Skocz do zawartości

Zdjęcie

Social Role Play - Prawdziwe Zmiany?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 08 June 2016 - 21:38

D2JFk4Q.png

[justify]Witajcie! Z tej strony Pixor, a dziś znów poświęcimy troszkę czasu dla "Social Role Play"! Z góry chciałbym zaznaczyć, że sam zgłosiłem się do zarządu tego projektu bo uważam mój poprzedni artykuł za zbyt wulgarny i zbyt krytyczny i pragnę odkupić swoje winy. To co pisałem wcześniej to po prostu moje wspomnienia, które kojarzą mi się z Michałem. Możecie to odebrać jako krytykę lub coś w stylu "osobisty pamiętnik", ale pisałem to co przeżyłem i nikt mi tego nie zaprzeczy. Chcę ten temat definitywnie zamknąć. Więc pytania o tą "dramę" będę po prostu ignorować. Postanowiłem jakoś poprawić swoją chwilę głupoty i dać temu projektowi jeszcze jedną szansę. Skontaktowałem się z "Tazz'em", a dokładniej z Dawidem, który jest jednym z założycieli tego projektu. Po skonsultowaniu mojej propozycji z ekipą doszliśmy do porozumienia i zgodził się udzielić mi krótkiego wywiadu na ten właśnie temat. Swoje pytania starałem się dobrać by były idealne do ich pozycji oraz takie, które nurtują graczy, którzy nadal nie mogą uwierzyć w grę dłuższą niż miesiąc na owym projekcie. Cóż. Pogadałem z Dawidem i muszę przyznać, że byłem w lekkim błędzie. Projekt mimo kilku potknięć, które towarzyszą zarządowi "Social" (czyt. wiele edycji HRV) naprawdę dobrze prosperuje. Kiedy wszedłem na ich forum i zalogowałem się tam to moje pierwsze wrażenie było dość spore. Mają rozmach chłopaki dlatego wierzę, że tym razem to postoi o wiele dłużej. Przyglądałem się kilku aspektom będąc na ich forum. Spoglądałem na ogólną kulturę, którą prezentują. I o dziwo Panie Boże ona tam jest, ba! I to w bardzo sensownym stopniu. Może troszkę źle oceniłem ekipę ze względów mojej osobistej autopsji jednak każdy zasługuje na drugą szanse. Osoby wchodzące w skład ekipy też umiejscowione są na takich stanowiskach, na których mogą się spełniać w stu procentach. Oczywiście nie każdego musimy zaraz lubić lub coś, ale nie ma tam podziału, że "Ty zrobiłeś mi przykrość kiedyś tam, a teraz jestem GM to mogę Cię zbanować". Nie. Serio. Przeżyłem szok bo nie mogłem uwierzyć w to, że Michał przekona mnie do siebie po raz kolejny. Cóż. Nie mówię tutaj o gustach, lecz o sensownej zmianie. Stąd też ten tytuł. Nic nie zmieni mojego urazu do Michała bo zachował się chamsko i troszkę głupio, ale to już jedynie sprawa między mną, a nim samym. Tak więc zapraszam was do tej krótkiej lektury, która może zachęci was do przeżycia tego co ja..[/justify]

1dMCxFi.png

Witaj Dawidzie! Cieszę się, że znalazłeś dla mnie troszkę czasu! Zadam Ci kilka pytań odnośnie  Social Role Play. Mam nadzieję, że nie będą one dla Ciebie problemem. 

• Oczywiście, że nie będą problemem - przekazanie szczegółów na temat projektu to tylko sięgnięcie w pamięć do czasów kiedy omawialiśmy pewne sprawy, nic więcej. Let`s do this. 

Wybacz za moją wcześniejszą krytykę odnośnie waszego projektu. Główne pytanie jakie chcę Ci zadać to takie czy czujecie się na tyle dobrze by ponownie zasiąść przy tronie lub nawet na nim? Chodzi mi tutaj o graczy, i innowacje! 

• Czujemy się na tyle dobrze aby zrobić to co sobie założyliśmy, czyli wykreować miejsce rozgrywki dla wielu graczy na długi czas. Przygotowywaliśmy się do tego bardzo długo, i poświęciliśmy wiele sił na realizację tego projektu. Nie mamy w założeniu brać na swoje głowy korony (swoją drogą, tiary bardziej mi się podobają), a jedynie zaoferować tym graczom, którzy czekali na nas to czego od nas oczekiwali. Jeżeli wyjdą z tego jakieś sukcesy na szeroką skalę, że rozwiniemy się w stopniu dla nas na ten czas nadprogramowym, to nie mamy oczywiście nic przeciwko. Co do techniki, zamierzamy działać tym razem bardziej stabilnie, czego czasami nam brakowało. Zebraliśmy już masę doświadczenia, i sądzę, że moglibyśmy to przedstawić jako nasz atut.

