Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czego oczekiwalibyście po serwerze Role Play?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neproify2

Neproify2
  • Uzytkownik forum
  • 7 postów

Napisano 01 February 2017 - 21:41

Cześć wszystkim, od jakiegoś czasu myślę nad stworzeniem serwera Role Play którego akcja będzie działa się na wsi. Dla przykładu: rozgrywkę zaczynamy w Fort Carson, gdy serwer zacznie się rozrastać(i Fort Carson będzie za małe) można by rozszerzać rozgrywkę na inne wioski. Jedyną rzeczą o którą według mnie warto byłoby wtedy zadbać byłaby centralizacja rozgrywki w jednym z miasteczek. Dzięki temu nowi gracze mieliby możliwość interakcji z innymi, a jednocześnie nie odbieralibyśmy pozostałym możliwości gry/kupna domu/tu wstaw cokolwiek innego w innych miejscach. Byłoby miejsce zarówno dla ludzi lubiących grać w PD, FD(w planach na przyszłość było kilka fajnych rzeczy typu skryptowe pożary), jakaś stacja radiowa też by miała prawo zaistnieć. :) Jednocześnie istniała by możliwość odgrywania farmerów, rolników. A może ludzie chcieliby być bimbrownikami lub zwykłymi młodymi wandalami? Czemu nie? Wieś to wszystko umożliwia. :)

Co do skryptu - pochodziłby z serwera Our Role Play(większość pewnie nie zna :P). Był on rozwijany w wolnym czasie przez ostatni rok(chociaż tego wolnego czasu było strasznie mało). Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wyglądało to rok temu: https://www.facebook...f=page_internal

Jak myślicie - byłoby zainteresowanie takim projektem? Kilka lat temu startowałem z projektem FarmClimate, ale kilka decyzji pogrążyło ten projekt - jednak chętni byli - nie wiem jak w dziesiejszych czasach?

#2 Admin

Admin
  • Administrator
  • 700 postów

Napisano 01 February 2017 - 22:11

Jesteś programistą czy bardziej optymistą?

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#3 Neproify2

Neproify2
  • Uzytkownik forum
  • 7 postów

Napisano 01 February 2017 - 22:20

Jesteś programistą czy bardziej optymistą?

Programistą który często próbuje nowych rzeczy i rzuca te które mu nie pasują / robi 3 miesięczne przerwy. :( Ale z umiejętnościami nie jest źle. :P

#4 lordhere

lordhere
  • Uzytkownik forum
  • 32 postów

Napisano 01 February 2017 - 22:29

<p>Ja chciałbym vicecity/liberty city, lepsze to niż wieś.</p>

#5 Admin

Admin
  • Administrator
  • 700 postów

Napisano 01 February 2017 - 22:31

Programistą który często próbuje nowych rzeczy i rzuca te które mu nie pasują / robi 3 miesięczne przerwy. :( Ale z umiejętnościami nie jest źle. :P

Jakie masz doświadczenie w programowaniu? to PHP czy bardziej w pawno?

No i jakie masz doświadczenie w tworzeniu serwerów + jak się Tobie wydaje- jaki masz potencjał (chodzi o osoby, które jesteś z wolnej stopy "złowić" na serwer)?

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#6 Neproify2

Neproify2
  • Uzytkownik forum
  • 7 postów

Napisano 01 February 2017 - 22:42

Jakie masz doświadczenie w programowaniu? to PHP czy bardziej w pawno?

No i jakie masz doświadczenie w tworzeniu serwerów + jak się Tobie wydaje- jaki masz potencjał (chodzi o osoby, które jesteś z wolnej stopy "złowić" na serwer)?

Ogólnie jestem człowiekiem orkiestrą. Bawię się w PHP, C++, C#, Lua, Pawn, Squirrelu, javascripcie... Jeżeli serwer byłby tworzony to raczej na platformę MTA, chociaż nie wykluczam też całkowicie SAMPa. Jednak osobiście wolę MTA i Lua zamiast Pawn(chociaż projekt SampSharp dzięki któremu pisze się w C# zamiast Pawn wygląda interesująco :D).

Jeżeli chodzi o doświadczenie - miałem kilka projektów które nie wystartowały mimo że były na samym końcu prac - ostatni projekt umarł tylko i wyłącznie przez to że nie miałem dokończonego skryptu i przez to postanowiłem że wystartuję ponownie po skończeniu go. :)

W przeszłości działałem z kilkoma znanymi osobami w świecie RP, jednak obecnie nie mam już z nimi raczej kontaktu(pamiętam napewno że współpracowałem kiedyś z DrHumanem z .dev, KaRRmelkiem z n4g, kilku jeszcze było na pewno).

#7 /del

/del
  • Uzytkownik forum
  • 2 postów

Napisano 03 February 2017 - 22:12

Teraz żeby zrobić naprawdę dobry serwer Role Play, trzeba mieć trochę z nimi doświadczenia - myślę, że nawet bardziej od strony gracza. Przede wszystkim ludzie nie lubią skomplikowanych rzeczy - patrząc chociażby na filmik widoczny na fanpage w temacie - dla mnie bez sensu jest tworzenie czegoś takiego jak "kluczyki". Myślę, że lepiej skupić się na innych rzeczach - jak funkcjonowaniem firm, obiegu pieniądza, grup, prac itp. Ludzie chcą sobie pograć odpoczywając i skupiając się na swojej postaci, a nie o tym, czy może jego postać ma "kluczyki".

Bardzo ciekawy pomysł jest zacząć od małego miasteczka - zrobić tzw. miasto główne, zaś później ew. jakieś gminy itp. Ważne jest to, aby wszystko ze sobą współgrało... Warto skupić się na innych rzeczach.

Większe serwery mogą być przykładami, na których można oprzeć swoje wzornictwo - oczywiście z głową. Coś, co jest gorsze - poprawić to, zaś coś, co jest dobre, to jeszcze spróbować to ulepszyć. 

Ważnym elementem jest praca głównie stworzenie wszystkiego co możliwe na serwerze, aby gracze nie musieli opuszczać serwera chcąc coś zrobić - stworzyć panel gracza na serwerze (zaczynając od tworzenia postaci, po panal grupowy, burmistrza, serwis aukcyjny, aplikacje do pracy itp.). I zostawić forum w 90% do celów OOC. Te 10% to tak naprawdę jakieś rzeczy, których nie da się przenieść do gry.

Problem polega na tym, że wszyscy chcąc tworzyć serwer chcą szybko ruszyć z projektem - ruszają z nim z mnóstwem błędów, co zniechęca szybko ludzi do gry. Uważam, że start powinien być wtedy, jak ktoś będzie pewny, że gra będzie w 100% na każdym etapie pewna.

#8 Prezes Krzysiu

Prezes Krzysiu
  • Uzytkownik forum
  • 1 postów

Napisano 04 February 2017 - 11:10

Ja zawsze jestem zainteresowany grą w wiejskich klimatach, małych miasteczkach. Jednak ciężko zachęcić ludzi do gry w takim miejscu, dobrym przykładem jest ourfarm, które wszystko zrobiło stawiając na skrypt. Dosłownie, można było robić wszystko skryptowo - było to ciekawe do czasu, potem ludzie zaczęli uciekać. Myślę, że warto się zastanowić czy tworzenie RP w tym okresie na platformy MTA czy SAMP ma jakikolwiek sens. Chodzi mi o ściągnięcie graczy, większości nie chce się ruszyć dupy do niepewnego środowiska, które może zniknąć po miesiącu (a gracze zostali już przyzwyczajeni do tego).

#9 Soplica

Soplica
  • Uzytkownik forum
  • 37 postów

Napisano 04 February 2017 - 15:53

Ja zawsze jestem zainteresowany grą w wiejskich klimatach, małych miasteczkach. Jednak ciężko zachęcić ludzi do gry w takim miejscu, dobrym przykładem jest ourfarm, które wszystko zrobiło stawiając na skrypt. Dosłownie, można było robić wszystko skryptowo - było to ciekawe do czasu, potem ludzie zaczęli uciekać. Myślę, że warto się zastanowić czy tworzenie RP w tym okresie na platformy MTA czy SAMP ma jakikolwiek sens. Chodzi mi o ściągnięcie graczy, większości nie chce się ruszyć dupy do niepewnego środowiska, które może zniknąć po miesiącu (a gracze zostali już przyzwyczajeni do tego).

Mi również odpowiada bardziej gra w małych miasteczkach/wsiach.

#10 donpiotros2

donpiotros2
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 09 February 2017 - 12:10

A czy istnieje serwer gdzie będziesz grał wszędzie gdzie będziesz chciał? Będziesz rozwijał tylko wsie?

#11 wiktor356

wiktor356
  • Uzytkownik forum
  • 15 postów

Napisano 4 tygodni temu

Stabilności

#12 alunciu

alunciu
  • Uzytkownik forum
  • 22 postów

Napisano 3 tygodni temu

Dobry klimat