm5qw.jpg

Postanowiliśmy też, że ekipa serwera będzie wcielać się w aktorów. Za ciekawie rozegrane i kreatywne akcje można otrzymać nagrodę w różnych postaciach (np. pieniądze, przedmioty, pojazdy, sPoints, punkty premium). Ciekawostką jest to, że w momencie pojawienia się tych postaci epizodycznych na serwerze, nie dostaniecie żadnej informacji na ten temat. Sami już w trakcie gry możecie być zaskoczeni, że rozmawialiście z botem, a nie z graczem. Jeżeli z Waszej strony już na początku zauważymy pozytywny feedback, to będziemy w przyszłości rozbudowywać ten system.
Na ten moment ekipa ma narzędzia do tworzenia aktorów. Jeżeli jest jakieś losowe zdarzenie lub event, chętnie wrzucimy jakąś postać, by urozmaicić Wam grę i sprawić, by była bardziej realna. Zarządzanie botami jest dla nas megaproste i o to nie musicie się martwić. Jeżeli tworzycie ciekawą akcję i chcielibyście naszej pomocy w tym, to zgłaszajcie się bezpośrednio w grze do administratorów.

B9VCVC6.png


Wyścigi

 

54AqKZO.jpg

 

Wyścigi są jedną z uwielbianych przez graczy zabaw na serwerach role play. Umożliwia to rozrywkę zwłaszcza dla szajek zmotoryzowanych, które zajmują się organizacją różnego typu wyścigów. Każdy kto tylko dostanie informacje może się na nich zjawić i wziąć udział wygrywając lub przegrywając przy tym zarobione pieniądze. Na projekcie LSS system wyścigów jest bardzo rozbudowany oraz intuicyjny, dzięki czemu wszyscy sobie bez problemu poradzą z jego obsługą. Trasy tworzy się poprzez ustawianie checkpointów i jest możliwość zapisania ich aby gracz mógł bez problemu odtworzyć trasę w każdej chwili. 

 

iQQ9IRH.gif

 

TodYztS.png

 

0HZaagP.png

 

DUhZFac.png

 

n1edZ8r.png

 

 

Nowe ceny za budynki i minimalne podatki za domy mieszkalne

QxXi6rP.jpg

Nasz skrypt zezwala Wam nam na kupno aż czterech rodzajów nieruchomości:

 • garażu;
 • budynku biznesowego;
 • domu;
 • mieszkania.

Każdy z nich różni się na danej strefie cenami. Garaż jest najtańszą opcją, ale należy w tym przypadku pamiętać, że jego możliwości ograniczają się tylko do tworzenia miejsca, w którym możemy przechowywać nasz pojazd lub ewentualnie zwykłej miejscówki dla naszych znajomych – bez opcji, które posiadają poniższe nieruchomości.

Dla przykładu budynek biznesowy daje nam możliwości zarobkowe. Dzięki odpowiedniej grupie wyposażamy magazyn w dobra, którymi chcemy handlować. Wymaga to dodatkowych opcji jak chociażby dostęp do komendy /podaj.

Dom natomiast to cztery kąty dla naszej postaci i jedno ustalone miejsce, w którym pojawia się ona po wejściu do gry. Pomimo braku możliwości magazynowania jak w budynkach biznesowych, mamy tutaj całkiem inną i to przyjemną opcję wynajmowania – za darmo lub za uiszczeniem odpowiedniej kwoty, ściąganej automatycznie z konta osoby wynajmującej.

By zbudować i urządzić nasze wnętrze, potrzebujemy oczywiście mebli. Pakiety, które możemy nabyć w liczbie 20 lub 60 mebli za pomocą interfejsu nieruchomości, opłacamy dzięki punktom premium – punkty te można nabyć poprzez forum w zakładce "Premium". Jeśli interesuje nas waluta wirtualna, to w każdym biznesie 24/7 istnieją zakładka "Wyposażenie budynku", gdzie widnieją pakiety 20, 50 i 200 mebli.

Sejf pozwala nam na ukrywanie cennych dla nas przedmiotów przed obcymi osobami. System audio natomiast umożliwia uruchamianie muzyki, na której słuchanie mamy akurat ochotę. Do tego potrzebujemy tzw. "streama". Oba dodatki można zakupić w podobny sposób jak pakiet mebli.

Ponadto kolejnym urozmaiceniem jest możliwość zmiany strefy czasowej w budynku. Ma to na celu utworzenie klimatu wnętrza oraz poprawę jego estetyki. Przykładowo, niektóre obiekty są prześwietlone i można to zniwelować właśnie poprzez zmianę strefy.

Warto także pamiętać, że mamy dostęp do zmiany nazwy budynku, wejściowego pickupa, a nawet do jego całkowitego usunięcia.

W związku z przeniesieniem centrum jedną z decyzji jest zmiana cen za budynki na danych strefach. Głównym celem tego posunięcia jest zachęcenie graczy do rozgrywki również na Pershing Square. Ma to utworzyć balans oraz jednocześnie rozszerzyć rozgrywkę z South Central.

 

 • Pershing Square: 120$/m2 - min. 150m2 = 18.000$ za najtańszy budynek
 • Łącznik: 170$/m2 - min 150m2 = 25.500$ za najtańszy budynek
 • Idlewood: 200$/m2 - min 180m2 = 36.000$ za najtańszy budynek

Dodatkowo, od tego momentu, domy będą opodatkowe w bardzo niskich stawkach, w odróżnieniu od innych typów nieruchomości.
(Domy i inne nieruchomości będą się dopiero kasować miesiąc po starcie, więc macie czas. Nie zostały naruszone przez te kilka miesięcy.)

 

Rozbudowany system obiektów

 

96voCsa.jpg

 

Posiadamy na projekcie dwa zróżnicowane systemu budowania interiorów. Stworzyliśmy to z myślą o graczach, którzy mają wszelkie przyzwyczajenia. Jeden z nich jest obsługiwany przez klawisze klawiatury, zaś drugi poprzez myszkę.


Kopiowanie obiektów

Na prośbę wielu graczy udostępniliśmy niezwykle przydatną opcję, czyli kopiowanie zaznaczonego obiektu. W jego miejsce tworzy się nowy i postać zaznacza go automatycznie.
Mając zaznaczony obiekt, wystarczy użyć komendy /mcopy. Kopiowaniu ulegają wszystkie właściwości i atrybuty obiektu oprócz /mgate, /mowner. Kopiowanie jest dostępne w obu trybach budowania – klawiszowym i strzałkowym – oraz tylko dla osób z aktywnym kontem premium.

lsSTOXb.png

Strzałkowy tryb budowy

Od dawna na ls-stories dostępne są dwa tryby budowania wnętrz: strzałkowy oraz klawiszowy. Strzałkowy niegdyś był mało intuicyjny i brakowało mu precyzji, jednak teraz wszystko jest już kompletne. Dla przypomnienia:

* Przycisk ESC nie kasuje obiektu, w zamian za to można skorzystać z komendy /md.

* Zapis obiektu wykonuje się za pomocą przycisku 7eK1o9Q.png na ekranie oraz /msave.

* Obiekt można dowolnie obracać za pomocą komend.

* Dla ułatwienia w trybie strzałkowym komendy do rotowania i przesuwania obiektów również reagują.

* Oprócz przesuwania i obracania obiektów za pomocą osi XYZ dla większej precyzji można skorzystać z komend, które dotychczas były tylko w trybie klawiszowym:

/px - przesunięcie obiektu o wartość w osi X
/py - przesunięcie obiektu o wartość w osi Y
/pz - przesunięcie obiektu o wartość w osi Z
/rx - obrót obiektu w osi X o podaną wartość
/ry - obrót obiektu w osi Y o podaną wartość
/rz - obrót obiektu w osi Z o podaną wartość

zZJEkFN.png

* Tryb budowy możecie zmienić w ustawieniach postaci.

Tryby budowy są po to, by było Wam łatwiej budować, więc z tego korzystajcie i wybierajcie ten, który Wam bardziej odpowiada.

jj0YAMS.png

Stała 'godzina' w budynku dla osób wewnątrz

IhWoH2y.png

Pewnie wielokrotnie mieliście problem ze światłem we wnętrzu budynku. Obiekty i tekstury, jakie na nie narzucacie, różnie reagują na światło zależnie od tego, która jest godzina w świecie gry. Niestety jest to problem tego jak działa padające na elementy światło w GTA San Andreas.

Jak zawsze - wychodzimy z dobrym rozwiązaniem. Od teraz w każdym budynku jego właściciel może ustawić stałą godzinę, jaka pozostaje wewnątrz i każdy odwiedzający gracz będzie ją widział bez zmiennie. Po wyjściu z budynku powracamy do godziny na świecie zerowym.
To rozwiązanie jest tak samo dobre dla osób, które budują wnętrza - teraz mogą ustawić właściwą godzinę, dla której wszystkie obiekty wyświetlają się poprawnie.

Plusy:

 • Właściwe padanie światła na obiekty
 • Większa jasność w nocy, lepszy klimat dla np. lokali gastronomicznych

ZkFAkz3.png
 

Wyciąganie tekstury na czat

Coś dla lubiących budować interiory. Osoby posiadające dostęp do /msel mogą wyciągać teksturę z zaznaczonego obiektu. Narzędzie przydatne dla tych, którzy często zapominają, jakiej tekstury użyli lub w przypadku np. edycji tekstu mmat, kiedy to nie wiadomo, jak był stworzony. Można też zawalczyć u innych o dostęp do zarządzania obiektami, by spisać sobie tekstury, które przypadły nam do gustu i chcielibyśmy mieć je gdzieś zapisane. 

Wystarczy wybrać sobie dany obiekt poprzez /msel ID lub /mpick i wybierając kursorem, wpisać /mmat info. Na czacie pojawi nam się tekstura, jaka została nałożona na wybrany obiekt. Można ją przepisać lub wejść w chatlog.txt (Dokumenty>GTA San Andreas User Files>SA-MP>chatlog.txt) i stamtąd skopiować.

ikE8C5g.png

Umiejętności postaci

Każda postać jest w pewnym sensie unikalna. Zależnie od tego, w którym kierunku chcemy ją rozwijać, jedna może skupiać się na sile, inna na umiejętnościach strzeleckich, a jeszcze inna na majsterkowaniu.

Z każdej umiejętności płyną jakieś korzyści.

Siła (J) – możemy ją poprawiać w siłowni. Skrypt został opracowany tak, by postać mogła zabierać więcej punktów życiowych przy uderzeniu. Osoba chcąca przyspieszyć efekty pracy może zrobić dzięki zażywaniu nielegalnych substancji oraz suplementów – te ostatnie można zdobyć legalnie w siłowni.

Wędkarstwo – im większe doświadczenie, tym lepsze efekty. Każda z ryb posiada swój rozmiar. Czasem uda nam się złapać większą, a innym razem mniejszą, jednak im bardziej jesteśmy w tym fachu obeznani, tym większe szanse, że trafimy na taką pokaźną. Rozmiar ma znaczenie, a już zwłaszcza przy próbie sprzedaży.

Strzelectwo – zostało podzielone na trzy kategorie. Póki nasza postać nie osiągnie doświadczenia z bronią, otrzymuje przy celowaniu efekt "trzęsącego" się ekranu, co ma imitować zmniejszoną celność strzału. Istnieją dwa poziomy umiejętności strzeleckiej: taka, która niweluje trzęsący ekran oraz taki, który pozwala postaci na chodzenie podczas wykonywania ostrzału (tzw. Poziom Hitman)

Zdolności Manualne - Postać na ls-stories wykonuje wiele aktywności i niektóre z nich można podpisać właśnie pod tę umiejętność. Od tego momentu postacie będą cały czas się szkolić w wykonywaniu pewnych rzeczy, a im bardziej się tego wyuczą – efekt końcowy wykonywanej rzeczy przyjdzie łatwiej i skuteczniej.


GPPlV6Q.png

 

Co to oznacza? Wykonując takie aktywności jak naprawa silnika samochodu, wymiana jego części, tatuowanie postaci czy wymiana części broni, powiększają się nasze zdolności manualne, a tym samym każda z tych rzeczy będzie albo zajmowała mniej czasu, albo będzie bardziej skuteczna, jak zostało to już napisane w pierwszym akapicie.

Uwaga! Punkty zdolności manualnej wzrastają od 1 do 3 za aktywność, jednak jest też szansa, że postać niczego się przy tym nie nauczy, więc nie wzrosną.

WIPqLbC.png

Nowa zdolność postaci została wpisana na listę umiejętności, która widnieje w poprzedzającym ją oknie statystyk.

Nauka używania broni na strzelnicy

aUb9EQY.jpg

Jak do tej pory podczas zwiększania umiejętności na wszelakie rodzaje broni, dostawaliśmy za każdy strzał punkt umiejętności. Od teraz będzie to działało całkowicie inaczej. Po prostu podczas korzystania ze strzelnicy, umiejętność wzrasta różnie, co za tym idzie zwiększanie umiejętności może nam się udać wolniej, bądź też szybciej. Nie ma reguły, że każdemu zajmie to całą godzinę, żeby nabić pewną liczbę punktów umiejętności danego typu broni.

Dokumenty

Dokumenty – większość z nich jest możliwych do uzyskania w urzędzie, czyli m.in. można tam wyrobić dowód osobisty, prawo jazdy, kartę wędkarską, dowód rejestracyjny, opłacić budynek lub zwiększyć jego metraż czy nawet ustawić unikalną rejestrację na własnym pojeździe. Wystarczy podejść do urzędnika (bota), po czym, patrząc na niego wcisnąć Y. Pojawi się wtedy okienko z możliwością wyrobienia danych dokumentów. Przed ostatecznym wydaniem go przez skrypt, będziemy zmuszeni odegrać stosowną akcję RolePlay z podawania poszczególnych papierów itp. Następną rzeczą są konta bankowe, które można zakładać rzecz jasna w banku. Działa to tak samo jak urząd, więc nie powinno być z tym problemu. Pamiętajcie, że bez konta bankowego nie będziecie mogli odebrać wypłaty z biznesu, dlatego warto o tym pomyśleć już na samym początku. Posiadane dokumenty da się pokazywać innym graczom poprzez komendę /pokaz. Dokumenty jakie można uzyskać w urzędzie to:

 • Dowód osobisty
 • Prawo jazdy
 • Karta wędkarska
 • Utworzenie własnej działalności gospodarczej
 • Rejestracja pojazdu
 • Opłacenie podatku od budynku

 

System BW

crmgpgJ.jpg

To my chcemy wyznaczać standardy, dlatego na każdym kroku staramy się odbiegamy od tego, co występuje już wszędzie. I tym razem stało się podobnie, lecz nie byłoby to możliwe bez właściwego podejścia graczy. O czym mowa? U nas człowiek zawsze był, jest i będzie stawiany przed skryptem – nie skrypt przed człowiekiem. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których chcielibyście coś odegrać, ale skrypt mimo wszystko jest nieugięty i Was blokuje. Dążymy do tego, aby stopniowo to zmieniać. Sami popatrzcie!

j08rKrF.png

dY7U1hf.png

Dwie minuty po utracie przytomności Waszej postaci dowolny gracz obok może pomóc Waszej postaci i sprawić, by znów była przytomna. Celując na gracza i naciskając (H), wybieramy opcję 'Pomóż', która daje nam możliwość wybudzenia go. Będzie to możliwe w momencie, gdy nikt z LSMC nie będzie na służbie. Kolejny warunek jest taki, że to inny gracz musi mieć wolę pomocy i nie możecie na nikim tego wymuszać (wyłączone jest pisanie PW w trakcie BW i najpewniej powróci też czarny ekran), dzięki temu BW nie zawsze będzie trwało tylko 2 minuty. Mimo wszystko należy pamiętać, że przypadkowo napotkana osoba, która udziela Wam pomocy, nie jest najczęściej profesjonalistą medycznym i nie nosi ze sobą sprzętu, stąd też po ocknięciu się (dzięki uprzejmości innych) Wasza postać będzie przez pewien czas ograniczona.

4MzuidN.png

Smartfon

3uG799I.png

 

Smartfon to podstawowe urządzenie, którym posługuje się każdy człowiek. Nie może tego zabraknąć na projekcie Los Santos Stories. Każdy gracz ma możliwość zakupu telefonu w sklepie 24/7. System jest bardzo innowacyjny i intuicyjny, dzięki czemu gracz bez problemu będzie w stanie poradzić sobie z jego obsługą. Oprócz standardowych czynności takich jak dzwonienie czy pisanie smsów jest możliwość użycia internetu czy wykonania przelewu na inne konto bankowe, aż po zobaczenie historii transakcji. Aby smartfon był w pełni gotowy do użycia wraz z urządzeniem trzeba zaopatrzyć się w kartę SIM. Można zmieniać dzięki temu numer telefonu bez kupowania kolejnego urządzenia.

 

kxVapSF.gif

 

iJFM0lp.gif

 

g0WactD.png

Siłownia
Zaczynając swoją przygodę na serwerze, marzyłeś, aby umiejętności Twojej postaci siały postrach i zgrozę na ulicach? Otóż tak... U nas znajdziesz bardzo nowoczesny system dla Twojej postaci, jednocześnie prosty i intuicyjny!

Zaczynając grę jako świeżak, Twoje myśli na początku krążą wokół pracy, samochodu i właśnie SIŁOWNI. Po zarobieniu pierwszych paru centów, śmiało można na to wszystko zbierać. Co będzie Ci potrzebne? Najważniejszym czynnikiem jest karnet na siłownię, który można nabyć w każdej siłowni za niewielką kwotę. Po kupnie należy upewnić się, czy nasza postać jest w dobrej, odpowiedniej kondycji zdrowotnej – bowiem, aby trening mógł się odbyć, musimy posiadać minimum 90% HP naszej postaci. Gdy wszystkie warunki są spełnione, wchodzimy na salę treningową i używamy karnetu (/stats -> karnet siłowy -> użyj | bądź /p karnet). Następnie zabieramy się za wbijanie siły poprzez podejście do ławki treningowej i naciśnięcie przycisku Y.

Poniżej system siły, który przekłada się na specjalne statusy pod nickiem postaci, widoczne dla każdego gracza.

Startowa siła każdego: 100

Mężczyźni:

więcej niż 200 i mniej niż 600 = status wysportowany

600 – 1199 = status umięśniony

powyżej 1200 = status kulturysta

Kobiety:

więcej niż 200 i mniej niż 1199 = status wysportowana

powyżej 1200 = status kulturysta

Nasz skrypt posiada także rozbudowany system dopingu, wspomagający siłę naszej postaci. Jednym ze specyfików są zwyczajne suplementy diety, które można nabyć w każdej siłowni do każdego treningu i to w legalny sposób. Reszta natomiast to substancje nielegalne, zwane narkotykami, a ich zdobycie wymaga już nieco większego wysiłku, gdyż nie są dostępne na wolnym rynku.

Warto jednak pamiętać, że decydując się na narkotyki, należy liczyć się ze wszystkimi plusami i minusami. Niestety, spożywanie ich powoduje, że nasza postać uzależnia się, przez co mogą doskwierać jej różne nieprzyjemne skutki uboczne, a w konsekwencji nawet śmierć poprzez przedawkowanie! Medycy służą różnymi lekami, które pomagają, ale nigdy nie można być pewnym, czy dotrzyma tajemnicy i nie zgłosi tego odpowiednim służbom porządkowym.

Mechanika + osiągi: Turbosprężarka, kompresor, ECU


mcAfXMS.png


Jest to rzecz, z jaką wycofaliśmy się na początku roku. Zostało to bardziej dopracowaneprzemyślane jesteśmy gotowi udostępnić to Wam.
Tuning pojazdów nie będzie opierał się tylko na aspekcie wizualnym. Utworzyliśmy części, które pozwolą polepszyć osiągi Waszych pojazdów. Takie części nazywamy tuningiem mechanicznym.

Na ten moment wprowadzamy następujące części, które można zamontować w samochodach:

 • Turbosprężarka
 • Kompresor
 • Modyfikacja oprogramowania silnika ( ECU )

2HhW21w.png

Każda z modyfikacji zwiększa osiągi silnika, a głównie chodzi tu o przyspieszenie oraz większy moment obrotowy.

Musimy Was niestety rozczarować - Manana nie wyprzedzi Infernusa, nie przesadzajmy!
Części mechaniczne różnie oddziałowują na samochody i wszystko zależy od tego, jaki to model.

Turbosprężarkę kompresor kupimy w zwykłym warsztacie, natomiast modyfikacja ECU będzie dostępna tylko u grup ścigantów.
Pojazdy

 

WwxgfWT.png

System pojazdów umożliwia nam pełne zarządzanie samochodem oraz kilka innych ciekawych funkcji, które są w stanie urealnić, jak i ulepszyć Wam rozgrywkę na naszym projekcie. Każdy z naszych przedmiotów, znajdujących się na naszej liście, można odłożyć w trzech miejscach. Jest to samochód, czyli ogólne jego wnętrze, są to schowki oraz bagażnik, który należy otworzyć stojąc obok niego, aby móc w nim coś schować.
System pojazdów umożliwia także wynajmowanie samochodu dla naszych znajomych, a czas ten jest nieograniczony. Przy sprzedaży pojazdu została udostępniona dodatkowa opcja, która umożliwia nam jego wymianę oraz ewentualną dopłatę jednej ze stron. Warsztaty, jak i niektóre grupy przestępcze, oferują wiele ciekawych rozwiązań modyfikacyjnych dla naszych pojazdów. Komponentami zamiennymi jesteśmy w stanie zmodyfikować wygląd naszych pojazdów oraz ulepszać ich szybkość poprzez części zamienne lub dodatkowe dla naszego silnika. Sam pojazd można otworzyć bez ingerencji czatowej poprzez przycisk "Y". Jeśli chcesz się dać przejechać swoim nowym pojazdem znajomemu możesz również użyć opcji takiej jak wypożyczenie pojazdu do czasu wylogowania! Gdy chcesz wymienić się pojazdem z dopłatą również masz taką możliwość z zapewnieniem, że nie zostaniesz oszukany. Siedząc w środku pojazdu możesz otworzyć każdą szybę oddzielnie. Boisz się, że twój pojazd gdy wyjdziesz z lokalu pojawi się na ulicy, gdyż ktoś go przepchnął? Nie tym razem, na naszym projekcie również znajduje się hamulec ręczny, który uziemi twój pojazd. Jeśli masz coś do ukrycia również możesz kupić ukryty schowek od organizacji przestępczej. Do własnego pojazdu można również zamontować takie komponenty jak: AudioAlarmImmobiliser.

 

mG3hkij.png

 

hJt2hOA.png

 

SBAHFLh.png

 

sV7Xw35.png

 

Narkotyki

 

vIpcv8S.png

 

Rozprowadzanie narkotyków to jedna z ważniejszych funkcji organizacji przestępczych. Każdy narkotyk ma przypisane działanie. Jako jedni z pierwszych dilerów wprowadzamy na rynek: Metaamfetamina, Morfina, Marihuana, Heroina, LSD, Amfetamina, Opium, Kokaina i Ekstazy. Efekty zażycia to: zmniejszony czas BW, większa odporność na obrażenia, zadawanie większych obrażeń, odporność na utratę energii, szybszy trening, ciągły śmiech, zmniejszone obrażenia przy kolizji pojazdu, zwiększenie efektywności treningu, leczenie (co jakiś czas dodaje HP). Co pasuje do czego? Sprawdzicie to sami! Wcale nie jest po kolei   ;) Warto zauważyć, że właściwie każdy z tych narkotyków może zarówno w pewien sposób ułatwić poruszanie się w różnych dziedzinach życia jak i utrudnić (skutki uboczne). Zdobywanie narkotyków to nic innego jak walka między grupami przestępczymi o dostęp do zamawiania. Organizacja, która wygra będzie mogła swobodnie sprowadzać narkotyki przez tydzień aż do następnej walki. Myślimy również o tym, by formacje mogły odbijać paczkę innej grupie, wtedy to oni pozyskają możliwość sprowadzania narkotyków. Jest to kwestia do przedyskutowania z liderami organizacji przestępczych, dlatego odkładamy ją na półkę do czasu ich rekrutacji.

 

 • Marihuana - powoduje efekty i wywołuje śmiech postaci bez względu na sytuacje.
 • Metamfetamina - pozwala na zadawanie większych obrażeń przed postać podczas walki wręcz.
 • Morfina - odporność na zadawane obrażenia podczas walki wręcz.
 • LSD - czasowe leczenie postaci.
 • Amfetamina - odporność na utratę energii (w przyszłości).
 • Ecstazy - zmniejszone obrażenia podczas kolizji pojazdem.

 

Handel narkotykami na ulicy (corner)

yVDNEju.jpg

Aspektem wyróżniającym nas spośród wielu serwerów jest zupełnie nowy system cornerów, którego działanie postanowiliśmy dokładnie Wam przedstawić.
Każda z organizacji o typie gangu ulicznego posiada możliwość korzystania z tej opcji zarobku udostępnionego na LSS. Jedna strefa, którą posiada organizacja, równa się jednemu cornerowi. Organizacje poprzez zdobywanie stref mogą posiadać ich łącznie 5. Dlaczego warto z nich korzystać? Każdy corner udostępnia możliwość skorzystania z niego codziennie w godzinach od 19 do 23. Jedno podejście sprzedaży to maksymalnie 3 albo 4 chętne osoby (NPC). Wszyscy członkowie grupy mogą mieć maksymalnie trzy podejścia na jednej strefie przez cały wieczór. Tak zwany corner jest oznaczony czerwonym markerem wtedy, gdy jest uruchomiony.

Podczas sprzedawania należy pamiętać o następujących rzeczach:

* Nie siedź z wyciągniętą bronią palną w ręku, możesz (ale nie koniecznie) w ten sposób wystraszyć Twojego klienta.

* Im więcej osób przy Tobie podczas handlu, tym bardziej możecie spłoszyć klienta.

* Rzecz oczywista - musimy mieć narkotyki w ekwipunku (na /p). Klient przyjmie od Ciebie tylko tyle, ile chce. Nie wciskaj mu kitu!

* Wyjście z czerwonego markera oznacza zakończenie handlu, więc trzeba w nim stać przez cały czas. Następna próba jest możliwa po upłynięciu około 30 minut.

* Ceny są różne – zostało to bardzo inteligentnie zaprojektowane, więc czasem ulegają zmianie. Zależy to głównie od trendu sprzedaży poszczególnych narkotyków na dzielnicach gangów z Los Santos.

* Podstawiony aktor, który przychodzi jako klient, jest zaprogramowany tak, że w niektórych momentach trzeba pogłówkować, aby odkryć, czego od Was oczekuje. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie przy sobie różnych typów narkotyków, co pozwala na swobodny handel i całkiem pokaźny zarobek. Przeszkodzić Wam może tylko wroga organizacja, gdyż przy strzelaninie lub uszkodzeniach Waszej postaci NPC może po prostu zwiać.

Najczęstsze sytuacje podczas handlu:

Nie posiadasz przy sobie odpowiedniej ilości danego typu narkotyków bądź po prostu nie masz go przy sobie? Aktor uzna, że nie jesteś dobrym sprzedawcą, gdyż nie posiadasz tego, czego oczekuje i zwieje!

FFHaO3D.png

Zbyt długo nie odpowiadasz? NPC uzna, że z każdym momentem zwiększa się ryzyko i odejdzie. Przecież nie jesteście tutaj tylko sami, w każdej chwili może się pojawić LSPD!

V8gRrMp.png

W kierunku Twojej postaci zostaną oddane strzały? Przy Tobie oraz Twoim kliencie zebrało się zbyt dużo osób? Bot odbiera to jako potencjalne ryzyko i zagrożenie dla siebie, więc gdy cokolwiek dzieje się Twojej postaci, a aktor poczuje się z tym źle, po prostu ucieknie.

AdidbqB.png

Ceny dla potencjalnych klientów:

Na bieżąco staramy się dostosowywać ceny tak, aby były dynamiczne i zmieniały się wraz z trendami, najczęściej sprzedawanymi używkami. Zaniżając ceny, możemy doprowadzić do tego, że po prostu klienci nie będą chcieli ich kupować drożej, więc warto pilnować swoich ludzi podczas handlowania na cornerach.

Aktualne ceny:

(Ceny, które są podane poniżej mogą być delikatnie załamywane w dół bądź w górę. Są celowo zaniżone)

Opium: 118$
Heroina: 134$
Kokaina: 115$
Meta: 114$
LSD: 115$
Amfetamina: 92$
Ekstazy: 112$
Marihuana: 48$

65WbnZe.png

Jak poprawnie wpisywać cenę, aby bot odpowiednio ją przyjął?

Aby aktor odebrał Waszą sugestię co do ceny, musicie na czacie wpisać cyfrę. Niczego więcej od Was nie oczekuje.

Poprawna sprzedaż:

NPC: Po ile to u Ciebie chodzi, co?
Gracz: 120

Pamiętajcie, aby nie dodawać żadnych znaków bądź zdań, wystarczy po prostu wpisać cyfrę.

Podpowiedzi do handlu:

Czego oczekuje klient, jeśli poda „nazwę slangową”?

* Heroina – inaczej proszek/brąz.

* LSD – inaczej kwas/lsd.

* Amfetamina – inaczej amfa, speed, proszek.

* Opium – inaczej syntetyk/coś na odprężenie.

* Kokaina – inaczej koka/śnieg/koks.

* Ekstazy – inaczej ecstazy/tabsy/piguły.

* Marihuana – inaczej gandzia/skun/trawa/trawka.

Informacja alarmowa:
Przy sprzedaży, kiedy klient prosi o cenę, wpisujemy samą LICZBĘ, czyli np. 40. Nie czterdzieści, nie "czterdzieści dolarów gościu" czy "4 dychy".Torby - wygodne przechowywanie swoich przedmiotów

eMPbdRo.jpg

Im więcej godzin spędzacie na swojej postaci, tym więcej gromadzi ona przedmiotów, które w pewnym momencie ciężko uporządkować.
Na ls-stories jest wiele sposobów, by ukryć przedmioty, są nawet ukryte schowki w pojazdach, które można zamontować. Następnym rozwiązaniem są długo oczekiwane przez Was torby, do których można w dość szybki sposób schować lub wyjąć jakiś przedmiot. Na pewno znacie ten dodatek; nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie dodali czegoś od Ciebie. Torby będą dostępne w różnych kolorach, abyście mogli mniej więcej kojarzyć, w której torbie co się znajduje – wszystko, jak zawsze, dla waszego ułatwienia.

usPUhL8.jpg

CaMtZty.jpg

Discman, Radio oraz Boombox

Jednym z urozmaiceń dla naszej rozgrywki jak i naszego ucha będą odtwarzacze które chodź są jedynie małym dodatkiem, a sprawiają niesamowite możliwości urozmaicenia gry naszych postaci. Będziemy wyróżniać trzy rodzaje odtwarzaczy, a mianowicie:
 
1. Discman
2. Radio
3. Boombox
 
Zaczynając od Discmana to w prawdzie nazwa sama mówi za siebie - możemy słuchać naszej ulubionej muzyki podczas luźnego grania na ulicy, wykonywania pracy bądź innych czynności, jest ich na prawdę wiele i każdy znajdzie dla siebie! Alee... należy pamiętać, że aby taką przyjemność przytulić potrzebujemy Konta Premium! Discman jest wręcz banalny w obsłudze i nic skomplikowanego w nim nie ma. Aby Discman dawał ukojenie naszym uszom potrzebna będzie płyta CD którą wkładamy do naszego Discmana. Płyty są takie same lecz możemy zrobić dwie ważne rzeczy! WSZYSTKO DO ZAKUPIENIA W SKLEPIE 24/7!!!
- Pierwszą rzeczą i najprostrzą jest po prostu kupno gotowej, naganej już płyty i po prostu włożenia jej do Discmana.
- Drugą rzeczą jaką umożliwia nam system jest kupno czystej płyty i nagranie jej podług swoich upodobań. Możemy nagrać nasza ulubioną stację lub po prostu utwór. Tak, da się!!
Jeśli chodzi o radio to sprawa wygląda pdobnie do Discmana lecz radio montowane jest w aucie! Ale zapytacie skąd takie radyjko wziąść? Otóż warsztaty samochodowe mają w swojej ofercie radyjka, które montujemy do naszego auta. Obsługa jest tak samo banalna jak Discmana, a mianowicie w panelu naszego auta wchodzimy w menu radia, wkładamy nagraną płytę i cieszymy się muzyką podczas pokonywania kilometrów!

 

Ostatnią rzeczą jest Boombox który cieszy się dużą popularnością wsród graczy, a dlaczego? Dużo gangów ulicznych spędza sporo czasu na grze własnie na ulicach, lecz zapytacie co to ma wspólnego z Boomboxem. Otóż Boombox jest uniwersalny do każdej sytuacji, możemy zamontować go w każdym miejscu na naszej strefie, dzięki czemu wszyscy przebywający w pobliżu słyszą muzykę wydobywaną z głosników, zaczynając od naszych  znajomych, kończąc na kurierze który przejeżdza obok właśnie takiego urządzenia. Skąd go wziąść? A no bardzo proste, możemy go zakupić za kilka dolarów w sklepie 24/7 po czym wybieramy miejsce w którym ma stać i aktywujemy go, pamietając oczywiście o płycie! Lecz nalezy zwrócić uwagę, że Boombox to bardziej przedmiot dla gangów tak jak już wyżej wspomniałem.

 

 

- Menu interakcji z graczem na H, interakcja z pojazdem na H,

 

Drive Thru

 

a3HfLrU.jpg

 

Drive Thru – z pewnością wielu graczy męczy to, że w późnych godzinach wieczornych i wczesnym rankiem nie ma możliwości zakupu jakiejkolwiek żywności w restauracjach. Powodem jest oczywiście mała ilość graczy pracujących w tym czasie w biznesach. Aby zapobiec takiej sytuacji, każda osoba w godzinach 23:00 – 6:00 będzie mogła zakupić posiłek w drive thru, które jest umiejscowione na Marinie, Mulholland oraz Willowfield. W podanych godzinach na mapie pojawiają się ikonki tych trzech miejsc oznaczonych hamburgerem.

- Broń, amunicja, zestaw naprawczy,

 

Napad na salon

Napady mogą być organizowane przez wszystkie organizacje przestępcze. Każdy napad może liczyć dotychczasowo tylko 4 osoby w drużynie oraz mogą być organizowane minimum co tydzień. Nie ma obaw! Pomoc reszty członków organizacji nie jest zabroniona przy walce z organizacjami porządkowymi.

Do każdego napadu potrzebne są spełnione warunki i konkretne przedmioty, które możesz zdobyć od różnych typów organizacji przestępczych. Tworzymy tym samym chęć do zawierania umów i chęci współpracy między organizacjami.

Aby zwiększyć ryzyko niepowodzenia - zorganizowane napadu będzie możliwe jedynie w godzinach od 19 do 22 w salonie znajdującym się na dzielnicy Rodeo.

 

l5vrMFb.jpg

 

Uczestnicy napadu będą stale informowani o zadaniach jakie mają wykonać. Posiadać będą wyznacznik czasu, w którym musicie wykonać główne zadanie (ukraść auta/opróżnić sejf/kradzież mebli w domu etc.). Napady od tej chwili stają się dobrym zarobkiem dla organizacji przestępczych i zupełnie dobrą alternatywą od pracowania w biznesach na South Central.

 

sO8Grtd.jpg

 

W napadach będziesz miał wiele styczności z zakładnikami. Będziesz mógł ich zranić w część ciała, co wiąże się z karą dla drużyny albo obezwładnić zakładając plastikowe kajdanki taktyczne. Celując w zakładnika uniemożliwiasz mu wezwanie pomocy lub wszczęcia alarmu. Zwracaj uwagę gdy ma podniesione ręce!

Salon, który umożliwia napady znajduje się na Rodeo.

 

uCab

Ucab – jest to nic innego niż odwzorowanie rzeczywistej pracy ubera. Na naszym serwerze działa to w prosty sposób. Wystarczy posiadać własny samochód, następnie za pomocą telefonu aktywować opcję kierowcy ucab. Po tej czynności każdy inny gracz otrzyma możliwość zamówienia takiej „taksówki” w ten sam sposób tylko wybierając z listy danego kierowcę. Wyświetli się tam wówczas jego imię, nazwisko oraz pojazd jakim aktualnie przewozi. Warto dodać, że kierowca sam ustala cenę za przejechany kilometr z klientem.

 

Knebel oraz worek

Uogólniając te obie rzeczy to można powiedzieć, że są to rzecz używane głownie przez organizacje przestępcze (czyt, mafie, szajki oraz gangi). Jest to w pewien sposób zapobiegania MetaGamingu wsród graczy którzy zostali porwani bądź też przetrzymywani.
Knebel - nic prostszego jak zakneblowanie drugiej osoby (gracz nie może pisać na żadnym z czatów) , osoba ta nie może nic mówić, krzyczeć oraz szeptać. Krótko i na temat.
Worek - tutaj system jest bardzo ciekawy, kończy się era osób które będąc nieprzytomne znały drogę którą pokanali na pamięć, jakim cudem? Magia - żart. Mając dostęp do worka organizacje przestepcze mogą go założyć osobie np. porwanej aby nie wiedziała gdzie jest, któredy się do tego miejsca dostała oraz nie widziała twarzy porywczy. Jak ten worek działa? Otóż po użyciu worka na twoją osobę twój ekran robi się całkowicie czarny, nie NIE MASZ BUGA!) jest to zabezpieczenie przed MetaGamingiem wsród graczy. Nie widzisz nikogo, widzisz czarną otchłań przed swoimi oczami!
 

Vice City

 

c3U8e7U.png
 

Vice City będzie w dalszym ciągu dostępne na projekcie Los Santos Stories!

Dostać się tam można poprzez odnalezienie oznaczonych na mapie punktów na dokach oraz na lotnisku.

Każdy z nas odbiega myślami w przyszłość czy też przeszłość. Niejeden chciałby cofnąć się w czasie i posmakować życia, które nie jest już takie samo. Przeważnie jesteśmy ograniczeni do przyziemnych rzeczy, które z czasem przeradzają się w monotonię. Niespodziewanie nadejdzie taki czas, kiedy wszystko ponownie złapie kolorowe i słoneczne barwy. Wiem, że chcemy tego oboje, ja i Ty. Powiem Ci więcej – ten dzień nadszedł już dziś! Drodzy gracze, Uniwersum L-S prezentuje innowacyjny pomysł, jakim jest „Back to Vice City”. Projekt ten stworzyliśmy specjalnie z myślą o Was, naszych graczach. Organizacje fabularne, postacie epizodyczne i wydarzenia drugoplanowe są na wyciągnięcie ręki. Dodatkowym aspektem jest poszerzenie zakresu wpływów o nieskalaną mapę Vice City w klimacie Miami. Rozgrywka kierowana na najwyższym poziomie dotarła i tutaj. Pamiętajcie, „od graczy, dla graczy”.

 

XdH09WH.png

 

Idealnie znane nam uniwersum 3D przedstawiło kilka konkretnych miast, gdzie w założeniach miała być kreowana rozgrywka. W naszym projekcie nawiązujemy do jednego z nich – fikcyjnego Miami. Vice City głównie składa się z dwóch dużych wysp: Vice City Beach i Vice City Mainland. Rzecz jasna, występują również mniejsze, ale o tym w niedalekiej przyszłości. Słoneczna dżungla, czyli jedna z najlepszych atrakcji, jest odwiedzana przez wielu turystów ze względu na swój niepowtarzalny urok. Mnóstwo piaszczystych plaż, upalny klimat, kluby organizujące dyskoteki w klimacie lat 80’, atrakcyjne kobiety uprawiające sport czy też półnadzy, umięśnieni mężczyźni rozpaleni promieniami słońca. Wychodzimy z innowacyjnym pomysłem, polegającym na przedostaniu się do ukochanego Vice City.

 

upeLaxE.png

 

Projekt Back to Vice City wiąże się z wieloma wzmiankami, nowinkami wyciągniętymi wprost z tła fabularnego rozgrywki kreowanej w GTA:VC. Oczywiście wszystkie pomysły wywodzą się z naszych głów, natomiast nikt nie powiedział, że nawiązanie do innej historii” jest czymś złym – wręcz przeciwnie, całość może nabrać jeszcze ciekawszych barw. Sami spójrzcie na to, co Was czeka. Wydarzenia drugoplanowe stawiane są na pierwszym miejscu, w końcu w ich skład wchodzą np. zlecenia – długoterminowe/krótkie, przeróżne zdarzenia, wydarzenia o charakterze ogólno-serwerowym.

Pamiętasz, jak z kumplami zbieraliście każdy grosz i czekaliście na osiągnięcie odpowiedniego wieku, by wreszcie pojechać na wycieczkę do Vice City i wejść do tego słynnego klubu nocnego? Pamiętasz, jak żałowałeś, że jest tak daleko, a Ty nadal nie masz siana na porządny wózek? Nic straconego! Malibu Club otwiera się dla Ciebie w Los Santos. Teraz te wszystkie tancerki tańczące na rurze będziesz miał na wyciągnięcie ręki. A każda kobieta znajdzie ujście dla swoich najskrytszych fantazji  kto wie, czy tego wieczoru nie spotka tam napalonego strażaka lub policjanta? Wpadnij i Ty, daj się porwać zabawie. Porwać Cię może nie tylko dobra rozrywka, ale i ciekawość. Wśród ludzi biorących aktywny udział w półświatku przestępczym rozeszły się słuchy, że w klubie stacjonuje pewna rodzina mafijna, nosząca nazwę The Forelli Crime Family. Rzekomo jej odłam od jakiegoś czasu poszerza wpływy w Los Santos, zaś sama organizacja poszukuje osób do czarnej roboty. Przedstawicieli można spotkać podczas przeróżnych imprez, natomiast starają się ukrywać ze swoimi intencjami”. Organizacje fabularne składające się z postaci epizodycznych? Nic bardziej mylnego, na ten moment możecie ujrzeć rodzinę Forellich! To dopiero początek ekstra innowacji. Zostańcie z nami, VC i Uniwersum Cię potrzebują!

 

Pasy bezpieczeństwa oraz kask

 

rI81nOo.gif

 

Pasy bezpieczeństwa oraz kask – w każdym pojeździe z silnikiem jest możliwość zapięcia pasów lub założenia kasku (dostępne na motocyklu). To tylko jedna komenda (/pasy lub /kask), a jednak warto jej użyć, aby uniknąć mandatu od LSPD lub nawet utraty większej ilości HP podczas uderzenia. W przypadku motorów standardowo nasza postać zakłada czarny kask, ale każdy gracz może dokonać zakupu innego modelu w sklepie 24/7, żeby wyróżnić się spośród innych użytkowników.
 

Skrzynka naprawcza

Podczas rozgrywki na serwerze możesz spotkać się z taką sytuacją, że twój samochód odmówi posłuszeństwa. Jest bardzo późna godzina i wszystkie warsztaty są pozamykane. Tak... Jedna z gorszych sytuacji. Umożliwiamy Ci kupno w sklepie 24/7 skrzynki naprawczej, dzięki której będziesz w stanie naprawić pojazd bez ingerencji mechanika. Umożliwi to dojechanie do miejsca spoczynku auta i przeczekanie aż dostępny będzie profesjonalny warsztat.

 

Food truck - Czyli sprzedaż potraw na zewnątrz

 

qv4glc0.jpg

 

Chciałbyś stworzyć projekt In Character, dzięki któremu będziesz mógł rozwinąć swój własny biznes? Nic prostszego, doceniamy kreatywne pomysły na rozwój Waszych postaci i jej działalności gospodarczej. Udostępniamy możliwość sprzedaży posiłku w pojazdy takich jak HotDog czy MrWhoopie. Możecie to robić gdziekolwiek i jakkolwiek Wam się to podoba, Wasza inwencja

 

Namierzanie

Inwigilacja polega na namierzaniu karty SIM danej osoby przez FBI i lokalizowaniu, w którym miejscu się aktualnie znajduje. W trakcie rozmowy GPS będzie pokazywał pozycję z bardzo dużą dokładnością. W przypadku włączonego, lecz nie używanego telefonu precyzyjność znacznie spadnie i pozycja będzie pokazywana jedynie w przybliżeniu. Będzie to traktowane jako normalny element gry IC wykorzystywany w schwytaniu danego osobnika.

 

Fotoradary w Los Santos

Kontrola prędkości będzie występować w najbardziej ruchliwych częściach miasta (np. centrum). Fotoradary będą widoczne jako obiekt, który mierzy Twoją prędkość na krótkim odcinku. Jeśli jedziesz za szybko, z Twojego konta pobrana zostanie pewna suma pieniędzy. Im bardziej przekroczona prędkość, tym więcej trzeba będzie zapłacić. Pieniądze za tego typu mandaty trafiają na konto rządu, nie wyparowują. Dlaczego tam? Rząd będzie kierować różnego rodzaju dotacjami, a to ważna gałąź gospodarki miasta.

 

Wyważanie drzwi przez LSPD na zewnątrz oraz wewnątrz interioru

Los Santos Police Department do swojego asortymentu broni otrzyma dodatkowo ładunek wybuchowy C2 (opcja do wyboru w /drzwi). Posłuży on do niszczenia zamków w drzwiach, dzięki czemu nieruchomość, do której będą próbować się dostać będzie przez nich bardzo szybko otwierana. Możliwość użycia /zamknij w takim budynku zostanie zablokowana na 20 minut, aby nikogo nie kusiło bawić się komendą przy szturmowaniu budynku. Jeśli jednak ktoś postanowi dodatkowo zabezpieczyć się chowając w pokoju z drzwiami na bramę, LSPD będzie mogło zniszczyć drzwi shotgunem. Obiekt po takim wyważeniu całkowicie znika z /drzwi. Pamiętajcie, że za tworzenie drzwi z nienaturalnego obiektu, którego nie będzie dało się zniszczyć będziemy surowo karać. 

 

Kamery CCTV

Kamery CCTV możesz zakupić w sklepie meblarskim. Wystarczy, że użyjesz zakupiony przedmiot we własnym budynku i kamera zostanie utworzona. Masz ciągłą możliwość jej przemieszczenia w inne miejsce w razie zmiany wnętrza budynku. Gdy znajdujesz się w domu lub właśnie lokalu, możesz użyć obiektu komputera namierzając na niego ekranem lub wpisać komendę /komputer i zajrzeć do monitoringu. Służby porządkowe będą miały możliwość wglądu do wszelkiego rodzaju kamer w całym stanie San Andreas. Mogą je oglądać przy dostępie do komputera oraz w pojazdach typu Securicar i Enforcer.

 

Akcesoria doczepiane

Akcesoria postaci tj. okulary, młotek, mikrofon, kanister, płaski klucz, wędka, śrubokręt, nakrycia głowy, kaski, kominiarka, zegarki, maski, buty, zegarki, plecaki i wiele innych będzie można zakupić w sklepie z ubraniami, sklepie meblarskim i na złomowisku w zależności od rodzaju przedmiotu, zaś grupy oficjalne i organizacje przestępcze otrzymają indywidualne dodatki w zależności od ich specyfiki do zamówienia w grupie. Takimi dodatkami będą czapki policyjne, tarcze, pagony, bandany, młotek dla sędziego.

 

Podatki

Jak zauważyliście, aby zebrać majątek należy aktywnie uczestniczyć w biznesach/frakcjach, a także życiu miasta (dotacje). Aby móc kupić sobie mieszkanie bądź dom na terenie Los Santos, trzeba wziąć pod uwagę podatki wiążące się z jego kupnem. To oznacza, że włożone pieniądze nie "zamrażają" nieruchomości i obowiązkiem jej posiadacza jest comiesięczna opłata, aby dalej była ona w jego posiadaniu. Jej wysokość będzie zależała od wykupionego metrażu - $3/m2To samo tyczy się mieszkań w blokach, za które należy opłacać czynsz.

 

W budynkach biznesowych będą za to obowiązywały koszta pracy. Każdy pracodawca zobowiązany jest płacić za swojego pracownika $5 miesięcznie. Dzięki temu wzrośnie konkurencja o pracę w całym Los Santos, w której szansę mają tylko Ci najbardziej aktywni. W tym miejscu ważna będzie ciągła kontrola szefa danego biznesu dbającego o dobrych pracowników i eliminowaniu najsłabszych.

 

 

Wszystkie pieniądze zarówno z fotoradarów, kosztów pracy w budynkach biznesowych jak i domów czy mieszkań wspierają konto Rządu, który następnie inwestuje nimi w miasto (wspiera frakcje np. w zakupie pojazdów). 

 

Bloki mieszkalne oraz garaże

Bloki mieszkalne oraz garaże to przygotowane przez administracje budynki, w których możecie kupić mieszkanie lub apartament czy garaż. Są one stworzone w biedniejszych jak i bogatych dzielnicach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie musisz kupować własnego domu, możesz grać wraz z sąsiadami w blokach!

 

Bankomaty

Bankomat to w końcu zarządzanie swoim kontem bankowym. Oprócz standardów dajemy wam możliwość  sprawdzenia historii transakcji na własnym koncie dzięki czemu każdy z Was na bieżąco będzie mógł sprawdzić w jakim lokalu zakupił daną rzecz, ile zapłacił i kiedy!
Wszystkie ob
ciążenia na koncie również zostają wyświetlane.

 

Lista grup

 

j0J3sZE.gif

 

Zarządzanie grupami nigdy nie było tak łatwe! Tworząc menu grup staraliśmy się zrobić to w sposób intuicyjny oraz na swój sposób nowoczesny. Po najechaniu kursorem na nazwę grupy i kliknięcie automatycznie uruchomi się / wyłączy służba danej grupy.

 

Interakcje

HxgXSp9.gif

 

W związku z planowaniem intuicyjnej rozgrywki przygotowaliśmy również bardzo prostą interakcje między graczami. Aby wykonać szereg różnych czynności wystarczyć kliknąć "Y" patrząc w stronę drugiej osoby.

 

Obiekty podręczne

 

YfeSalc.png

 

W sklepie meblowym możesz zakupić ręcznik na plaże, leżak, parasol, krzesło, ognisko lub grilla i postawić zakupiony przedmiot na zewnątrz poprzez użycie. Spędź mile czas ze znajomymi przy ognisku lub na plaży!

 

SKjEY5e.gif

 

Boombox

CJETKA2.jpg

 

Częscią naszej aktualizacji jest również boombox, który możesz zakupić w sklepie 24/7. Możesz go położyć w dowolnym miejscu i słuchać muzyki z okolicznym gronem. Im dalej się od niego znajdujesz tym bardziej słabo słyszysz to co leci z niego leci. Do włączenia boomboxa będziesz również potrzebował Płyty CD.

 

Crafting

 

0tRRFIs.jpg
 

Czasem zdarza się, że okoliczny bar lub gastronomia jest zamknięta? To nic. Możesz sam gotować we własnym domu, wystarczy, że będziesz miał podstawiony jeden z poniższych obiektów:

 

 


 

5k5EROp.jpgIS7ks17.jpgftpkYxP.jpgQ8b8WYX.jpgTtpQ5ff.jpg

WArT7vG.jpgwRPWATD.jpgfLeHiYF.jpg0VEQ3VT.jpg

 

ID modelów: 2132, 2157, 2339, 2135,2170, 2417, 2294, 19915, 19923
 

Oraz będziesz posiadał zakupione produkty do stworzenia swojego dania. Produkty możesz zakupić w firmie gastronomicznej z niewiele wyższą ceną niż za danie na miejscu.tqAukem.jpg
 

Gdy zdobędziesz wszystkie odpowiednie składniki oraz zapewnisz sobie miejsce do gotowania, możesz zacząć wrzucać składniki do Crafting Table, po przez menu przedmiotu na /p. Musisz stać naprzeciwko obiektu, w przeciwnym razem nie będziesz mógł nic przyrządzić. Gdy wrzucisz wszystkie swoje składniki, użyj komendy /craft i wybierz danie, które chcesz wytworzyć - voilà, gotowe! Możesz skonsumować swój domowy posiłek.

 

System tatuażu

Idea powstała kiedy szukaliśmy rozwiązania kwestii nijaczenia postaci, które czasami może mieć miejsce a nie bardzo pasuje do zasad Role Playingu. Oczywiście nie tyczy się to tylko postaci powiązanych z gangami ulicznymi, tatuaż może mieć każdy! Wszyscy chcielibyśmy żeby wyglądało to (tak) - jak prawdziwe tatuaże kiedy spojrzymy na innego gracza jednak niestety nie ma technicznych możliwości aby to wykonać. Jednak od czego jest kreatywność? Gra na Role Play wszystkich Nas tego uczy więc wykorzystajmy to! Opisywanie tatuaży przez /opis to już przeszłość, teraz będzie trochę "realniej".

 
 
W grze
Jak to wygląda w praktyce? Możemy podejrzeć tą opcję aktywując interakcję z drugim graczem przy użyciu przycisku H.

 

1rzzTsv.png

 

 

Przechodząc dalej wyświetla nam się lista widocznych tatuaży postaci.
 

F3MAtA5.png

04Ednq8.png

W studiu również możecie zlecić wykonanie blizny lub po prostu poprosić o dopisanie do owych znaków tego, że Wasza postać przykładowo nie posiada jednego oka    :wow:, palca czy czegokolwiek co sobie zażyczycie. Wszystkie znaki charakterystyczne tak samo jak w przypadku tatuaży, inny gracz będzie mógł zobaczyć poprzez interakcje; używając przycisku lub wpisując komendę /wyglad [ID/Nazwa gracza] (teraz zamiast /tatuaze). Warto pamiętać o tym, że jeśli chcecie wykonać cokolwiek swojej postaci to warto porządnie się nad tym zastanowić, bowiem będzie to trwały zabieg!

 

Tatuaż jest opisywany przez osobę, która go wykonuje naszej postaci więc to ona jest odpowiedzialna za tekst jednak zanim go wykona oczywiście musicie to potwierdzić w okienku które wyskoczy. To okno w przyszłości rozwiniemy i pojawią się cechy postaci, które wybraliście m.in przy rejestracji - wzrost, kolor oczu i inne aspekty charakterystyki. Cała sprawa pozyskiwania tatuażu od strony osoby, która będzie chciała go posiadać wygląda następująco: Tatuażysta wybiera miejsce na ciele oraz przedstawia tatuaż za pomocą wpisania jego opisu, czyli tak jakby /do. To wy musicie podać tatuażyście drogą In Character jak wygląda tatuaż i na koniec otrzymujemy ofertę którą musimy zaakceptować. Wtedy następuje proces tworzenia tatuażu a jak to będzie wyglądało zależy od Waszej gry IC.

 

Udostępniamy Wam możliwość stworzenia własnego studia tatuażu, jednak wymagamy na prawdę dobrego pomysłu na grę oraz jakiegoś małego obeznania w tym temacie. Na osobie, która wykonuje tatuaż innemu graczowi ciąży odpowiedzialność za to co robi (skryptowo) więc lepiej przed tym zapoznać się z regulaminem by obeszło się bez wpadek i później niekorzystnej reakcji od strony administracji. Na razie tworzenie tatuaży zostawiamy w formie biznesu, w przyszłości być może tworzenie będzie ogólnodostępne. Gangi i więzienia.. Wszystko z czasem.

 

 

W studiu

 

Nie komplikowaliśmy tutaj nic, wszystko jest bardzo zrozumiałe i intuicyjne. Tatuaże wykonuje się za pomocą przedmiotu 57W7VyZ.png

 

 
 

 

L6gTiV6.png

 

Po wyciągnięciu go zostaje w naszej ręce i jeśli tylko jest sprawny - możemy przystąpić do tatuowania. Przez korzystanie z maszynki do tatuowania zużywa się w niej igła, którą należy wymienić co jakiś czas. Oprócz tego maszynka posiada pojemnik na tusz, który również trzeba napełniać specjalnymi przedmiotami. Bez tych dwóch czynników nie będzie możliwe tatuowanie. Skryptowo wysyłamy ofertę do gracza, wybierając najpierw miejsce do tatuowania a dopiero później opisujemy tatuaż. Na ten moment udostępniamy wam następujące miejsca do tatuowania (z czasem dodamy ich więcej):

 

jSNeb8O.png

 

Nitro

 

lB7NCmR.png
 

Użytkowanie nitro w GTA zawsze było takie samo, postanowiliśmy to odmienić przez co jest teraz trochę bardziej realistycznie.
Żeby wyposażyć nasz samochód w tą zabawkę, potrzebujemy zainstalować najpierw specjalny układ podtlenku azotu a następnie zamontować w nim butlę Nitro, która ma swoją pojemność.
Aktualnie dajemy wam możliwość użycia jej tylko raz - jeden strzał Nitro, po tym butla robi się pusta i trzeba ją wymienić.
 
G6aJXeS.png  dGcSEo7.png
 
Kiedy załadujemy butlę w naszym samochodzie, aktywujemy wtrysk podtlenku azotu klawiszem LPM i jeśli jest gotowy, możemy użyć naszej zabawki klikając LPM ponownie!

Uwaga! Używanie tego systemu w pojeździe ma wpływ na nasz silnik i powoduje małe uszkodzenia. Informujemy jeszcze, że nic się nie zmieniło z prawem, nadal jest to nielegalna modyfikacja pojazdu.

 

Kamera FPS


fXhIzmE.png
 
Ta funkcja pozwoli nam lepiej przyjrzeć się obrazowi widzianemu przez naszą postać.
Dodatkowo jesteśmy w stanie lepiej wczuć się w daną sytuację z punktu widzenia samej postaci niżeli ,,będąc za jej plecami" 
Na razie nie będzie dostępna ta funkcja w pojazdach natomiast pojawi się to niedługo.
 
Aktywować ją możemy w ustawieniach postaci lub przez komendę /fps.
 
IttWAiW.png

 

Kosz na śmieci

 

wlqfQzY.png
 
 
Kosze na śmieci można rozstawiać w budynkach - to dla tych, którzy nie cierpią walających się stert przedmiotów na ziemi (/p podnies).
Wystarczy stworzyć obiekt kosza i wyrzucać tam przedmioty (za pomocą /p, zaznaczamy przedmiot > więcej > wyrzuć do kosza).
Te przedmioty można również podnosić za pomocą interakcji z obiektem - klawisz Y.
 
WSZYSTKIE przedmioty, które znajdują się w koszach są automatycznie kasowane po 30 dniach od momentu kiedy zostały tam odłożone.

 

Przystanki autobusowe

 

FZIztHI.jpg

 
Po kliknięciu na przystanek możemy sobie wybrać albo mapę interaktywną albo listę przystanków (która jest ograniczona, są tam najbardziej rozpoznawalne miejsca). Przypominamy, że nowe postacie są zwolnione z obowiązku zapłaty za bilet.

 

Rządowa baza danych

Cnqkh2c.gif

 

Bank Los Santos

 

ZVsuJ0H.jpg

 
Banki i bankowość mobilna
Aby korzystać ze wszystkiego w grze co jest związane z płatnościami kartą i transakcjami na koncie, musimy posiadać konto bankowe. Bez obaw, jego założenie jest zupełnie bezpłatne i cały proces zajmuje kilka sekund. Nie na tym skupia się gra    :)
 
Uwaga! Jeśli nie posiadasz konta bankowego:

 • Nie zapłacisz kartą za cokolwiek, nie zapłacisz również telefonem za pomocą płatności zbliżeniowych;
 • Żaden zewnętrzny przelew do Ciebie nie dotrze;
 • Nie otrzymasz wynagrodzenia z pracy (duty);

Aby uniknąć chaosu po starcie związanego z kontem bankowym, wszystkie postacie, które mają powyżej 15h mają już konto bankowe.
 
Bank of Los Santos Mobile
 
Jeśli posiadasz smartfona zyskujesz dostęp do bankowości mobilnej. Możesz wykonywać przelewy, sprawdzać stan konta, czy kontrolować transakcje.
 W bankomatach (i w smartfonach) sprawdzisz teraz jeszcze historię przelewów - to osobna sekcja.

 

GQBnYP1.png

 
 

R1Isn4u.jpg

 

 

Szafy w budynkach

 

Zawartość "skrytki" możemy obejrzeć poprzez /drzwi Spójrz do szafy, z tego miejsca również możemy wyciągać przedmioty.

Umieszczamy przedmiot zaznaczając go na /p i klikając "Więcej" > "Schowaj do szafy". Jeśli chodzi o dostęp do szafy - może ją obejrzeć osoba, która jest właścicielem budynku lub posiada uprawnienia zarządzania grupą jeśli jest on podpisany pod grupę.

Ten komponent budynku będzie dostępny w sklepach meblowych od jutra.
 

 

ZgSYMlD.png

 

gS5FiFA.png

 

Dodatkowy bak

2YlY54E.png

 

Do pojazdów możemy teraz zamontować dodatkowy zbiornik paliwa. 
Jak widać na obrazku wyżej, zwiększa nam się maksymalna pojemność baku na "liczniku". 
Zbiornik paliwa montujemy dokładnie w takim sam sposób jak inne komponenty do pojazdu na ls-stories.
Jest kilka rodzai zbiorników paliwa i różnią się pojemnością - jest to 30L, 50L a nawet i więcej!
Będą one dostępne w warsztatach jako nowy produkt.
 
Skiny
Wszystkie poniżej przedstawione skiny są wgrane dodatkowo, nie podmieniają żadnego stockowego modelu. Oczywiście nie wymagamy pobierania przez Was tych modyfikacji, pobiorą się one automatycznie przy wejściu na serwer! Można je odnaleźć w naszych sklepach z ubraniami oraz przy tworzeniu nowej postaci.

 

Wgrane zostały również skiny zwierząt, które posiadają odpowiednie animacje. Można je spotkać w formie aktorów lub poprzez odgrywane epizodyczne postacie. Sam Event Team ma za zadanie opiekować się odpowiednio naszymi perełkami, bo czyż nie ucieszycie się, widząc przebiegającego pieska lub wchodząc z nim w interakcję? Jesteśmy pewni, że tak!

 

07CXQEl.pngcDrFqGW.pngf5dm6CX.png

xohIpW8.pngfviyKQH.pngi4q0XDc.png8rvnWAi.pngZFvaQyk.pngq16Vqtm.png7SKMoP0.pngDUZZlI0.pngog5DB46.pngv0f9ARR.pngZ6hwNmZ.pngJC843dR.pngVoypUpW.pngat5DkXT.pngfLHnrTo.png712zWBk.pngGMgnJ0L.pngFddHrOe.pngJqOe912.pngZ8oib6k.pngtvluf5q.png2ypRKpx.png4Z4L7Rf.png

 

 

 

haTyLRl.pngIK6pX5x.pngPTDBomf.pnguil3mx3.pngzY4joG4.pngTX3pJrc.pngD2d4981.pngcMcIJUc.png8gp6apm.pngLcWalRd.pngYJMmdcH.pngI63i4Je.pngrQIbTKg.pngtsHjmcw.png2AWfO3U.pngLuxaNQz.pngiO4WC5X.png2DDCD3n.pnghQs8bz5.pngeC8JAmQ.pngF49orFV.pngfGStNs7.pngG4mpPOh.png

 

 

 

sAcwkxS.pngV4H4woO.pngpOjV8pK.pngh2czFOQ.pngGhnhhkf.pngLpa4Jcu.pngzbSVdkc.pngmw4jbgH.png4pIPUN0.png6wF0amN.pngNKj8Cb6.pngsDItF3A.png8LxEfgv.pnggL7gaHM.pngNDjDcaT.png0uRRYAM.png089Q51T.png8DYbRac.png5Xb2qNw.png1IGsTXw.pngkGr7JT5.pngbOTTgxV.pngkOQpIGm.png

 

 

 

ByNbg3A.png2j90dPu.pngJ0xNJys.pngdCMGdqj.pngtiueafV.pngIRwu3ZQ.png4rX0cNM.pngOSYdAPI.pngiLwaOVK.pngldsUdj0.pngSZwkUJS.pngMtVbBg0.pngA6bD8Q9.pngXdGZxuq.pngFMAfMuX.pnge6SfVq5.pngzPOVnL0.png0ebj038.pngWHVOEPg.pngsiWfj3o.pngamnN3ts.png

iZTQ1IX.pngKG52XLH.png8CjYSNM.pngqfhErIE.pngOO5CvGn.pngV7D7Zx6.pngrRDBd9S.pngcGdW5nx.pngRO4EaKB.pnglN0xZgm.pngpPSvL0T.pngTFgGc43.png3bnbgtJ.pngQoWzRrR.png1Zo70Tg.pngSz2Utk7.pngib6F1FO.pngLNv4uPN.png8IOQCAi.pngpr9FtZn.pngn4zS1lh.pngRYfFqel.pngrXhJrP5.pngoRE1Cn8.png1V0cFTV.pngALYieXF.pnglvGltln.pngPa1TAdP.pngbDuubTH.pngateJ4EA.pngOqWNnCQ.pngGLzl3a1.pnghdOOrY4.pngOWhVFMy.png6LX3tIU.png9kPQ2sj.pngoUXtAWt.pngPwY5CED.pngd758xrB.pngqRjLsHf.png

 

4s1KuPl.png

 

 

To nie wszystko! Jeśli chcesz zobaczyć więcej i poznać nasz skrypt jeszcze lepiej odwiedź LS-STORIES.PL

Jesús lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...
 • Administrator
2 minuty temu, bluur napisał:

Hm? Żadnego przestoju z dostępem do forum nie było, jak już to na dwie minuty maksymalnie w godzinach nocnych o czym informujemy graczy :)

No może 😄 W każdym bądź razie wolałem poinformować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja może zacznę wszystko co mam do wyrzucenia na serwer ls-stories, tak publicznie bo po co się z tym ukrywać zaczynając od podstaw dobieranie opiekunów czy to organizacji porządkowych czy przestępczych to jest śmiech.

Pierwszy opiekun murek, nie ma żadnego pojęcia o Amerykańskich służbach publicznych oraz procedurach które wykonuje się w Ameryce prowadził tylko LSFD na net4game, nikt mi nie powie że nie robił tego zgodnie z Polską strażą miejsca, co do jego wiedzy na temat służb egzekwujących prawo w USA, jest to wiedza marna nie wie nic więc jego wybór jest bardzo śmieszny nie ma co się oszukiwać bo jego wiedza to Polska policja która zatrzymuje do kontroli drogowej i stoi przy fotoradarach, a co dopiero on wie o użyciu broni które w Ameryce jest bardzo częste i nikt kto zna się na procedurach w Ameryce, bądź nawet widział filmy które prezentują zachowania gliniarzy nie powie mi że tak nie jest bo by sam siebie okłamał.

A co do tego drugiego opiekuna organizacji przestępczych Kejmena, jest to  gość który kradnie większość tematów z .net przypisuje je sobie pod zmienioną nazwą, po ukazaniu mu błędów wyjebał moje posty argumentując to moim MK, tak mam bana na LS-Stories za Mk, powód jest oczywisty zabroniono mi możliwość pisania, nawet pisania apelacji co jest już wgl śmieszne XDDD.

Więc zrobiłem mk, żeby pokazać kolejne brudy oczywiście, krótko po publikacji postów dostałem bana.

A teraz o LSPD, które aktualnie tam gra wykonują kontrole drogowe, zatrzymują za światła - sami jadąc rozjebaną radiolom i ogólnie no graja przysłowiowe gówno bo kto widział LSPD w skinach szeryfów, a tym bardziej w udziale poruczników czy wyższe stopnie jadących w teren a teraz ich piękny poradnik do gry w LSPD, a potem dowody żeby to nie były puste słowa.

Zatrzymanie do kontroli drogowej, o rozwalone światła, spójrzcie do tyłu i spójrzcie na skin szeryfa xD.

rIK9UWt.thumb.jpg.1759b7202dbd950e439058e0cbd106a9.jpg

https://imgur.com/a/bvWFHUY - jak gliniarz kopie cywila XD.

TA6Tr53.thumb.jpg.9a3de84a31507931ec8fe204e318fa3f.jpg

FTS by LSPD na stories.

9xMF1LA.jpg.b1cb14327d17e7b3bfee00fcbe38eafc.jpg

PORUCZNIK HOWARD!!

xzlONXE.jpg

FTS znowu na chodniku, a ten chłop nie wiem co robi bez osłony.

 

A no i ja oczywiście, chętnie odpowiem na wszelkie spekulacje, czy zarzuty kogoś z LSS czy nawet z tego forum zapraszam do oceny i dyskusji ; DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś takiego się dzieje to znacznie osłabi to interakcje globalna bo wpłynie to na organizacje przestępcze, które prędzej czy później zrobią o to rozpierd** jak i na zwykłych centrumowiczów. Może warto napisać skargę na opiekuna, przedstawić sensowne dowody tak żeby wszystkie miało ręce i nogi. #temat dla uwagi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Administrator

Ja już od dawna staram wpajać się wszystkim zasadę "żadnych opiekunów". Czy organizacje przestępcze są aż tak na niskim poziomie, że nie potrafią zorganizować sobie rozgrywki- bo przecież po to ten opiekun jest. Domyślam się, że osoba która napisała aplikację na organizację ma olej w głowie i wie jak zarządzać "własnymi" zasobami w postaci graczy i jak im tą rozgrywkę umilić.

Problem pojawia się w momencie, gdy jedna grupa chce np. zaatakować drugą i robi się wielki płacz. A dlaczego do momentu "odkrycia" stanowiska opiekuna nie było z tym problemów? Bo gangi zazwyczaj panoszyły się po swoich dzielnicach i rozwijały interesy własnie tam. Bujali się piechotką, mieli własne "kanciapy" w których odgrywali wszelakiej maści akcje- to było piękne. Gdy dochodziło do starć- zwykle te wygrywała ta drużyna, która miała więcej osób lub lepsze uzbrojenie- i zwykle były one "przypadkowe" (rozgrywane w szczytowych momentach godzinowych).

Obecnie wygląda to mniej więcej tak, że wojnę gangów trzeba zaplanować, ustawić i jeszcze ktoś musi sędziować. Potem jest płacz, bo ten miał pistolet, tamten biegał z nożem, trzeci jechał autem- "a skąd te auto dostał, bo my nie mamy"..

Blurek do momentu, gdy nie uświadomi sobie, że niektóre funkcje u niego w ekipie nie są konieczne do tego momentu będą rozgrywać się dantejskie sceny. Od pilnowania porządku są Administratorzy lub GameMasterzy- to oni mają reagować na patologiczne sytuacje.

Sytuacją bez wyjścia jest jednak moment, w którym taki opiekun zorganizował wszystkie organizacje (mam na myśli: zaproszenie graczy do założenia grupy + utrzymywanie z nimi super relacji typu "rączka rączkę myje"), ponieważ wtedy gdy oosbnik utraci stanowisko to i gracze odejdą- ale motyw jest do rozwiązania prostszy- wystarczy zlikwidować ów rangę opiekuna i obowiązki jego i przerzucić taką osobę na GM'a, ot to.

 

Wszędzie występują przypadki patologi. Nawet na elesce- gdzie każdy ma wyśmienite zdanie na jej temat- ale nie jest to powodem do pisania opowieści. Trzeba wyciągnąć jakieś wnioski i zrealizować to co konieczne, zaś pokrzywdzeni winni zostać przeproszeni. I nie kieruję tutaj swojej uwagi na organizacjach przestępczych tylko a i o wszystkich opiekunów.. toż to winna być niedługo płatne stanowisko 😄

Suma sumarum, jestem nadal zwolennikiem odrzucenia skryptu jakichkolwiek grup dla organizacji przestępczych- oddanie w ich ręce komend cywila i umożliwienie zarabiania poprzez normalną grę- bo do tego, aby założyć gang nie trzeba mieć wiele, wystarczy: 3 osoby + zajebisty pomysł = gotowe. Resztą zajmą się sami. W swoich interesach zarobią kasę na pierwszą wspólną furę (dorobią sobie kluczyki), kupią sobie pałki lub noże i będą "chronić" swojego kwadratu przed nieprzyjaciołami- i tak, miałem okazję w takich organizacjach chwilę pograć (w sensie nieskryptowych/nieoficjalnych zwał jak zwał) i powiem szczerze, że to było mega. Bo tak samo jak domek można sobie kupić po cywilnemu tak i typowy gangsterek może zrobić to samo- wcześniej zarabiając na to. Mafie? Pewnie, że da się wszystko w ten sam sposób ogarnąć- chcesz mieć dochodowy biznes? Załóż go- pokaż, że umiesz go prowadzić do tego stopnia, że zaczniesz zarabiać na manipulacji klientami i oszukiwaniu ich w biały dzień, bo dobry przywódca mafii to biznesmen a nie człowiek, który rozbija się czarnym sultanem z kałachem w bagazniku i każdego bełta.

 

@gliniasz jeśli to Twoje screeny- to gratuluję fajnego dialogu- potrafisz dobierać /do do tekstu i wychodzi ci to genialnie. //tez edit - przeglądnąłem screeny z imgura- to jest czysta prowokacja 😂 do odznaczenia banem. Rozumiem, że odgrywacie nieśmiałych bandytów, którzy gardzą policją i chcą się wykazać pomysłem- ale na ich miejscu bym Wam ChK wpierdolił (zabrał na izbę wytrzeźwień- przysłał znajomego doktora- dał w łapę lub za przysługę- kazałbym uczynić Was martwymi z oficjalnym aktem zgonu- zachłyśnięcie się własnymi wymiotami) da się? da- ale pewnie Ty napisałbyś skargę, że tak nie wolno- otóż wolno, bo to RolePlay ale gdy Ty latasz po mieście i prowokujesz ludzi grających policjantów to jest OK 😄 Podoba mi się Twoja gra, ale są pewne granice, których albo się nie przekracza a jeśli już to trzeba liczyć się z konsekwencjami ponieważ nie zawsze trafimy na dobrego gracza, który ciekawe rozegra akcję- inni po prostu nie potrafią i popełniają błędy.

//edit

Ale domyślam się dlaczego nikt nie chce dać swobody graczom- ponieważ uważają, że gracze zaczną pajacować- niczym mentalność polskiego człowieka. Zacznie myśleć i wymyśli, że dziś jest policjantem a jutro będzie przywódcą mafii (choć i tak spotkałem się z taką postacią i zajebiście to odgrywała do momentu aż ktoś się na to poskarżył, bo "jak to można tak nijaczyć postać"). Do momentu, gdy obsługa gry nie będzie potrafiła świadomie ocenić sytuacji - znaleźć realnego winnego, temu darować, drugiemu zarzucić banem a trzeciemu to pogratulować - to nadal będzie wszystko i wszystkim ograniczane, tyle w temacie ode mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Admin

Po pierwsze, żaden z tych screenów nie jest moim ja tylko oceniam sytuacje z trzeciej osoby.

Nie, nie masz żadnej racji bo opiekun jest potrzebny ale opiekun który ma pojęcie o grze w danych organizacjach i ma je duży, a nie jak to jest na LSS że opiekun porządkowych to gość który zna się na POLSKIEJ STRAŻY.

Odgrywamy Amerykę więc nie zgodzę się z tobą że mógłbyś jako oficer coś zrobić, bo czasy crash skończyły się w latach 90, LAPD to departament który podchodzi z życzliwością do człowieka, więc nie kopią go bo kopnął im radiowóz, oczywiście mogą ci obić mordę jak się na nich rzucisz, ale nie jak zaatakujesz ich radiowóz w takim wypadku używasz tazera i odwozisz ich na stacje lokalnego departamentu, nie plujesz na nich ani nic.

BTW

Nie gram tak, gram o wiele lepiej i dlatego te moje żale bo dobry skrypt marnuje się przy tak słabych poczynaniach adminów, jakby BLUUR przejrzał na oczy to by zobaczył co się robi z jego serwerem, patrząc na postępowanie LSPD ilość graczy będzie spadać, pozdrawiam TO NIE SĄ MOJE SCREENY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że prowadzenie opieki administracyjnej nad sekcją rozgrywki jest nienormalne. Opiekuni często zachowują się jak sami liderzy, a to niepotrzebne. Wystarczyłoby usystematyzować rotację w hierarchii. Ekipa serwera powinna być jedynie od spraw technicznych.

Ja wyobrażam sobie zarządzanie rozgrywką w całkowicie konkursowy sposób zaczynając od góry (wybierając władze miasta/stanu). Osób odpowiedzialnych za rząd byłoby kilka - urzędnicy z doświadczeniem porównywalnym z administracyjnym. Ci ludzie powinni mieć za zadanie prowadzić konkursy na stanowiska szefostwa w policji (szef główny i jego zastępcy) tak, aby to nie szefowie służb wybierali swoich zastępców, ale osoby niezależne. Zastępcy obsadzani byliby do swoich komisariatów (każdy, pod przewodnictwem głównego lidera dowodzi własną jednostką). To bardzo ważne, ponieważ nie może dochodzić do sytuacji, że jednego lidera brakuje - bądź spowodował niezadowolenie w swoim środowisku - i nagle brakuje całej frakcji w grze.

Moje założenia są bardzo dobre, ponieważ ktoś kto nie lubi jednego lidera - a chce grać wyłącznie w policji - nie odchodzi z serwera, a zwyczajnie idzie grać do innego komisariatu, pod innym szefem. Mamy również konkurencję, ponieważ każdy chce osiągnąć status najlepiej prowadzonej grupy.

Zawsze problemem jest, kiedy administracja za bardzo miesza się do rozgrywki, a więc event teamy są problemem i inne struktury składające się z osób z nadzwyczajnymi możliwościami.

Błędem jest także sytuacja, kiedy liderzy są wybierani poza konkursem, a każdy kolejny wprowadza własne taktyki i materiały których się trzeba uczyć. Styl rozgrywki i metody powinny być łatwe, ale klimatyczne, stale rozwijane, a przede wszystkim powinny być dobrem serwera, a nie lidera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Administrator

A tak apropos kopania. Przypadek, w którym uciekający unosi ręce ku górze w ramach poddania się- co robią funkcjonariusze? Jak dla mnie prewencyjne osłabienie potencjalnego napastnika.

 

Filmik zaznaczyłem od konkretnej minutki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Admin napisał:

A tak apropos kopania. Przypadek, w którym uciekający unosi ręce ku górze w ramach poddania się- co robią funkcjonariusze? Jak dla mnie prewencyjne osłabienie potencjalnego napastnika.

 

Filmik zaznaczyłem od konkretnej minutki.

 

Tak tak, ale Jesus... zauważ, że gliniasz podał przykład w którym ktoś odegrał policjanta sprowadzając do gry swoją młodzieńczą nierównowagę emocjonalną kopiąc leżącego i plując na niego wyłącznie dlatego, że ten kopnął jego samochód służbowy 😂 troszkę ma się ten film (w którym policjant uderza w "punkty witalne", w celu odparcia stawianego biernego oporu zatrzymanego) nijak do przedstawionej wyżej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Admin w obecnym czasie, gracze są przyzwyczajeni do takich osób jak opiekunowie, ciężko by było zapanować nad grupa graczy nie mając takiej osoby w ekipie. W tej chwili sztuka jest dobranie takiej osoby, która dobrze przemysli, poprowadzi dany 'dział'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Administrator
1 godzinę temu, Max napisał:

@Admin w obecnym czasie, gracze są przyzwyczajeni do takich osób jak opiekunowie, ciężko by było zapanować nad grupa graczy nie mając takiej osoby w ekipie. W tej chwili sztuka jest dobranie takiej osoby, która dobrze przemysli, poprowadzi dany 'dział'.

Słowo klucz "przyzwyczajeni" jak do 500+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Max napisał:

@Admin w obecnym czasie, gracze są przyzwyczajeni do takich osób jak opiekunowie, ciężko by było zapanować nad grupa graczy nie mając takiej osoby w ekipie. W tej chwili sztuka jest dobranie takiej osoby, która dobrze przemysli, poprowadzi dany 'dział'.

Gracze są przyzwyczajeni do wielu rzeczy. Dlatego wszystkie skrypty wyglądają tak samo, chociaż różni ludzie je robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany należy wprowadzać w taki sposób, żeby każdy z jednego źródła mógł się dowiedzieć na czym polegają. Jak najprostszy opis wyjaśniający. Żeby zrezygnować ze starych rozwiązań trzeba zrozumieć rozwiązania które ma się w zamiarze wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Administrator

Jest takie powiedzenie: starych drzew się nie przesadza. To także ma swoje odbicie tutaj u nas- w sampowskim/mta rolepleju. Gracz na wejściu musi dostać wiadro zimnej wody z tym co go czeka, co może, co powinien. Gracze z czasem przystają na to co jest a im ich więcej im dłużej w tym siedzą, tym ciężej jest od konkretnej idei odejść.

Przykład? Koronery(?)- a po co to graczom?

Dla mnie to sztuczne pompowanie rozgrywki, bo skoro można dać możliwość wytwarzania dóbr graczom (+ doświadczenie = jakość/efekt) i zwiększyć w ten sposób rywalizację pomiędzy różnymi grupami (np. przestępczymi) to dlaczego tego nie wykorzystać? Gracze stwierdzą, że nie chce im się wytwarzać np. takich narkotyków- no to do cholery co im się ma chcieć? Strzelać i krzyczeć na policję?

Kolejnym są właśnie wspomniani opiekunowie- bo tak jak napisał Firana powyżej- nie wystarczy tylko wprowadzić zmian trzeba wyedukować gracza poprzez źródło, którego autor winien być autorytetem dla gracza (mam na myśli właściciela serwera, który opisze problem, skutki i rozwiązanie oraz plusy wprowadzenia zmiany).

Zmiany od zawsze kojarzyły się z czymś "be" a to własnie poprzez złą politykę i stado ludzi, którzy wprowadzeni w pajęczynę informacji głosili swoje teorie spiskowe względem owych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin dobrze myśli mimo, że nie ma jeszcze tam takiej patologii jak na n4g to powiem tak, że rozgrywka na ls stories jest zacofana, mam tu na myśli granie jak w 2010 roku, gdzie w ogóle była inna metoda, a wszystko inne było blokowane przez skrypt, czyli zazwyczaj takie zjawisko związane ze skryptem czy blokowaniem, regulaminami rodem z devgaming czyli robienie z gierki second life wzięło się z polskiej sceny roleplay, gdzie porównując zagraniczne serwerki, na których mi się lepiej gra, są o wiele lepsze, normalniejsze regulaminy, rozgrywka luźniejsza, nie ma nadużywania skryptu i nie ma ingerencji adminów czy opiekunów frakcji w półświatek przestępczy, a robią to gracze. Tak samo po co kornery? Przecież to tylko jest na interakcji z botem, a nie z innym graczem, a zwłaszcza, że narkotyki, które dają korzyści nawet w postaci zwiększonego dmg to nawet zwiększa popyt kupowania narkoli od innych graczy, więc nie ma sensu robić coś takiego jak kornery.

Jesús lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 5 tygodni później...

To kolejny raz kiedy chcemy Wam pokazać, że mimo tak ogromnego rozbudowania ls-stories, wciąż mamy głowy pełne pomysłów i jeszcze wiele, wiele takich tematów powstanie. Cały czas pracujemy w pocie czoła, nie wysypiamy się - a to tylko i wyłącznie dla was. Ciągle opieramy się na waszych sugestiach, słuchamy Was i zgodnie z tym przepisem wyszło kolejne świetne ciasto! Może i jest po świętach ale życzymy smacznego. Zapraszamy do lektury. Przedstawiamy kolejne nowe rzeczy w świecie LSS.
 

 

 

1. Nowe firmy na mieście - organizacje ochraniające

 

5PegoHf.png
 

Na projekt ls-stories zostaje wprowadzony nowy typ biznesu, który nosi nazwę: ochrona. Jakiś czas się przed tym wzbranialiśmy jednak po głębszych analizach uznaliśmy, że świetnie teraz wpasuje się w rozgrywkę. Umożliwia on oferowanie ochrony budynku dla każdego typu biznesu. Opłata za ochronę budynku jest pobierana co tydzień od podpisania pierwszej umowy. Członkowie grupy, która charakteryzuje się ochroną mogą stać na czatach tylko i wyłącznie w chronionych budynkach. Jest to idealne rozwiązanie dla zorganizowanych grup przestępczych, gdyż może służyć jako legalny biznes w formie pralni pieniędzy.

 

bxtZUko.png

 

 

 

 

 

2. Nowe wyposażenie budynku - bramki wykrywające metal

 

836J9Dw.png
 

 

Nowe firmy mogą również montować bramki lub drzwi, które wykrywają metalowe przedmioty. Jest to idealne zabezpieczenie dla biznesów, do których przychodzi mnóstwo osób. To urządzenie zapewni świetną ochronę. 
Bramki niestety są drogie bo kosztują aż $10.000. 

 

FHYkMou.png?1

 

Gdy gracz wejdzie z metalowym przedmiotem do środka, po lokalu rozniesie się dźwięk informujący o znalezieniu czegoś podejrzanegoChodzi oczywiście o broń. Bramki analizują całe ciało postaci, więc również przeszukiwane są torby o ile je posiadamy.
Oczywiście broń nie jest zabierana ani nic w tym rodzaju - to już zależy od ochrony, która ochrania budynek, czy się tym zajmie.

 

 

 

 

3. Panic Button - wyjście z opresji (?) dla służb porządkowych

 

BB2V4Ku.jpg

 

Panic Button to nic innego jak urządzenie dla służb porządkowych, które w przypadku opresji funkcjonariusza pozwoli na zlokalizowanie go w jak najszybszym tempie. Samo urządzenie jest w zakupie dość drogie w związku z czym nie każda osoba, która tworzy swoją rozgrywkę w frakcji porządkowej będzie miała do niego dostęp. Sam system jest oparty na przedmiocie, który naciskamy używając go w ekwipunku. Zanim przycisk zostanie użyty gracz musi odegrać akcję na /me, gdyż bez tej czynności przedmiot nie zadziała. Panic Button umożliwia tylko jedno użycie.

 

od0SEbr.png

 

W dalszej części procesu przez dany okres czasu systemy LSPD analizują położenie funkcjonariusza. Trwa to przez jakiś czas (ok 10 do 20 sekund lub nawet więcej) i gdy funkcjonariusz zostanie już zlokalizowany wszyscy oficerowie otrzymują informację na swoich radarach w postaci dobranej ikony. Na czacie również może pojawić się wzmianka o dokładnej dzielnicy gdzie się znajduje, aczkolwiek nie musi.

 

FqMuVif.png

 

 

 

unknown.png

 

Prosimy korzystać z tego racjonalnie i w bardzo poważnych przypadkach.

 

 

 

 

4. Kolczatki teraz mogą unieruchomić pojazd
 

QMsq0Tr.png

 

Organizacje porządkowe otrzymują dostęp do rozkładania kolczatek, które pomogą w złapaniu osoby uciekającej przed sprawiedliwością. Aby rozłożyć kolczatkę gracz nie może przebywać w pojeździe. W końcu przebijanie opon zostało zakodzone, więc można z nich korzystać we właściwy sposób.

 

TkoEYVN.png

 

Rozłożyć można maksymalnie 4 kolczatki, i bardzo prosimy aby było to kontrolowane. Nie zapominajcie że trzeba je złożyć aby żaden mieszkaniec nie ucierpiał.

 

 

5. Zmiany w kartotece policyjnej
 

vmrRU0S.png

 

 

 • Lista wpisów wykroczeń, mandatów oraz wpisów w kartotece będzie miała teraz już możliwość scrollowania za pomocą suwaka co intuicyjnie ułatwi i uprzyjemni rozgrywkę organizacjom porządkowym.
 • Dodaliśmy możliwość dodania wpisu, który nie jest dopasowany do żadnej przedstawionej kategorii i będzie on widniał jako "inny" - można go również wyświetlić w nowej opcji kartoteki.
 • Wszystkie wpisy będą od teraz sortowane od najnowszego (najwcześniej wpisanego)

 

 

 

 

 

6. Zmiany w handlu na cornerach gangów
 

yVDNEju.jpg

 

 • Botom zostały zmienione kwestie, "nie ma" już nazw slangowych dla narkotyków;
 • Zmiana kosmetyczna - więcej różnorodności w przychodzących po towar postaciach;
 • Istnieje bardzo niska szansa (mniej niż 1%) na to, że klient będzie chciał na nas napaść. Dlatego warto być uzbrojonym i mieć ze sobą chociaż tego glocka. Jednak kiedy nie jesteś sam "na cornerze" to szansa na napad jest prawie zerowa, z racji, że mamy obstawę.

 

 

 

 

 

7. Działanie narkotyków oraz ich nowe odpowiedniki

 

SPSnNjh.jpg

 

W związku z dążeniem do urozmaicenia rozgrywki każdej sekcji obecnej na projekcie ls-stories postanowiliśmy wprowadzić nowe nazwy narkotyków, dzięki którym gracz będzie miał większą możliwość kreatywnego odgrywania ich działania. W poniższych punktach zostały przedstawione odpowiedniki skryptowe oraz działanie.

 

 

 • Metamfetamina: Zwiększona adrenalina - więcej zadawanych obrażeń
  Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: MetadonFlakka
   
 • Morfina: Nie odczuwamy aż tak bardzo otrzymywanych obrażeń
  Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: Barbituran, Cetamine
   
 • Marihuana - Ciągły śmiech
  Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym:
   CodeineHaszysz

   
 • Heroina - Zwiększona efektywność treningu na siłowni
  Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym:
   OpiatCrack

   
 • LSD - Leczenie postaci
  Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym:
   DMTAMT

   
 • Amfetamina - Odporność na utratę energii
  Nowe narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: 
  AdderalDexedrine

   
 • Opium - Zmniejsza czas oczekiwania do następnego treningu na siłowni
  Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym:
   Fenantren

   
 • Kokaina - Zmniejsza czas Brutally Wounded (BW)
  Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym: 
  BenzodiazepineMetylofenidat

   
 • Ecstazy - Zmniejsza obrażenia przy kolizji pojazdu (adrenalina)
  Nowe Narkotyki o tym samym działaniu skryptowym:
   MDMAXanaxGHB

 

 

 

Przypominajka - system uzależnienia od narkotyków

Jako, że LSS jest rozbudowane co jakiś czas umieszczamy w newsach jeden z elementów rozgrywki aby "douczyć" nowe osoby.

 

 

Narkotyki mają bardzo wielki popyt w świecie naszej rozgrywki. Wprowadzamy możliwość uzależnienia od nich. W momencie, gdy Wasze postacie będą zażywały środki wspomagające, ich poziom uzależnienia będzie się nieco zwiększał, a co za tym idzie pojawią się skutki uboczne i konieczność wizyty w szpitalu LSMC.

 

 • narkotyk lekki: +1 uzależnienia
 • narkotyk twardy: +2 uzależnienia

9Tva1NI.png

 

Uzależnienie oddziałuje na postać co pewien czas. Lekkie uzależnienie rozpoczyna się od 20%, wtedy nasz ekran zacznie się poruszać przypominając efekt identyczny jak otrzymamy jakieś obrażenia a symulować ma to zawroty głowy. Przy większym uzależnieniu pojawią się utraty równowagi i upadki naszej postaci na ziemię.

 

qDohgKn.png

 

Jeżeli będziemy chcieli zawalczyć z uzależnieniem trzeba będzie udać się do szpitala i podjąć się detoksykacji (wziąć detox), który wspomoże obniżanie poziomu uzależnienia każdorazowo o 20 jednostek.

 

gOfTTrt.png

 

 

 

 

 

 

8. Uniwersum LSS - Dostępne bronie

 

TyuS1ks.jpg
 

W związku z wprowadzaniem mieszanego uniwersum gry Grand Theft Auto oraz LSS wprowadzamy oficjalne warianty różnego typ ubroni używanej w rozgrywce. Od dłuższego czasu istnieją różnego typu nazwy broni na serwerze, które są na bieżąco używane. Postanowiliśmy zaktualizować listę o nowości oraz dodać edycje broni unikalnych oraz zdobionych. Wszystkie przedstawione bronie posiadają customową nazwę widoczną przy wyjmowaniu oraz mogą różnić się ilością amunicji, która jest dostarczana wraz z nowym przedmiotem.


 


Służby porządkowe:
 
 - Desert Eagle: Kimber Custom II, Glock 21, SW 4566, Beretta 845F, Walther P99, Sig Sauer 1911
 - Shotgun: Remington 870
 - MP5: HK MP5A5
 - M4: Bushmaster BCW A3F-16, HK416, Colt 6920
 - Sniper Rifle: Sniper M40A3
 - Nightstick: Tonfa, Tonfa (CCW)
 - Paralizator: Taser X26
 - Country Rifle: Remington 700 LR
 - 9mm: Glock G36, Kimber Micro 9
 
Organizacje przestępcze:
 
 - Deagle: Deagle, Jericho 941F, Colt Pyton, Smith and Wesson 38, Rewolwer SW 642
 - Shotgun: Shotgun, Mossberg 590, Remington 830, Winchester M1866, 
 - Uzi: Uzi, MAC-11, Skorpion vz. 61, PP-91 KEDR, 
 - AK-47: AK-47, Norinco Type 56, STAM-99, Kalashnikov
 - TEC9: TEC9, MP-9, KG-9,
 - Glock 9mm: Glock 9mm, Walther Creed 9mm, Glock 34 Gen4 MOS
 - Glock 9mm Silenced: Glock 9mm Silenced, Glock G36 Silenced, Walther Creed Silenced
 
Bronie unikalne i zdobione:
 
 - Deagle: Colt Pyton Gold, Desert Eagle Paluminar
 - AK-47: AK-47 Paluminar
 - Glock 9mm: Walther Creed Paluminar
 - Glock 9mm Silenced: Glock G36 Silenced Gold

 

 

 

 

9. Nowe miejsce rozgrywki - South Los Santos High School #UNIWERSUM_LSS

 

k1CFRcs.jpg

 

 

South Santos High School to szkoła mieszcząca się w południowej części miasta Los Santos na dzielnicy Little Mexico. Jest to placówka uczęszczana głównie przez młodzież zamieszkałą w biedniejszej części miasta. Poziom nauczania stoi na niskim poziomie, a nauczyciele narzekają na pensje oraz choroby depresyjne ze względu na problematyczne osoby uczęszczające na zajęcia. Szkoła jest owiana złą sławą ze względu na aferę dotyczącą handlu narkotykami oraz głośnego morderstwa jednego z uczniów na tle rasowym, które odbyło się w szatni damskiej przy hali sportowej.

 

 

gfFvlLU.jpg

 

3sLL2Jv.jpg

 

tZu7gpp.jpg


 

 

 

 

10. Podtlenek azotu działa jeszcze inaczej niż ostatnio :o

 

Dt6Dh3w.gif
 

Osoby korzystające z naszego systemu podtlenku azotu na LSS bardzo go chwalą co nas cieszy. Jednak większość mówi, że trwa to zbyt krótko, skoro trzeba zmieniać co jeden strzał Butlę Nitro. Od teraz wygląda to następująco:

 1. Umieszczamy butlę nitro używając ją z ekwipunku. Oczywiście samochód musi być wyposażony w ten system.
 2. Uruchamiamy gablotę, w menu na /v aktywujemy system nitro.
 3. Jadąc naciskamy LPM aby wykonać strzał podtlenku azotu.
  Od tego momentu możemy wyłaczyć nitro klikając znów LPM lub odczekać aż się skończy
 4. Naciskając kolejny raz butla nitro zostaje zresetowana i użycie jest możliwe ponownie.

Mówiąc wprost i konkretnie, teraz jedna butla starcza na dwa strzały nitro.

 

 

 

Wędkarstwo zmienia się dla Was - następna garść usprawnień
 

OhPoZKR.png?1

 

Bardzo nas cieszy to, jak wiele osób korzysta z tej pracy dorywczej. Często nocami wędkujecie i rozmawiacie na przeróżne tematy.
W związku z prośbami ze strony graczy postaraliśmy się udoskonaliliśmy system tak abyście byli w pełni zadowoleni podczas korzystania z niego. Całość zmodyfikowana, w związku z czym:

 • Każdy podczas łowienia będzie mógł od teraz swobodnie poruszać kamerą i rozglądać się. Postać nie będzie zamrożona. 
 • Szansa na złowienie rybki została zwiększona, dzięki czemu połów okaże się jeszcze przyjemniejszym.
 • Czas trwania dodatkowej zanęty został zmniejszony do 1 godziny.
 • Osoby próbujące was bić podczas wędkowania będą ostrzegane automatycznie, a nagminne korzystanie z tego skończy się karą.
 • Delikatnie poprawiona została minigra podczas wyławiania ryby, ponieważ zdażało się w 0.00001% przypadków że nie naliczały się klawisze.

 

 

 

 

11. Energia postaci

 

JbaRio9.png
 

Wprowadzamy energię postaci, która ma za zadanie przyciągnąć postacie do konsumowania posiłków bądź napojów nie tylko w sytuacji gdy postać oberwie, bądź weźmie udział w wypadku.  Co powien czas zostaje bardzo minimalnie zmniejszona energia (HP). Można to powstrzymać spożywając częściej posiłki. Nie macie się czego bać, jest to 1% HP na godzinę.
Przypominamy także, że w godzinach nocnych gdzie lokale raczej nie są czynne, można zakupić jedzenie w punktach fastfood.
Energia będzie w przyszłości wypadkową dla Kondycji postaci, którą mamy nadzieję wprowadzimy w najbliższym czasie.

 

 

 

 

12. Panuj nad czatem OOC swojej grupy
 

INOI0b8.png

 

Staramy się na każdym kroku sugerować również propozycjami oraz prośbami graczy. W związku z tym skorzystaliśmy z propozycji i każdy lider jakiejkolwiek grupy, której jest właścicielem, lub kierownik; może aktywować lub dezaktywować czat Out Of Character swojej grupy. W momencie kiedy czat jest zablokowany, lider wciąż może pisać w grupie.

 

 

 

 

13. Zmiany - Finanse
 

XyRDlpF.png

 

 

W związku ze stabilizującą się gospodarką postanowiliśmy wprowadzić zmiany odnośnie wypłacanych pieniędzy przez skrypt. Na bieżąco analizujemy statystyki jakie generujecie tworząc pieniądz w grze i doszliśmy do wniosku, że przyda się mała zmiana aby zbalansować całokształt finansów w rozgrywce.

 • Agencja pracy w 2019 od teraz umożliwia wypłaty maksymalnie w $500 (nie licząc specjalnych dni, kiedy zwiększają płacę)
 • Wypłaty ze wszystkich biznesów są teraz takie same i wynoszą: $300 za przepracowane 30 minut.
 • Lider grupy otrzymuje 25% więcej wypłaty, zaś kierownik o 10% więcej.
 • Nowy gracz do przegranych 10 godzin otrzymuje bonusowe +50$ do swojej wypłaty z każdego biznesu, w którym jest zatrudniony.
  (przypominamy od razu, że wieczorami jest następny bonus $50 dla wszystkich, a biznesy na pewnych strefach dostają jeszcze kolejny).
 • Firmy kurierskie otrzymują dodatkową prowizje dla osób zatrudnionych w tym typie biznesu. Za każdy kurs gracz otrzymuje dodatkowe 10$ do swojej kieszeni. Bonus nalicza się dopiero w przypadku rozładowania wszystkich paczek z furgonetki, ostatnia paczka nalicza dodatkowe pieniądze.

 

 

 

 

 

14. Nowy dodatek dla systemu tatuaży oraz cechy postaci

 

iC6fKuX.png
 

 

 

Zdarzają się sytuacje, że nie wszystkie tatuaże są widoczne przez innych graczy. Na przykład gdy Twoja postać ma założoną bluzę z długimi rękawami. Wprowadzamy możliwość schowania podglądu tatuaży dla swojej postaci dla sytuacji gdy odegramy, że na przykład postać jest ubrana w coś, dzięki czemu nie są one widoczne. Opcja ta pojawia się w ustawieniach postaci i ukryte zostają tylko cechy oraz tatuaże od głowy w dół. Jeśli dana blizna, bądź tatuaż znajduje się na twarzy lub głowie naturalne jest to że ciągle pozostaje widoczna.

 

 

onBW1C3.png

 

 

 

Po schowaniu tatuży w menu ustawień, będą ukryte wszystkie wpisy oprócz:

 • głowa
 • kark
 • szyja

 

 

 

ZDJbuXJ.png

 

 


 

 

 1. Ustawienie to nie zapisuje się tak jak pozostałe ustawienia postaci, jeśli chcemy ciągle ukrywać tatuaże, należy to robić przy każdym zalogowaniu.
 2. W zależności od ustawienia pokazywania tatuaży, nie zmienia się to w profilu na forum.

 

[ramka2]Dodatkowo: Jeśli mamy założone rękawiczki, istnieje teraz wpis w cechach wyglądu postaci.

[/ramka2]

 

 

 

 

 

15. Ułatwienie dla roznoszących gazety

 

TEa4gTX.png

 

 

Zainteresowanie pracą roznosiciela gazet, które można odebrać w siedzibie San News rośnie z każdym dniem. Postanowiliśmy ułatwić odrobinę dotarcie do punktów pojawiających się na mapie oznaczających miejsce dostarczenia prasy. Punkt na minimapie będzie teraz rozciągnięty do końca okręgu minimapy. Będzie on widoczny zawsze, nie tylko gdy jesteśmy w pobliżu. Nie trzeba będzie co chwilę zerkać na dużą mapę aby sprawdzić gdzie jest punkt.


 nAAguk3.png

 

 

 

 

16. Optymalizacja obiektów
 

Czu2tZd.png

 

 

 • Zaznaczanie obiektów w trybie klawiszowym zostało zmienione na jeszcze bardziej intuicyjne oraz precyzyjne. Cały system został w wielkim stopniu zoptymalizowany. Poprzednio w niektórych sytuacjach byliście zmuszani do zmiany trybu na strzałkowy lub używania komendy /mpick, lub kasowania innych obiektów aby dostać się do odpowiedniego ponieważ komenda /msel nie do końca precyzyjnie analizowała obiekty przed nami. Teraz bez problemu zaznaczymy obiekt z jego oznaczeniem modelu poprzez /msel id, gdzie ta komenda zaznaczy najbliższy obiekt z tym identyfikatorem model ID.
   
 • Wczytywanie obiektów dopasowane jest teraz jeszcze bardziej pod każdego gracza, któremu są one streamowane podczas jazdy samochodem. Analizowane zostaje całe spektrum połączenia internetowego gracza. Poziom widoczności i zanikania obiektów w oparciu o lepsze zarządzanie pamięcią RAM jest teraz dynamicznie zmieniane zależnie od tego jakei mamy połączenie internetowe. Dzięki temu rozwiązaniu możemy sobie pozwolić na więcej ciekawych obiektów w świecie zerowym bez odczuwania większych spadków płynności rozgrywki. 

 

 

 

 

 

17. Bronie ze strzelnicy.. i tworzący się nieporządek
 

 

uWk3csb.png

 

 

 • Bronie ASG, które zostały zakupione na strzelnicy będą teraz automatycznie chowały się do ekwipunka przy wyjściu z budynku. Ograniczy to zachowanie ze strony graczy, które było nie fair i dochodziło do straszenia innych graczy bronią ASG.
 • Bronie, które zostały kupione na strzelnicy będą się kasowały po wykorzystaniu amunicji. Zmiana ta jest wprowadzona głównie z tego względu, że w wielu częściach miasta leżały porozrzucane przedmioty tego typu nie nadające się do użytku (jak na obrazku wyżej).

 

 

IzUwXnx.png

 

 

 

 

18. Ułatwienie dla zdolności manualnych postaci

 

nsHCMLK.png
 

Dodaliśmy informację o aktualnym postępie do zdobycia kolejnego poziomu zdolności manualnej. Teraz już wiadomo w stosunku 0-100% ile pozostało Nam do wyuczenia kolejnego poziomu.

 

 

 

 

19. Statusy na forum wróciły a wraz z nimi..

 

 

Powróciły statusy ze względu na wasze prośby. Powstały ograniczenia a są nimi dostęp do pisania i odpowiadania od 15 postów oraz blokada umieszczania linków. Dodatkowo ekipa moderacyjna posiada teraz logi usuniętych statusów przez graczy co jest widoczne poniżej. Bardzo prosimy traktować ten "kanal komunikacji" w racjonalny i ludzki sposób. Jako, że widzimy usunięte statusy, a zdarza się że niektórzy wykonują raidy na czyiś profil albo piszą jakieś dziwne rzeczy a następnie w moment usuwają treść - będą analizowane te wpisy i stosować będziemy blokady statusów.

 

tApR7ch.png

 

 

 

 

 

20. Własne tło grupy i jej avatar


 

0BT8O2C.png

 

 

Liderzy grup mogą teraz ustawiać tło oraz avatar swojej grupy.

Tło jest widoczne na wszystkich podstronach Waszych paneli, natomiast avatar na liście grup członków.

 

 

sXRe3KQ.png

 

 

TLwZIGL.png

 

Jest to małe urozmaicenie, które na pewno bardziej umili Wam korzystanie z forum i przeglądanie panelu grup.

Upload logo robimy przez nasz standardowy sposób, z jakiego wszędzie korzystamy czyli przez imgur oraz podanie identyfikatora.
(zbieżność grafik i nazw grup jest przykładowa - nie ma ich na LSS)
Panele grup zostały dodatkowo bardziej zoptymalizowane i zabezpieczone ze względu, że ciągle pare osób próbuje nieudolnie coś przekombinować. Pozdrawiamy.

 

 

 

 

 

 

Mniejsze zmiany
Rzeczy, których nie ma sensu bardziej opisywać i przedstawiać

 

 

21. Informacja na HUD dla duty organizacji
 

Organizacje miały problem z weryfikacją aktywnej służby postaci na grupie organizacji przestępczych. Dodaliśmy informację na hudzie, która informuje o wstąpieniu na duty. Obecność na służbie jest potrzebna między innymi do korzystania z ich skryptów oraz identyfikacji; dotyczy gangów. Od tego momentu każdy z Was bez pytania znajomych będzie posiadał tą informacje na ekranie.

 

22. Urozmaicenie miejsc publicznych
 

Tłok, kolejki... Wszyscy tak kojarzymy budynki publiczne, w których musimy wyrobić odpowiedni dokument czy złożyć wniosek. Wchodząc do tego typu budynku możecie zauważyć nie lada chaos, który w rzeczywistości odwzorowuje po części realny wygląd tego typu miejsc. Postanowiliśmy oprócz cywilów dodać również więcej postaci, przy których jest możliwość skorzystania z oferty skryptowej; na przykład wyrobienie dokumentów. Dzięki tej zmianie gracz będzie mógł dość łatwo utrafić NPC celując na niego i klikając przycisk "H".

 

23. Odkładanie przedmiotów w pokojach hotelowych
 

Niektórzy gracze wykorzystywali pokoje hotelowe do magazynu na różnego typu przedmioty z racji na brak jakiegokolwiek ryzyka. Do tego typu zagrywek służy szafa, którą można kupić do własnego mieszkania lub domu. W tym momencie nie będzie można już odkładać przedmiotów w pokojach hotelowych.

 

24. Usuwanie się odłożonych obiektów
 

W wielkim stopniu dążymy do optymalizacji tak aby każdy z graczy mógł brać udział w płynnej rozgrywce. Aby oczyścić ulicę z niepotrzebnych oraz śmieciowych przedmiotów będą się one kasowały po 30 dniach od odłożenia.

 

25. Zmiana z logami kar
 

Od teraz bany i klątwy tak jak punkty SPoints nie będą się archiwizowały po 30 dniach od ich nadania. Są one widoczne na zawsze i każdy użytkownik może zweryfikować gracza na przykład przy rekrutacji do organizacji porządkowej, przestępczej czy projektu in character.

 

26. Usunięcie problemu z włączonym duty grupy biznesowej
 

Dział, w którym słuchamy waszych uwag oraz próśb dotyczących rozwiązań skryptowych przyciągnął wielu użytkowników. Kolejna propozycja, która została zrealizowana.  Dzięki temu rozwiązaniu przy wyjściu z budynku biznesowego służba grupy będzie automatycznie się wyłączała. Tyczy się to oczywiście tylko grup biznesowych, i tak jak wcześniej wchodząc do budynku grupy, służba jest włączana automatycznie. To także zostaje wprowadzone po to, że wiele raportów w grze trafia do ekipy, że ktoś chodzi po mieście z aktywnym duty biznesu.

 

 

 

27. A na koniec WOŚP i w jaki sposób wszyscy razem pomogliśmy!

 

DJP49Pt.png

 

 

Na przełomie 2018/2019 wzięliśmy udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na dwa sposoby.
(można to przeczytać w tym temacie)

 

 

 

x4ad3vs.png

1. Aukcje ls-stories na charytatywni.Allegro których było aż trzy, zebrały w sumie 603zł!
(można to nich przeczytać w tym temacie)

Pieniądze zostają już automatycznie przekazane przez Allegro na WOŚP.
Wygrani licytujący Eurosa, Hotknife i innych są już lub zostaną wynagrodzeni za wkład w pomoc potrzebującym.

 

 


 

 

QnWuN3O.png

 

2. Z serduszek WOŚPowych, jakie otrzymaliście na profile wysłaliście na WOŚP aż 166zł!
(została do tego doliczona opłata od naszego dostawcy płatności za każdy przelew więc zebraliśmy 152.80zł)
Prawdopodobnie będzie można odliczyć z tej darowizny podatek więc te 152 nie zostanie znów obciążone naszymi wspaniałymi
podatkami i pełna kwota trafi na konto Wielkiej Orkiestry.

(Kliknij aby przejrzeć raport dotyczący płatności za serduszka WOŚP)

Zebraliśmy razem 756zł dla potrzebujących dzieci.
Cieszymy się bardzo z tego wyniku i mamy nadzieję że za rok wspólnie tego dokonamy i przebijemy tę kwotę!

 

 

 

Miłej gry, 

ekipa ls-stories

Sons i Jesús lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 miesiąc temu...
 • 3 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...