Forum Social-RP.pl wygląda na jeszcze  lepsze niż to za czasów hrv-rp, czy innych! Komu możemy to zawdzięczać? Nie ma co ukrywać, że wasze forum jest jednym z lepszych.

• Dziękujemy za tak pochlebiającą opinię - jest zdecydowanie lepsze niż te za czasów Harvest RolePlay, ze względu na to, że lepiej udało nam się opanować framework, na którym pracujemy - aczkolwiek to jest jedynie ocena z perspektywy technicznej i do takiej się ograniczę. Sama inwencja twórcza sądzę, że powinna być rozwiązywana personalnie - niektórym może się podobać, bądź nie. Jednak zależy nam na komforcie przeglądania forum, na kilka komentarzy w wielu dyskusjach zaoferowałem kontakt ze mną, aby rozwiązać problemy i aby każdy czuł się dobrze. Co do tego, komu możemy zawdzięczać: Styl jest mój; Panele wykonywaliśmy wraz z Michałem, jednak wiadomo, że on bardziej musiał się skupić na realizacji skryptu, dlatego więcej czasu poświęciłem na to ja, jednak grzechem by było nie wspomnieć o tym, że Michał w wielu kwestiach mi pomagał, jak i ja jemu - ot co, praca zespołowa. 

Ekipa, a głównie zarząd czyli Ty, Filip, i Michał to stały skład. Nie ukrywajmy, że spora ilość graczy ma do was żal za krótkotrwałe projekty - czy uważasz, że tym razem będzie inaczej?

• Ja jestem administratorem dopiero od czerwca tamtego roku, można powiedzieć, że w tym miesiącu właśnie wypada mi pierwsza rocznica bycia w drużynie czerwonych z Michałem i Filipem. Na temat ich wcześniejszej współpracy ciężko mi się byłoby wypowiadać, gdyż stacjonowałem na stanowisku albo liderów jakichś grup na ich serwerze, bądź w późniejszym okresie byłem moderatorem forum, dopiero potem zasłużyłem na dołączenie do grona czerwonych siedząc czasami dniami i nocami nad poprawą jakości serwera (wtedy Harvest RolePlay). Aczkolwiek racja, można ująć to tak, że współpraca między Michałem i Filipem jest już od długich czasów, i ma się dobrze, znają się jak łyse konie.

Cóż przeglądając nowości z waszych aktualności mogę szczerze napisać, że was skrypter nabrał doświadczenia! Macie jeszcze jakieś ukryte karty w rękawie? Może coś nam przedstawisz? Jeżeli możesz oczywiście.

• To teraz stricte opierając się jedynie na samej kwestii technicznej... Można powiedzieć, że startujemy od zera, absolutnie od zera. Skrypt jest pisany od tzw. "Ctrl+N" nie czerpiemy inspiracji z poprzednich skryptów, a jedynie wdrażamy kolejne, uwydatnione algorytmy, na jakie z pewnością nie byliśmy doświadczeni w przeszłości. Od dawna powtarzam, że człowiek uczy się całe życie i idealnym tego przykładem jest programowanie, nieważne jak długo programujemy, zawsze nabywamy kolejnego doświadczenia - największym zagrożeniem są w tym przypadku osoby o młodym umyśle i nowej idei. Zamierzamy działać według tego założenia. Spotykamy się z opiniami jako skrypt miałby być ponownie odgrzewanym kotletem, mam nadzieję, że ta odpowiedz zmieni pogląd na ten temat osobom, których zdanie nie styka się z prawdą.

To już wszystkie pytania jakie chciałem Ci zadać w tym artykule. Dziękuję Ci za Twój czas i życzę powodzenia w projekcie! Przysługuje CI prawo jak każdemu kto udziela nam wywiadu by zachęcić naszych czytelników do waszego projektu!  Zrób to w kilku zdaniach.

• Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim tym graczom, którzy dotychczas się zarejestrowali i uwierzyli w projekt. Jesteśmy zachwyceni z powodu każdej osoby, która chce poświęcić nawet te kilka chwil na nasz projekt i docenić nasz wkład jaki włożyliśmy w realizację naszych założeń. Chcemy także zaprosić innych graczy, nie tylko tych którzy nas znają, ale i tych, którzy o nas słyszą pierwszy raz: aby spróbowali doświadczyć to, co realizujemy i z każdym dniem udoskonalamy. Tym razem próbujemy podejść do tematu dość profesjonalnie i rokując nadzieje. Jesteśmy myśli, że uda nam się to zrealizować, a wielu graczom udowodnimy na co nas stać, i że ich kredyt zaufania został wydany w dobre ręce.

[justify]Zbliżamy się do końca tego jakże ciekawego artykułu! Czy "Social Role Play" ma szansę zasiąść na tronie platformy SA-MP? Czy też legnie w gruzach swojej przeszłości? Tego nie wiemy, ale czas nam na to odpowie. Ze swojej strony życzę projektowi szczęścia oraz dużo pomysłowości - bo dziś trudno o oryginalny projekt. A co o tym sądzą nasi czytelnicy? Jak uważacie? Czekamy na wasze opinie odnośnie tej sprawy! Do zobaczenia![/justify]

Link do forum "Social Role Play" - Kliknij!

#2 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 08 June 2016 - 22:00

Widzisz... stereotypy to najgorszy kat ludzi. Oczywiście jakieś Twoje indywidualne wspomnienia są pewnie w jakimś stopniu prawdziwe, ale sam zauważyłeś jak wszystko może się zmienić o 360 stopni, że aż ciężko uwierzyć. ;)

#3 Czaber

Czaber
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:01

maks pół roku

#4 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 08 June 2016 - 22:03

Widzisz... stereotypy to najgorszy kat ludzi. Oczywiście jakieś Twoje indywidualne wspomnienia są pewnie w jakimś stopniu prawdziwe, ale sam zauważyłeś jak wszystko może się zmienić o 360 stopni, że aż ciężko uwierzyć. ;)

Prawda. Jeszcze mam kilka takich wiesz.. hmm.. odrzutów, że może to się jednak nie udać i zmarnuję czas. Tak jak wspomniałem moje własne spory z Michałem to moja własna sprawa i nie powinienem tym bardziej wyciągać takich spraw na światło dzienne. Może potrzebowałem po takim czasie wyrzucić to z siebie by przed startem zrobić mu na złość. Po przemyśleniach poprosiłem admina by zamknął wcześniejszy temat. Każdy popełnia błędy i jak to ujął Dawid: "Człowiek uczy się całe życie".

#5 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 08 June 2016 - 22:06

maks pół roku

O którym projekcie mówisz? ;)

Rozumiem, przywykłeś do graczy z lski, którzy masowo przeszli na MLS, ale to nie oznacza wcale tego, że Social musi zniknąć. Wiadomo jak było z poprzednimi projektami, no ale cóż... Pixor zmiany zauważył po rozmowie i obejrzeniu forum, do czego zachęcam.

#6 Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski
  • Uzytkownik forum
  • 12 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:06

wes przestan typ tu pisze o jakichs algorytmach w samp, algorytmika w samp nie istnieje taka jest prawda. typuje 2 miesiace od startu na forum nawet nie wchodze bo pewnie zawirusowane i styl na pewno tez napisany gorzej niz program wyborczy cookiesa caly transfer mi zezre..

#7 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 08 June 2016 - 22:08

Prawda. Jeszcze mam kilka takich wiesz.. hmm.. odrzutów, że może to się jednak nie udać i zmarnuję czas. Tak jak wspomniałem moje własne spory z Michałem to moja własna sprawa i nie powinienem tym bardziej wyciągać takich spraw na światło dzienne. Może potrzebowałem po takim czasie wyrzucić to z siebie by przed startem zrobić mu na złość. Po przemyśleniach poprosiłem admina by zamknął wcześniejszy temat. Każdy popełnia błędy i jak to ujął Dawid: "Człowiek uczy się całe życie".

Przecież miałeś prawo do swojego zdania, nie mniej uważam że podszedłeś właśnie dość złośliwie i chciałeś przedstawić wszystko subiektywnie. Wiadomo jak jest, bądźmy szczerzy - jedne projekty się trzymają, drugie nie. Myślę jednak, że pewne doświadczenie uczy ludzi :P

#8 Czaber

Czaber
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:09

Przecież miałeś prawo do swojego zdania, nie mniej uważam że podszedłeś właśnie dość złośliwie i chciałeś przedstawić wszystko subiektywnie. Wiadomo jak jest, bądźmy szczerzy - jedne projekty się trzymają, drugie nie. Myślę jednak, że pewne doświadczenie uczy ludzi :P

i doświadczenie z serwerów Michała jest jedno. Weź typie, nie mam zamiaru się z tobą nawet w dyskusje wpierdalać. Wystarczy, że widzę twój nick

#9 Tazz

Tazz
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:10

wes przestan typ tu pisze o jakichs algorytmach w samp, algorytmika w samp nie istnieje taka jest prawda.

Lubię cytować sjp, ale ciężko się to robi na telefonie więc zrobię to później.

#10 Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski
  • Uzytkownik forum
  • 12 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:11

patrzcie go juz wyzywa niezadowolonego gracza wielki admin czerwony.. z takim podejsciem admina to ja nie mam wiecej pytan co do tego serwu..

#11 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 08 June 2016 - 22:12

i doświadczenie z serwerów Michała jest jedno. Weź typie, nie mam zamiaru się z tobą nawet w dyskusje wpierdalać. Wystarczy, że widzę twój nick

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Ale nie chce mi się z tobą przepychać.

@up, z której strony wyzywa xD?

#12 Czaber

Czaber
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:13

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Ale nie chce mi się z tobą przepychać.

@up, z której strony wyzywa xD?

wystarczy, że lizałeś cipsko każdemu na mighty, a potem zjebałeś na sociala bo wiedziałeś, że się do ekipy nie dostaniesz. 

#13 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 08 June 2016 - 22:17

wystarczy, że lizałeś cipsko każdemu na mighty, a potem zjebałeś na sociala bo wiedziałeś, że się do ekipy nie dostaniesz. 

Fajnie, że lepiej znasz okoliczności, w jakich zostałem wciągnięty do ekipy gościu ;**.

#14 Czaber

Czaber
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:20

Fajnie, że lepiej znasz okoliczności, w jakich zostałem wciągnięty do ekipy gościu ;**.

jebie mnie to jak zostałeś wciągniety. 

#15 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 08 June 2016 - 22:21

To czemu się prujesz wielki obrońco RP?

#16 Czaber

Czaber
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:24

bo wszyscy wiemy jak serwery gtd kończą a wielki kurwa supporter sie znalazł i będzie mi pierdolił, że go w błąd wprowadzam XD

#17 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 08 June 2016 - 22:26

Pożyjemy to i zobaczymy. Nikomu źle nie życzę, ale prawda jest taka... nie no, w sumie nie będę hejtował konkurencji, bo jeszcze powiedzą że agresywny marketing czy jak to zwą ci #PRowcy ^^

#18 Czaber

Czaber
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:27

a chuj z konkurencją, mówie co wiem, bo nie gram w roleplaye od wczoraj XD

#19 Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski
  • Uzytkownik forum
  • 12 postów

Napisano 08 June 2016 - 22:29

juz to ze wdajecie sie w takie dyskusje jako ekipa, jeszcze na zewnetrznym forum pokazuje wasz brak jakichkolwiek umiejetnosci w prowadzeniu jakiejkolwiek dzialalnosci . . beka z was i tyle, nie widzialem zeby M-LS np robilo taka inbe pod swoim tematem

#20 superpartia

superpartia
  • Uzytkownik forum
  • 14 postów
  • MiejscowoścZamość

Napisano 08 June 2016 - 22:31

a chuj z konkurencją

Nie no, każdy projekt ma prawo starać się o swoje na scenie i nie powinno się nikogo dyskryminować na starcie, ale obecny stan rzeczy MLS wcale nie wróży świetlanej przyszłości (patrz: frekwencja, a z czym ma związek każdy wie). Może i się podciągną, oby. W każdym razie myślę, że za szybko postawiłeś krzyż na jeszcze niewybudowanym nagrobku Sociala. Ba, nawet obecnie nie ma planów wymurowania takiego nagrobku. Pryndzyj upieką tort urodzinowy.

@up, po prostu dyskutujemy; skoro są jakieś zarzuty warto wymienić się argumentami, a zresztą teraz nie piszę jako "ekipa", bo ja jestem tylko od pilnowania porządku na forum i serwerze, tylko jako użytkownik CentrumRP. Dla jasności. I nikt mnie tu nie wysyła.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników