Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drugie podejście. Compton RolePlay

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anonimowy Hejter

Anonimowy Hejter
  • Uzytkownik forum
  • 22 postów

Napisano 11 August 2016 - 16:11

news--1470927032-U44621.png

Compton - miasto położone w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles, tak informuje nas polska wikipedia. To proste zdanie nie oddaje jednak wszystkiego, co kojarzy nam się z Compton. By to zrozumieć lepiej jednak pooglądać filmy czy posłuchać autentycznej muzyki tworzonej przez mieszkańców tego miasta, zwłaszcza w latach dziewięćdziesiątych. Od razu wiadomo, że Compton to siedlisko organizacji przestępczych. Takie samo zdanie ma Stalker i jego ekipa, która to właśnie na organizacje przestępcze zamierza kłaść nacisk prezentując nam Compton RolePlay, co potwierdzają słowa wspomnianego administratora, "nazwa serwera bezpośrednio nawołuje do organizacji przestępczych, na które pragniemy zwrócić szczególną uwagę". A jak już jesteśmy przy nazwie, zatrzymajmy się na chwilę. Nie jest to przypadkowa nazwa, nie jest to pierwszy projekt o tej nazwie - lub przynajmniej nie pierwsza odsłona tego projektu. Dzisiaj właśnie o nim.

news--1470927021-U44621.png

Cztery miesiące - mniej więcej tyle istniała poprzednia odsłona. Najstarsze wzmianki do jakich dotarłem pochodzą z 22 stycznia. Trzynastego lutego gracze uzyskali dostęp do forum, by dwudziestego pierwszego maja odbyły się beta-testy. A później, cóż. Na zamkniętym forum ukazała się wiadomość "Podsumowując ostatni tydzień doszliśmy do wniosku, że musimy zawiesić serwer, by móc naprawić błędy z którymi wzmagacie się od początku projektu. (...)". W lipcu zaczęło pojawiać się coraz więcej informacji na oficjalnym fanpape projektu, wkrótce otwarto forum. Zaprezentowano nam sygnowane tym samym logo, ale zupełnie nowe oblicze Compton RolePlay, chodź wciąż zapowiadane i reklamowane starymi filmami czy logotypem. Pozostała także stara strona na facebooku, która jest wciąż aktualna.

W ekipie mamy przede wszystkim takie twarze jak Stalker i PanMENduś, ponadto kilka mniej ważnych postaci, które nie są zbyt znane. Stalkera możemy kojarzyć chociażby z OurFarm. Skrypt, który ma zamiar nam zaprezentować ekipa, ma zawierać między innymi grillowanie czy pożary. Spora część newsów czy prezentacji serwera poświęcona jest niemalże oczywistym rzeczom - biznesom, wypłatom czy pojazdom, bez specjalnych nowości czy innowacji. Forum obsługiwane jest przez skrypt Invision Power Board. Warto wspomnieć o sporej ilości graczy w przeciągu 24h: 114 osób. Rekord online został pobity jeszcze przy poprzedniej odsłonie - liczba użytkowników forum wynosiła wówczas w jednym momencie 468. Z jednej strony ponad sto osób to nie lada osiągnięcie, z drugiej jednak spory spadek w porównaniu do poprzedniej odsłony.

Miejscem rozgrywki jest znane wszystkim Los Santos, tutaj bez żadnych rewelacji. Gracze mają możliwość tworzenia własnych biznesów czy grup przestępczych, ponadto do dyspozycji są takie grupy jak Police Department, Emergency Department, San News i rząd. Bez rewelacji. W jednym z newsów administracja podkreśliła, że kładzie nacisk na rozwój southcentral i zostało ono urozmaicone licznymi obiektami - te można obejrzeć czy to na forum, czy na kanale youtube.

Do ciekawszych rozwiązań prezentowanych przez Compton RolePlay jest system pożarów, który, o ile będzie dobry, może w końcu sprawi, że ujrzymy na scenie straż pożarną z prawdziwego zdarzenia. Podążając na LS-RP.net, Compton wprowadza także rozbudowaną sieć kanałów, znacznie bogatszą niż te znane nam z samego, podstawowego Los Santos. Uwagę przykuwa także grillowanie jedzenia przy użyciu przedmiotu rozkładanego grilla i jest to chyba jedyna rzecz, której nigdzie wcześniej nie widziałem - przynajmniej w takim wykonaniu, które (co prezentuje film na oficjalnym kanale Compton RolePlay na youtube) moim zdaniem jest godne pochwały. Southcentral niemalże stworzono na nowo, co także jest na plus, bo po tysiącach godzin spędzonych na niemalże identycznym Idlewood czy Ganton, te okolice przestały mi się już podobać - powiew świeżości mile widziany.

news--1470927161-U44621.png

Od jakiegoś czasu działam z osobą, która uświadomiła mi, jakie możliwości warto dać cywilom. To w sumie temat na osobny artykuł, ale Compton RolePlay jest świetnym przykładem ignorowania tej grupy. "fakt szczególnego zainteresowania organizacjami - to właśnie instytucje publiczne oraz grupy przestępcze są najbardziej popularnymi i aktywnymi miejscami do gry" mówi jeden z newsów. O ile Emergency Department otrzyma na przykład skrypt pożarów a rząd będzie rządem, o tyle jednak cywile są traktowani jak na wielu konkurencyjnych projektach, są spychani na bok. Dołącz do biznesu dla paydaya w wysokości trzystu dolarów i sobie graj przez /me i /do - o ile siedem lat temu było to całkiem normalne, o tyle teraz... Użyję słów z tego samego newsa: "rozbudowany skrypt to teraz to, co przyciąga najbardziej graczy". Jeśli chcecie odgrywać cywila i rzeczywiście liczycie na ciekawsze rozwiązania skryptowe niż /duty dla paydaya, by móc sobie wynająć domek czy coś, to nie na tym projekcie.

Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Start serwera planowany był na wrzesień, a odbędzie się za trzy dni. Cóż, pozostaje życzyć powodzenia i obserwować, czy to kolejna nieudana próba, zwłaszcza przed planowanym czasem ("a bo uruchomimy serwer teraz, coś tam dodamy w newsach po starcie" nie jest drogą do sukcesu!), czy Compton rzeczywiście zapisze się na dłużej na kartach roleplayowej historii. Otwarcie serwera: 14.08.2016 o godzinie 20:00. Na zakończenie, odnośnik do forum projektu.

Compton po raz drugi, czy tym razem ma szansę wejść na stałe w szeregi dłużej istniejących projektów, cieszących się pozytywną opinią? Co sądzicie o wyraźnym nacisku na organizacje danego typu? Czy Stalker kojarzony z OurFarm zaprezentuje nam coś ciekawego, mimo mało konkretnych newsów?

#2 INWNQ

INWNQ
  • Uzytkownik forum
  • 17 postów

Napisano 11 August 2016 - 21:10

Patrząc na forum, to oczywiście jest mega. Nie wiem jak to będzie z błędami, ponieważ jak się tak bardzo powodzi to zawsze się coś znajdzie i serwer upada. Mam nadzieję, że wkońcu platforma SA-MP odżyje i będzie można znowu wprowadzić ten klimat! Powodzenia, trzymam kciuki! :)

#3 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 12 August 2016 - 11:04

Compton Role Play to super projekt.

#4 Frank

Frank
  • Uzytkownik forum
  • 57 postów

Napisano 12 August 2016 - 21:01

Sztos.

#5 riemann

riemann
  • Uzytkownik forum
  • 6 postów

Napisano 13 August 2016 - 08:32

gościłem ostatnim razem, jak dla mnie zbyt dużo inspiracji tym gównem ls-rp, raczej sie nie utrzyma przez to ale zobaczymy chociaz nadal lepsze niz m-ls ktore dobrze ze zdechlo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników