Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gothic Role Play - Witamy W Koloni!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuczi

Kuczi
  • Redaktor
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 23:40

bXv38W3.png

[justify]Witajcie drodzy czytelnicy portalu! Ja jestem Pixor, a dzisiejszy artykuł poświęcimy troszkę innej platformie niż SA-MP. Jak już możecie zauważyć po logotypie naszego artykułu lub po jego temacie będzie to temat w całości poświęcony bardzo dobrze zapowiadającemu się projektowi GO (czyt. "Gothic Online"). Cóż pewnie dla was to nowość słyszeć ten właśnie skrót, ale to nie problem już śpieszę z wyjaśnieniem. GMP:A zostało definitywnie zamknięte, a w życie wszedł projekt GO, który sprawia grę jakby wam to wytłumaczyć - prostszą i o wiele stabilniejsza. Przynajmniej takie dochodzą mnie pogłoski na ten właśnie temat. Jakie odczuwam wrażenia co do ów wyżej wymienionego projektu? Osoby, które mnie znają wiedzą, że sama gra "Gothic", ale również świat fantasy jest moją pasją więc nie ukrywam euforii co do tego, że taki projekt niedługo wystartuje. Cóż mogę powiedzieć. Forum projektu stoi na stabilnej maszynie, a samo forum jest ładne i bardzo klimatyczne. Można tam bardzo sprawnie się nawigować, a i sama społeczność jest całkowicie inna od tej SAMP'owskiej. Ekipa projektu to osoby z bardzo dużym bagażem doświadczeń i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W skład grupy wchodzi kilka osób, które swoje na tej platformie przeżyły. Jestem pewien, że projekt odniesie bardzo duży sukces na owej platformie GO. Przyciągnęła mnie też prostota nazwy projektu. Wpisując frazę: "Gothic Role Play" w Google liczyłem na listę projektów, które są nastawione właśnie na grę Role Play'ingową. A tutaj proszę. Wyskoczył mi właśnie projekt, który o dziwo tak się nazywa. Kiedyś słyszałem o podobnym projekcie prowadzonym przez inne osoby, ale to nie pora na takie wspomnienia. Ta prostota jest kluczem do dobrej gry ponieważ widząc nazwy innych projektów, których potem nie da rady spamiętać (czyt. w sensie ich skrótów np. X-RP.pl ) Tutaj jest inaczej. Wpisujesz Gothic Role Play i od razu na pierwszej liście masz owy projekt. Nie mogę naprawdę do niczego się tutaj przyczepić, a jako też gracz długoletni zwracam uwagę nawet na najmniejsze błędy. Czytając same tematy aktualizacji, w których ekipa zamieszcza co raz to nowsze informacje odnośnie strony technicznej gry sprawiły, że mam ochotę ponownie wejść przez barierę, a raczej zostać ponownie wtrącony do "Górniczej Doliny" (czyt. główne miejsce gry w pierwszej odsłonie gry). Na projekcie można też zaobserwować coś o co zawsze prosiłem. Tło fabularne! Dużo projektów ma zbyt leniwą obsadę by zrobić coś swojego, dodać tej grze troszkę nowości. Wolą siedzieć a tyłkach i powielać schemat fabuły normalnej gry jedynie z innej perspektywy. To błąd. Bo jeżeli chcę sobie przypomnieć fabułę "Gothic'a" to wchodzę do gry dla jednego gracza, a jak chcę fabułę owej gry, a z dodatkami, które wzbogacą rozgrywkę i zwalczą efekt nudy i monotonii to loguję się nigdzie indziej jak na "Gothic Role Play". Lazar, o którym zaraz opowiem wam więcej  naprawdę postarał się by tło fabularne i jego wątki były do siebie dopasowane i dawały graczom trochę frajdy! Utworzyli sobie również kalendarium, które idealnie pasuje do świata jakim jest właśnie "Gothic". Ekipa projektu tak jak wspominałem naprawdę posiada wielki potencjał. Mogę wręcz powiedzieć, że mogą stawić czoła Midgardowi, lub nawet lepszym projektom i nawet wygrać tą bitwę. Pozwolę sobie użyć suchego żartu, że mogą stać się "Królem Rhobarem IV" - tak wiem suche jak skóra kopacza. W skład ekipy wchodzi również Lazar, którego kojarzę z projektów takich jak min. "Khorinis Role Play". Lazar jest postacią miłą, sympatyczną, a w szczególności bardzo pomocną i ambitną. Nie dziwie się, że siedzi tutaj na najwyższym stanowisku i ponownie pozwolę sobie użyć suchego tekstu - taki trochę Lee wśród swoich ludzi. Napisałem do niego kilka dni temu z prośbą o krótki wywiad na nasz portal. Zgodził się i po wymianie kilku zdań byłem już całkowicie zahipnotyzowany ich projektem. Także zapraszam was do przeczytania naszej lektury![/justify]

d51z8KS.png

Skąd w ogóle pomysł na tak prostą, a zarazem trafioną nazwę projektu?

• Tworząc nasz serwer we wszystkich aspektach stawiamy na prostotę, zaczynając od nazwy, przez skrypt i sposób rozgrywki. Zdecydowałem, że nazwa "gothicroleplay" już na pierwszy rzut oka daje po sobie poznać na jakim projekcie przyjdzie grać zainteresowanemu. Gra - Gothic, tryb - Role Play. Chętni do zagrania nie muszą przekopywać wyszukiwarek i wynajdywać cudacznych nazw. Wystarczy wklepać domyślne "gothic role play".

Cóż było wiele ciekawych projektów na owej platformie jednak nie cieszyły się one dużą popularnością. Dlaczego więc pomysł by zaryzykować?

• Nie zgodzę się. Ciekawych projektów było jedynie kilka i cieszyły się one sporą popularnością jednak nie były zbyt żywotne, bądź gracze nie stanęli na wysokości zdania i założenia projektów ich przerosły. Co do drugiej części pytania - tak jak to ująłeś, postanowiliśmy zaryzykować. Serwery GMP powstawały i padały, tylko kilka z nich było projektami które można nazwać "dobrymi". Gracze tułali się pomiędzy takimi serwerami, które upadały po miesiącu. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Sam pomysł stworzenia projektu powstał dosyć spontanicznie, tak samo spontanicznie nawiązałem współpracę z drugim z administatorów - Marcelem, który zajmuje się stworzeniem gamemode. W tamtym czasie nie było żadnego ciekawego projektu do multiplayer Gothica - podjęliśmy więc ryzyko i próbę stworzenia prostego, grywalnego serwera dla każdego fana Gothic. Mamy nadzieję, że nas eksperyment się powiedzie.

Mimo tego co pisałem wyżej widzę, że wasz projekt naprawdę przyciąga sporą społeczność - zdradzisz nam czego to zasługa? 

• Nie mam pojęcia. Być może właśnie prostota i gamemode opierający się w końcu na czymś innym niż system klas? To trafia również do graczy SAMP na których stawiamy w głównej mierze. Dla niektórych graczy Gothic tryb Role Play to właśnie gra opierająca się na klasach. Ja znam Role Play w nieco innej formie - wychowałem się na serwerach SAMP i to właśnie stamtąd wyniosłem swoje doświadczenia i pomysły. Druga sprawa jest taka, że zawsze starałem się o to, by nie sprawić zawodu graczom, dodatkowo jestem znany w dosyć szerokich kręgach graczy Role Play którzy prawdopodobnie postawnowili zaufać mnie oraz mojej ekipie. Inni po prostu nie mieli wyboru, który również teraz nie jest zbyt wielki.

Przeglądając waszą stronę zauważyłem, że wasz skrypt jest naprawdę rozbudowywany i ciągle idzie do przodu. Macie jakieś doświadczenie na tej platformie czy to wasz pierwszy projekt?

• Jeżeli chodzi o Gothic 2 Online są to nasze pierwsze samodzielne kroki. Jeżeli chodzi o mnie - to pierwszy projekt którego jestem właścicielem. Wcześniej przewijałem się przez ekipy innych projektów zarówno SAMP, jak i serwerów GMP. O ile mi wiadomo są to również pierwsze kroki Marcela jeżeli o pisanie gamemode do Gothic 2 Online chodzi. Musze przyznać, że wie co robi. Mamy przez to nadzieję na dalszy rozwój projektu jeżeli wszystko wypali nam tak jak byśmy chcieli.

Spojrzałem, że tworzycie tło fabularne pod grę, oraz troszkę zmieniacie fabułę surowej gry! Zdradzisz nam dalsze plany co do tego punktu? Bo pewnie wielu czytelników interesuje ten punkt ponieważ wiele projektów powiela stary surowy plan gry Gothic'a - a tutaj widzimy sporą innowację. 

• Gothic ma spore możliwości jeżeli o sprawy fabularne chodzi, jednak ja osobiście zakochałem się w pierwszej części tej gry. Chciałem dać ludziom to, co znają, jednak w nieco odświeżonej formie. Każdy z nas doskonale zna oryginalną fabułę Gothic 1. By zainteresować graczy musiałem pokazać im coś nowego, coś co mogliby odkryć na nowo w doskonale znanym im świecie. Musiałem zrobić to tak, by nie odbiegać przy tym zbyt daleko od oryginału. Stąd drobne zmiany, ubarwiona historia Górniczej Doliny. Nie chcieliśmy wypuszczać kolejnego odgrzewanego kotleta opierającego się na oryginale kolonii i waśni między obozami. Fabuła i questy to nowe wyzwanie dla graczy z którym nie mieli okazji spotkać się wcześniej. Zadania to dodatkowe pole do rywalizacji między obozami, podczas ich wykonywania można zdobyć (sporo przy tym ryzykując) wiele przydatnych przedmiotów i wiedzę potrzebną do pchnięcia fabuły w przód, a niekiedy dokopać nawet przeciwnikom.

Przedstawisz nam swoje doświadczenie z ową platformą? Kilka słów o sobie i o osobach w projekcie, które piastują większe stanowiska. 

• Cóż, multiplayer do Gothica odkryłem dosyć późno - może jakieś półtora roku temu? Wcześniej przesiadywałem na serwerach poświęconych role play w GTA San Andreas. Odwiedziłem kilka serwerów na GMP i ręce mi opadły. Dla kogoś kto od 2008 gra w Role Play i przesiedział kupę lat na bardziej rozwiniętych pod względem społeczności i poziomu rozgrywki serwerach SAMP to było jak zderzenie ze ścianą. Doszedłem do wniosku, że wielu administratorów, ale i zwykli użytkownicy sami niszczą potencjał tej gry swoim zachowaniem i decyzjami. W końcu wraz z Marcelem postanowiliśmy stworzyć swój projekt i nie oglądać się na nikogo. Tworzymy go takim, jakim my go widzimy i nie sugerujemy się tym co mówią inni. Cóż mogę powiedzieć pozostałych członkach ekipy? Wielu z nich znam dosyć krótko, ale są to osoby które podzielają nasze poglądy i wizję dobrego i stabilnego serwera. Niektórzy przesiadywali podobnie jak na na serwerach do San Andreas, innych poznałem na serwerach GMP, jednak każdy z nich prezentuje sobą odpowiedni poziom i jest dobry w tym co robi.

To już wszystkie pytania! Dziękuję za poświęcenie mi czasu! Przysługuje Ci prawo do zachęcenia naszych czytelników do waszego projektu. Ujmij to wszystko w kilku zdaniach! 

• Co tutaj dużo mówić - najlepiej odwiedzić nas i przekonać się samemu jak to wszystko wygląda. Nie lubię rzucać słów na wiatr i obiecywać zbyt wiele. Cały nasz projekt to niebezpieczny eksperyment, nie wiemy jak to się sprawdzi w praktyce i czy gracze nauczeni innego Role Play niż to, które znam ja i moi koledzy, staną na wysokości zadania. Jest to pierwszy wywiad którego udzielam więc proszę o odrobinę wyrozumiałości. Zapraszam do odwiedzania naszego forum i widzimy się po starcie. Stawiamy na nowych graczy toteż jeżeli nie miałeś możliwości zagrać Role Play w Gothic (lub zraziły Cię do tego inne serwery) nie obawiaj się niczego tylko wal do nas jak w dym. Są tutaj sami swoi 1f609.png Dzięki za wywiad, pozdrawiam wszystkich ciepło.

fR1cOUQ.png

[justify]To już koniec moi drodzy czytelnicy. A wy co sądzicie o projekcie "Gothic Role Play"? Czekamy na wasze komentarze! Może owa platforma jest odskocznią od tej już nudzącej nas wirtualnej rzeczywistości, w której musimy albo być gangsterem albo policjantem bo inaczej nic ciekawego nas nie czeka? Gothic Role Play jest właśnie takim tytułem, który na pewno was zainteresuje. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Kim będziecie? Jaką ścieżkę wybierzecie? Czy to będzie magia wody, ognia czy też nekromancja? Może zamiast rzucać ognistymi kulami wolicie machać toporem lub mieczem? To już wy i tylko wy wybieracie swoją własną drogę, w koloni karnej! Życzę wam kochani czytelnicy spokojnego i bogatego w alkohol piątku! Zacznijcie weekend jak należy, ale nie przesadzajcie bo zapasy rudy się kończą, a nie chcecie chyba trafić za magiczną barierę, która stanie się waszym dozgonnym więzieniem? P-hah! :D Oczywiście żartuję! Czekamy na wasze komentarze! Jeszcze raz zachęcamy do rzucenia okiem na projekt Gothic Role Play! Warto![/justify]

Link do forum projektu: Kliknij!

#2 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 00:50

Choć nie gram w Gothica to obserwuję ich projekt od pewnego czasu- powodzenia chłopaki!

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

#3 rulon

rulon
  • Uzytkownik forum
  • 4 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 09:03

Midgard to był rak, kurwa gra tam była tak zjebana i nudna, że szkoda gadać. Typy spinały dupy o jakieś bzdury, jak np. krótsze niż 5 linijkowe /ja, bo /me tam nawet nie było XD. Jak wpadłem na to kiedyś z C-RP to dostałem raka i zalowalem, ze meczylem się z biografią.

#4 Kuczi

Kuczi
  • Redaktor
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 09:08

Midgard to był rak, kurwa gra tam była tak zjebana i nudna, że szkoda gadać. Typy spinały dupy o jakieś bzdury, jak np. krótsze niż 5 linijkowe /ja, bo /me tam nawet nie było XD. Jak wpadłem na to kiedyś z C-RP to dostałem raka i zalowalem, ze meczylem się z biografią.

Bo ta platforma nie życzy sobie pozostałości raka, który trawi SA-MP :) Nie chcemy tam akcji typu: /ja jest strażnikiem i kpi sobie z kopaczy. 

#5 rulon

rulon
  • Uzytkownik forum
  • 4 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 09:13

Zauważyłem, że debilizmu jest tam o murzynska pale mniej niż na SA-MP ale podaje tu konkretny przykład. Marzy mi się na Gothicu taki serwer jak ls-rp, devgaming, mighty - ze zdrowym podejściem do tego i zachowaniem jakiegos poziomu dlatego zainteresowalem sie tym

#6 Kuczi

Kuczi
  • Redaktor
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 10:00

Zauważyłem, że debilizmu jest tam o murzynska pale mniej niż na SA-MP ale podaje tu konkretny przykład. Marzy mi się na Gothicu taki serwer jak ls-rp, devgaming, mighty - ze zdrowym podejściem do tego i zachowaniem jakiegos poziomu dlatego zainteresowalem sie tym

To rejestruj się na Gothic Role Play! Na co jeszcze czekasz? :P

#7 rulon

rulon
  • Uzytkownik forum
  • 4 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 10:39

Mam od dawna :D

#8 Kuczi

Kuczi
  • Redaktor
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 10:43

Mam od dawna :D

No to zarąbiście :) 

#9 GothicRolePlay

GothicRolePlay
  • Uzytkownik forum
  • 5 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 16:30

Jest nam niezmiernie miło, dziękujemy i zapraszamy serdecznie. :)

#10 Kuczi

Kuczi
  • Redaktor
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 21:17

Jest nam niezmiernie miło, dziękujemy i zapraszamy serdecznie. :)

Dobrych projektów nigdy nie za dużo moi drodzy! :) 

#11 Warszawiak

Warszawiak
  • Uzytkownik forum
  • 12 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 19:23

Projekt chyba, upadł bo link podany w temacie jest nieaktywny. 

#12 belendzior

belendzior
  • Uzytkownik forum
  • 61 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 01:53

jasne ze upadl. zalozyciele sie pokłócili, przyszlo dosc znane beztalencie blint z pseudola czyt. lsrp i stoczyl projekt na dno. zniszczyli ciezka prace glownie marcela przez ktora dostali ok 100 graczy on the start co nawet na sampa jest astronomiczną liczba. cierpmy bo to moglbyc poczatek pl rp w gotiku

#13 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 08:37

nie uwierzę w to, że blint jest powodem upadku serwera.. zazwyczaj projekt upada nie przez graczy a przez ekipę, która nie potrafi się dogadać- tyczy się to wszystkich, winy nie można zrzucać na tą, konkretną osobę.

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

#14 belendzior

belendzior
  • Uzytkownik forum
  • 61 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 10:27

blint bo zmienil sie miejscami z poprzednim h@ i zamiast wykombinować porządny gamemod kontynnuowac założenia to wgral ipboard bez licencji xD od razu pojawily sie ataki na forum gotik ze piracka licencja i ma wypierdalac, potem kolejne hujostwa sampowskie ktore nihuj nie sprawdza sie w gotiku i ze 100 online na starcie stopniowo stoczył to do 0 i permanentnego zamknięcia xD

moze nie tyle upadl przez blinta ale blint sobie nie poradził z pociągnięciem tego dalej. upadl bo sie pokłócili i główny bohater administracji wypierdolil w niewiadomo gdzie
pzdr blendzior

#15 Kuczi

Kuczi
  • Redaktor
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 4 tygodni temu

Projekt jest w każdym bądź razie zamknięty i nie ma sensu go odnawiać ponieważ ekipa widać nie była zgrana.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników