Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roleplay na platformie Rust

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 G0L14T

G0L14T
  • Uzytkownik forum
  • 3 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 18:13

Cześć! Witam was serdecznie - od pewnego czasu mam w głowie pewien pomysł.

Chodzi mi o stworzenie RolePlay w grze Rust.

Sama gra oferuje nam budowanie, polowanie, tworzenie przedmiotów.

Gdyby odpowiednio poblokować nowoczesne bronie i pewne ubrania  można by zrobić dobry (moim zdaniem) roleplay osadzony w klimatach średniowiecza.

Co wy o tym myślicie?

#2 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 19:47

Zarzuć tu jakimiś materiałami- jestem na tyle leniwy, że nie chce mi się szukać w sieci info o tym :D

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

#3 G0L14T

G0L14T
  • Uzytkownik forum
  • 3 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 13:56

Generalnie to trochę minecraft 3d. Grafika bardzo ładna, wiele możliwości (w tym oczywiście budowanie, rysowanie np. na tabliczkach), do tego crafting przedmiotów - no ogólnie czego potrzeba pod roleplay?
Sprawny multi -> jest

Możliwości interakcji -> jest

Jakieś miasto/miejsce akcji -> trzeba zbudować ale możliwość jest

A że mówimy tu konkretnie o RP wzorowanym na średniowieczu to oczywiście kusze,łuki, miecze -> wszystko jest.

Zwierzątka też są i można z nich potem rzeczy wydobywać (jedzenie, jakiś tłuszcz).

A najfajniejsze wg. mnie jest lokalna komunikacja głosowa

Ogólnie jakieś tam zagraniczne RPGowe projekty były ale jak by zrobić ładną schludną wioskę, to znalazło by się miejsce dla kowala, łucznika, handlarzy, strażników, urzędników, budowniczych, podróżników, karczmy etc. - dużo tego

Język skryptowy jakiś jest bo skryptów trochę jest.

Minusem jest brak kobiecej postaci ale to zawsze można w fabułę jakoś wkręcić.

Do tego pózniej powstaje inna wioska, i kolejna. Każda swoim życiem tętni etc. -> Mam wizję fajną ale niestety nie wiem czy innym by się to spodobało.

#4 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 14:53

To czekaj, da się w grze budować, czy z zewnętrznych edytorów. Jak wygląda ta gra- w sensie można sobie ją pobrać jak GTA SA? i do tego multi osobno czy wbudowane hmm? ciekawe to

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

#5 belendzior

belendzior
  • Uzytkownik forum
  • 61 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 18:15

Buduje się w grze i to główny punkt gry. Zbierasz surowce, stawiasz mocną bazę i walczysz z innymi graczami. Nie ma trybu single player, tylko multi.

Minusem jest brak kobiecej postaci ale to zawsze można w fabułę jakoś wkręcić.

Są kobiece postacie, tylko problem jest taki, że płeć jest generowana losowo i przypisywana na stałe do konta Steam. 

Polski role play na pewno cieszyłby się jakimś tam zainteresowaniem, bo obecnie nie ma żadnego a widywałem sporo Polaków na zagranicznym.

#6 G0L14T

G0L14T
  • Uzytkownik forum
  • 3 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 19:08

Belendzior - O żeńskich nie wiedziałem. Ale może dało by się jakoś to załatwić żeby była opcja wyboru :)

#7 Mario

Mario
  • Uzytkownik forum
  • 83 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 21:17

To czekaj, da się w grze budować, czy z zewnętrznych edytorów. Jak wygląda ta gra- w sensie można sobie ją pobrać jak GTA SA? i do tego multi osobno czy wbudowane hmm? ciekawe to

19,99€ na Steam.

@topic Bezsens. Nie masz czegoś takiego jak 'white lista', wszystko musisz implementować sam (co jest dobre, ale nie w tym rzecz). Polska i Rosja to dwa najbardziej zjebane kraje pod względem mentalności. 85% graczy to debile zabijający wszystko co się rusza. Musisz być okropnie rygorystyczny, jeśli chcesz się za to brać. I konsekwentny oczywiście.

#8 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 22:30

Z mojego punktu widzenia i doświadczenia, łatwiej napisać taką samą grę 3D, gdzie ma się wszystko to czego się chce. Jednak taka inwestycja chłonie dużo czasu i masę ludzi co wiąże się z późniejszymi opłatami w grze- aby potencjalny inwestor wiedział, że inwestuje w coś co będzie mu przynosić zyski- wiadomo, nikt nie pracuje za darmo.

Ale idea fajna, popytam kilku znajomych którzy zawodowo zajmują się tworzeniem gier komputerowych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników