Skocz do zawartości

szukam ekipy do serwera roleplay

Sons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ksd23nv.jpeg

Siema!

Poszukujemy głównie maniaków/entuzjastów (wolontariuszy), takie osoby które chcą się rozwijać czy nabywać doświadczenie w kwestii skryptowania serwera, ale wymagane są podstawy - co nie oznacza, że nie szukamy innych osób gotowych poświęcić czas oraz pomóc przy rozwoju serwera. Wszystko zależy w czym chcesz nam pomóc, może masz jakieś doświadczenie, wiedzę; zaskocz nas to przejrzymy się temu. Chcemy zaznaczyć, że wszystko będzie tworzone od zera. Co do kwestii rozgrywkowych mam parę pomysłów, które generalnie jakieś grupie może się spodobać, drugiej nie, ale to jest tak z każdym projektem roleplay (nie licząc copy-pasta) - tak na prawdę z tym można eksperymentować na wiele sposobów. Jesteśmy otwarci również na inne rzeczy, nie tylko schematyczne, starodawne czy te które sie utarły etc które możemy wspólnie ustalić czy to także w kwestii luzu bo każdy ma tego interpretacje, rozgrywki (może rozwiązania jak lsrp zagraniczne), nowych skryptów czy tych starych, ale które będą inaczej działały, jaka to będzie platforma: SAMP czy MTA, a może i obie

Możecie załączyć portfolio, ewentualnie nie bądźcie zdziwieni testowym zadaniem

Co do innych kwestii, w tym rozgrywkowej - jak mnie zapraszacie i chcecie pisać to piszcie konkrety to ułatwia oraz przyśpiesza komunikację

Dodatkowo, jeśli ktoś myśli że dołączy tutaj z łatwością, tylko dla rangi, zwłaszcza wysokiej, uważa ze cos tam to lepiej nie piszcie i nie marnujcie czasu
Jak to ma być przyjemne miejsce rozgrywki, solidny produkt to takie wymagania są normą, w wielu dziedzinach czy funkcjach poprzeczka może być zawyżona bo cenię coś więcej oprócz tej normy, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie rozgrywkową, nad którą pełnie funkcję

Generalnie wszystko można zrozumieć, tak samo ciężką sytuację bo jesteśmy tylko ludźmi - trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem, nie przesadzać w żadną ze stron

Kontakt: Sons#2418

Fajnie by było gdybyś również nakreślił co oferujecie, jakie macie plany na serwer i przede wszystkim w jakiej fazie tworzenia jesteście. Oczekujesz pracy za darmo, znajomości podstaw programowania, sugerujesz by ktoś rozpisywał portfolio, a nawet wykonywał zadanie testowe, ale nie opisałeś tego co zyska dzięki pracy w Waszym projekcie i dlaczego akurat Was miałby wybrać. Po co ktoś miałby iść w ciemno?

Oczywiście nie odbierz tego jako atak, ale uważam że skoro szukasz dobrej ekipy, to powinieneś stosowniej opisać warunki i szczegóły wzajemnej współpracy. Nawet pracodawca wypisując wymagania w ofercie pracy, wypisuje także to co sam oferuje. Życzę powodzenia i sukcesów w tworzeniu serwera. 😁

5 godzin temu, Skrzypiec napisał(a):

Fajnie by było gdybyś również nakreślił co oferujecie, jakie macie plany na serwer i przede wszystkim w jakiej fazie tworzenia jesteście. Oczekujesz pracy za darmo, znajomości podstaw programowania, sugerujesz by ktoś rozpisywał portfolio, a nawet wykonywał zadanie testowe, ale nie opisałeś tego co zyska dzięki pracy w Waszym projekcie i dlaczego akurat Was miałby wybrać. Po co ktoś miałby iść w ciemno?

Oczywiście nie odbierz tego jako atak, ale uważam że skoro szukasz dobrej ekipy, to powinieneś stosowniej opisać warunki i szczegóły wzajemnej współpracy. Nawet pracodawca wypisując wymagania w ofercie pracy, wypisuje także to co sam oferuje. Życzę powodzenia i sukcesów w tworzeniu serwera. 😁

powiem tak, fakt nie zamieściłem takich informacji, z jednej strony dobrze by było, ale praktycznie to się na tym samym opiera co pozostałe serwery, awans czyli promocja na wyższe lub/i inne stanowisko, dodatkowo mogę napisać, że dla osób bardziej technicznych coś jak konto premium, jakieś inne korzyści, dodatki, oprócz tego to na pewno zdobywanie doświadczenia, stworzenie czegoś innego niż obecna scena roleplay, być może poprawienie aktualnej sytuacji u nas, na pewno nie toleruje polityki faworyzacji ani innego gówna, każdy jest równy, zdrowy rozsądek

jest to dopiero początkowa faza tworzenia

niee, ja nie z takich xd niektorzy by to odebrali jako atak albo hejt serwera, ale jak wspominałem wcześniej - u mnie panuje zdrowy rozsądek, ze mna można się dogadać jak z kolegą bo uj ze ja jestem w staff teamie, jesteśmy ludźmi, może czasem jest kontrowersyjny i ktoś może mnie nie lubić, ale nic na to nie poradze, gadam realnie, bez wymyślania bajek, zmyślania i innych

dzięki

ps. możecie tez zadawać pytania to będę odpowiadał i wstawie to na zasadzie Q&A lub FAQ

1. Jaka jest/będzie nazwa serwera? (Czy jeszcze brak pomysłu?)

2. Ile jest osób na dzień dzisiejszy w załodze?

3. W jakiej fazie jest skrypt serwera (czy dopiero będzie pisany/kupiony/przerabiany na bazie istniejącego)? 

4. Jakie (i czy w ogóle) macie już pomysły, aby wyróżnić się na tle konkurencji?

5. Na kiedy planujecie (mniej-więcej) start serwera?

6. Czy inwestujecie/zamierzacie inwestować pieniądze realne w powstanie i rozwój projektu?

7. Jaki nacisk chcecie kłaść na poziom graczy (być wymagający i konsekwentni, czy raczej pobłażliwi)?

8. Jaką formę kontaktu preferujecie z pozostałymi głównymi członkami załogi - głosową (z kamerką/bez) czy pisemną?

9. Czym kierujecie się zakładając projekt?

10. Jak zamierzacie przyciągnąć do siebie graczy?

Godzinę temu, Skrzypiec napisał(a):

1. Jaka jest/będzie nazwa serwera? (Czy jeszcze brak pomysłu?)

2. Ile jest osób na dzień dzisiejszy w załodze?

3. W jakiej fazie jest skrypt serwera (czy dopiero będzie pisany/kupiony/przerabiany na bazie istniejącego)? 

4. Jakie (i czy w ogóle) macie już pomysły, aby wyróżnić się na tle konkurencji?

5. Na kiedy planujecie (mniej-więcej) start serwera?

6. Czy inwestujecie/zamierzacie inwestować pieniądze realne w powstanie i rozwój projektu?

7. Jaki nacisk chcecie kłaść na poziom graczy (być wymagający i konsekwentni, czy raczej pobłażliwi)?

8. Jaką formę kontaktu preferujecie z pozostałymi głównymi członkami załogi - głosową (z kamerką/bez) czy pisemną?

9. Czym kierujecie się zakładając projekt?

10. Jak zamierzacie przyciągnąć do siebie graczy?

1. jeszcze nie ma

2. trzy pewne osoby + możliwe jeszcze jedna (2 od rozgrywki + 2 od skryptu, ta możliwie jeszcze jedna osoba to główny developer, ale niestety przez brak czasu nie mógł kontynuować, teraz możliwe że to się zmieni, jak to będzie nie wiem)

3. od zera będzie pisany, ale już trochę zostało zrobione, ale jak wspominałem wcześniej to dopiero początki

4. moim celem jest wprowadzenie jak największej ilości funkcji czyli również możliwości, które będą na zaawansowanym poziomie + inny styl rozgrywki

5. uuu, odległa przyszłość, nic nie obiecuje, trudno powiedzieć nawet

6. zależy w jaki sposób

7. zależy co masz na myśli przez poziom, ale na pewno będziemy otwarci na nowych graczy i ich nauke oraz przestrzegać standardów, które nałożymy

8. pisemna

9. w jakim sensie?

10. na pewno możliwościami, innym stylem rozgrywki, polityką, która nie toleruje faworyzacji i traktuje każdego na równi, zdrowym rozsądkiem

3 minuty temu, Sons napisał(a):

6. zależy w jaki sposób

9. w jakim sensie?

10. na pewno możliwościami, innym stylem rozgrywki, polityką, która nie toleruje faworyzacji i traktuje każdego na równi, zdrowym rozsądkiem

6. Utrzymanie strony internetowej, serwera kosztuje. Tyczy się to również przypadku, w którym nie zgromadzicie kompletnej ekipy działającej charytatywnie i będzie trzeba poprosić o wykonanie jakiejś usługi osoby z zewnątrz (np. grafika). 

9. Chodzi o to skąd wzięliście pomysł na założenie serwera, skąd on się zrodził i dlaczego celujecie we własny projekt zamiast przykładowo poprawić któryś z już istniejących? 

1 minutę temu, Skrzypiec napisał(a):

6. Utrzymanie strony internetowej, serwera kosztuje. Tyczy się to również przypadku, w którym nie zgromadzicie kompletnej ekipy działającej charytatywnie i będzie trzeba poprosić o wykonanie jakiejś usługi osoby z zewnątrz (np. grafika). 

9. Chodzi o to skąd wzięliście pomysł na założenie serwera, skąd on się zrodził i dlaczego celujecie we własny projekt zamiast przykładowo poprawić któryś z już istniejących? 

6. a to nie ma problemu, na pewno nie będe korzystał z tandety czy darmowego lub taniego hostingu, jesli np chodzi o serwer, podchodze do tego profesjonalnie, wiec to tez musi być na profesjonalnym poziomie, zwłaszcza jeśli chodzi o drażliwe tematy jak dane trzeba je solidnie zabezpieczyć od wewnątrz

9. tak na prawdę to ja już od bardzo dawna szukam kogoś, później szukałem gdzie indziej, wywalili forum to teraz za namową i na innych warunkach poszukuję dalej czyli w sumie de facto nie przerwanie robie to od jakiegoś czasu, a pomysł to narodził się z mojej głowy, co prawda jeszcze kiedyś było jeszcze inne założenie odnośnie projektu, a w sumie może być ich tysiace. jest to niemożliwe, żeby takie coś zrealizować na istniejących projektach, ponieważ ten styl i to wszystko się ze sobą gryzie no i to jest główny powód, no a tak to nie ma sensu etc chociaż nie twierdzę, że istniejące projekty nie powinny poprawić dużo aspektów bo to by było fałszem

nie ma problemu, jak coś to pytaj, generalnie może mi coś umkło żeby napisać, ale chyba nie, najwyżej poprawie lub napisze, możemy nawet popisać na discordzie na każdy temat, jeśli chcesz, oby wyszło, dzięki

ps. to teraz moje pytanie do Ciebie: Co Cię zainteresowało w moich temacie, wypowiedziach etc odnośnie projektu?

Forum jest prawie puste - brak aktualnych treści poza ostatnim newsem Jesusa, dlatego nie trudno było natrafić na wątek z Twoim ogłoszeniem. Co mnie zainteresowało w Twoim temacie? Raczej to, że od kilku dobrych lat nie uczestniczę w życiu żadnego RolePlaya, ale czasem przy wolnych chwilach wspominam sobie czasy mojej aktywności i przeglądam co się dzieje na stronach danego serwera. Interesujące jest to, że pomimo upływu lat, wydania także GTA V multiplayer w formie RP, wciąż są zwolennicy starego poczciwego silnika GTA SA. Sam kiedyś byłem współtwórcą jakichś mniejszych serwerów i tak jak wspomniałem byłem w ekipie znanego devGaming. Zacząłem zadawać pytania, bo chciałbym w najbliższej przyszłości w ramach wolnego czasu przejrzeć istniejące, czy też próbujące się wybić projekty i przyjrzeć się w jaki sposób funkcjonują i próbują przebić się wśród innych. Ciekawi mnie, czy twórcy takich projektów zmienili swoje podejście, czy działają na takiej samej zasadzie jak założyciele sprzed kilku lat. 

Co do pogawędki - w wolnej chwili możemy wymienić parę zdań, aby nie zaśmiecać tutaj forum, ale nawet nie posiadam discorda. 🤣 

15 minut temu, Skrzypiec napisał(a):

Forum jest prawie puste - brak aktualnych treści poza ostatnim newsem Jesusa, dlatego nie trudno było natrafić na wątek z Twoim ogłoszeniem. Co mnie zainteresowało w Twoim temacie? Raczej to, że od kilku dobrych lat nie uczestniczę w życiu żadnego RolePlaya, ale czasem przy wolnych chwilach wspominam sobie czasy mojej aktywności i przeglądam co się dzieje na stronach danego serwera. Interesujące jest to, że pomimo upływu lat, wydania także GTA V multiplayer w formie RP, wciąż są zwolennicy starego poczciwego silnika GTA SA. Sam kiedyś byłem współtwórcą jakichś mniejszych serwerów i tak jak wspomniałem byłem w ekipie znanego devGaming. Zacząłem zadawać pytania, bo chciałbym w najbliższej przyszłości w ramach wolnego czasu przejrzeć istniejące, czy też próbujące się wybić projekty i przyjrzeć się w jaki sposób funkcjonują i próbują przebić się wśród innych. Ciekawi mnie, czy twórcy takich projektów zmienili swoje podejście, czy działają na takiej samej zasadzie jak założyciele sprzed kilku lat. 

Co do pogawędki - w wolnej chwili możemy wymienić parę zdań, aby nie zaśmiecać tutaj forum, ale nawet nie posiadam discorda. 🤣 

a no trochę szkoda, powinno być żywsze, ale jest jak jest.... ja np mam sentyment do gta sa, co prawda mogę grać czy coś innego tu i tam, obie platformy posiadają wady oraz zalety, szkoda tyle że coraz mniej serwerów wychodzi, a jeszcze mniej odstaje od innych i przeżywa dłuższy okres panowania, ostatnio to lss 2016-2017 coś takiego, myślałem żę też coś innego Cię zainteresowało... wspomnienia są spoko, ale czasem pograć też jest fajnie, a jak działali założyciele sprzed kilku lat? czy chodzi Ci że odgrzewają tego samego kotleta po raz setny, dodatkowo faworka to przejaw normalny? no mozna pogadac o tym i tamtym, zeby tu tez nie zasmiecac, koniecznie musisz zalożyc bo to popularne xd