Skocz do zawartości

Zdjęcie

GTARP.online - powrót do archetypu RolePlay'a?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 07 luty 2017 - 13:35

news--1484058629-U1.png

*archetyp - pierwowzór czegoś

Cześć, ostatnio na naszym serwisie pojawiła się reklama (a w sumie to zapowiedź) serwera, który rzekomo ma wystartować niebawem.. Mogłoby się wydawać, że będzie to serwer na platformie GTA Network, jednak jak się okazuje serwer ten będzie kontynuacją starego, dobrego SA:MP'a.

Wiele osób wrzeszczy, skomle, płacze, lamentuje i debatuje nad tym, że Scena RolePlay upada- tak, upada od momentu jej powstania, coś dla ciekawskich, post Camana z 2010roku... w serwisie gta-rp.pl

news--1486418422-U1.png

Skąd więc ten trend na "upadek sceny"? Może i stąd, że starsi gracze po prostu nie potrafią nawiązać kontaktu z młodszymi rówieśnikami (którymi jeszcze kilka lat temu byli)- zamykając się samotnie w swoich czterech opiniach. Nadmienić warto fakt, że nowi gracze nadciągają a odsetek starych graczy, którzy już nie grają, nie jest aż tak wielki ponieważ do tej pory widujemy liczne skupiska osób, które grały w 2010 i grają po dzień dzisiejszy- wystarczy wyglądnąć na devGaming- świetny przykład kilku graczy, którzy nieustannie klepią w klawiaturę na tym samym serwerze od x lat.

Nie warto więc rzucać tekstami typu "upada scena", "co raz mniej graczy"- nie prawda. SA:MP ożywa i to w bardzo dobrym tempie, jeszcze w tamtym roku mięliśmy widoczny spadek grywalności, ale czym on był spowodowany? Tym, że taki Mario, Caman, (no i dodajmy jeszcze naszych faworytów) KaLu i GoToDark pozamykali swoje serwery, gdzie łącznie grała większość osób, które wciąż wędrują z serwera na serwer natykając się na to samo ciągle- wielka zapowiedź, miesiąc pisania na forum, nabijania statystyk, kupno premium, trzy miesiące fajnej gry-> nuda -> monotonia -> kłopoty ze stabilnością i w końcu koniec serwera... 

To właśnie ta grupa osób uświadomiła wszystkim graczom, że prawdziwy serwer RolePlay (taki od serca) jest tylko na chwile. Ale powiem Wam szczerze- w dupie mam to co mówią inni, chciałbym w końcu zagrać na serwerze, gdzie nie ograniczać będzie mnie wyimaginowana granica miasta.. nie będzie ograniczać mnie możliwość założenia własnego biznesu dla czystej gry IC ze znajomymi (wtajemniczeni pamiętają mój zakład wytworu trumien, który założyłem IC, a następnie został usunięty bo się komuś to nie spodobało).. i w końcu nie będzie mnie ograniczał skrypt, bo w końcu chcemy grać a nie sprawdzać czy daną rzecz możemy zrobić "bo tutaj broń oflagowana, bo tutaj pojazd należy do fracji"..

news--1486420588-U1.png

RolePlay to w rzeczywistości świetna rozgrywka, tylko aby grać wg zasad RolePlay trzeba po prostu chcieć... Podejście pokroju eleskowego Sim00na jest niezwykle ciekawe, bo tworząc wokół siebie aurę zajebistości, analogicznie buduje potężny mur (kojarzony obecnie z D.J. Trumpem), który nie tylko dzieli graczy ale także stawia ich w niekomfortowej sytuacji, która po pewnym czasie staje się po prostu nudna.

Jak zwykle rozpisałem się nad swoim bólem dupy, który rozwinąłem do granic wstępu a zapomniałem o głównym wątki tematu. GTARP.online - powstający projekt, zaciekawił mnie nazwą i samym sposobem bycia. Udało mi się skontaktować z właścicielem (piszę to tak, jakby to było wręcz trywialnym zadaniem) zadając kilka sensownych pytań i... - z resztą, zobaczcie sami.

Na Polskiej Scenie Role Play jest wiele serwerów Role Play- jedne są mniejsze, drugie większe- skąd pomysł, aby stworzyć kolejny? Skąd pomysł na nazwę, bo przyznam jest oryginalna.

To prawda, nazwa nie jest oryginalna, i jak dobrze pamiętam jeszcze dwa miesiące temu funkcjonował pod podobnym zestawieniem liter serwer role play, którego akcja toczyła się w Las Venturas. Oglądając ich witrynę doszedłem do wniosku, że mieli oni podobne podejście do problemów dzisiejszej rozgrywki w trybie RP. Od dawna mówi się wśród graczy o potrzebie powrotu do starych czasów i każdy chce wrócić do ulubionego przez siebie momentu świetności tego rodzaju rozgrywki internetowej. My, choć w bardziej stonowany sposób, chcemy wrócić do założeń sprzed lat jednak w nieco bardziej nowoczesnej oprawie prezentowanego, autorskiego skryptu oraz grafiki reklamowej. Nazwa jest inna niż nazwy serwerów z którymi dotychczas mięliśmy do czynienia, ponieważ zrezygnowaliśmy z dokładania nic nieznaczącej literki alfabetu do skrótu jaki stał się autentycznym symbolem rozgrywki - Role Play. Choć wolelibyśmy aby nie rozbijano pełnej nazwy gtarp.online na człony, to warto zastanowić się nad jej znaczeniem. Jest ono najzwyczajniejsze w świecie, ponieważ ten serwer to przede wszystkim gta, tryb role play, a co najważniejsze otwarty dla społeczności internetowej.

Chyba fundamentalnym pytaniem powinno być to, gdzie toczyć będzie się rozgrywka, a więc?

Rozgrywka toczyć się będzie przede wszystkim na serwerze. Całkowicie zignorowaliśmy to, że ktoś kiedyś zauważył potrzebę rozszerzenia relacji pomiędzy postaciami na oficjalnych witrynach projektu. Nie o wszystko dzisiaj już mogę zdradzić, jednak z chęcią podzielę się informacją (może nawet szokującą), że jako takiego forum u nas nie będzie. Zdaję sobie jednak sprawę, że oczekiwałeś innej odpowiedzi. Miejsce rozgrywki w grze nie zostanie przez nas w żaden sposób narzucone, ponieważ na obszarze całego San Andreas pojawią się u nas miejsca z których gracze będą zmuszeni - dla rozwoju wirtualnej gospodarki i w celach czysto zawodowych - korzystać. Choć wielu rzeczy nie zdążymy przygotować do czasu planowanego przez nas startu, to jest to jednym z naszych głównych założeń. Dla tych którzy obawiają się tak zwanego efektu miasta duchów zostanie przygotowanych kilka centrów rozgrywki. Każde z nich będzie oferowało innego rodzaju usługi i możliwości.

Co takiego zaprezentujecie graczom na odsłonie GTARP.online? Chodzi mi o takie ciekawostki, których nie mają inne serwery.

Z uwagi na decyzję o otwarciu całego San Andreas zaczęliśmy być nienaturalnie łapczywi na liczbę graczy. Choć jesteśmy pewni, że znajdziemy w Środowisku Role Play użytkowników niezadowolonych z oferty jaką dają inne projekty (oczywiście szanuję każdy z osobna), i z pewnością przyjdą do nas żeby zbudować serwer razem z nami, to zdajemy sobie sprawę, że ich liczba może nas nie zadowalać. Dlatego też będziemy wprowadzać do skryptu mnóstwo elementów mogących zachęcić fanów serwerów truckerskich - którzy notabene zaczynają już patrzeć w stronę rozgrywki Role Play - do gry u nas. Innym zabiegiem z naszej strony będzie udostępnienie prywatnego domu dla każdego gracza już na start. W trakcie tworzenia swojej postaci będziemy mogli wybrać samochód, albo dom który otrzymamy na podstawie zapisanego na tego gracza kredytu mieszkaniowego. Będzie można otrzymać takie mieszkanie, jeżeli jego wartość nie będzie przekraczała przykładowo $12.000. W przypadku niewywiązywania się z zasad opłacania kredytu mieszkanie zostanie nam odebrane niezależnie od sumy jaką dotychczas wpłaciliśmy na poczet długu. Zanim spłacimy kredyt niestety będzie nas musiał zadowolić lokal "rockstarowy".

Pytam każdy projekt- zapytam i tutaj- kto tworzy ten serwer oprócz Ciebie?

W zespole aktualnie mamy trzy osoby. Nie chcielibyśmy jednak mówić kim one są, nie uważamy żeby przedstawianie właścicieli miało większy sens. Gracze i tak nie będą mieli z nami do czynienia.

No dobrze, w takim razie ostatnie pytanie. Kiedy planujecie start, lub chociaż uruchomienie strony?

Nie jesteśmy gotowi na to żeby głośno rozmawiać o dacie startu. Uważamy, że nie warto zawracać społeczności głowy dopóki i tak nasz skrypt jeszcze ich odpowiednio nie zadowoli. Widzieliśmy wiele razy jak nieodpowiednie skutki niosły za sobą przedwczesne daty startu i zachęty do angażowania się w rozgrywkę, do której i tak ci gracze nie dostali nigdy dostępu.

W takim razie na zakończenie serdeczne dzięki Tobie za poświęcony czas dla Centrum-RP i jego czytelników i jak wszystkim- życzymy powodzenia!

Ja również, w imieniu oczywiście moim i zespołu, serdecznie dziękuję za to, że zostałem zaproszony do tej rozmowy. Mam nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia rozmowa.

A ja jestem o tym święcie przekonany!

news--1486470765-U1.png

Drodzy użytkownicy, my w takim razie serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszam na kolejny wtorek, oczywiście na godzinę 12:00. Enjoy!

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

#2 Soplica

Soplica
  • Uzytkownik forum
  • 37 postów

Napisano 07 luty 2017 - 14:05

Ciekawie się zapowiada ale nie za bardzo wyobrażam sobie jak ciekawie wyglądała rozgrywka na całym San Andreas. Nawet jakby grało te 100-200 osób.

#3 gtarp.online

gtarp.online
  • Uzytkownik forum
  • 13 postów

Napisano 07 luty 2017 - 14:29

Liczymy na dużo więcej graczy niż liczby w zakresie który przedstawiłeś ;)

#4 zane

zane
  • Uzytkownik forum
  • 7 postów

Napisano 07 luty 2017 - 17:14

Liczyć każdy może ;) Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

#5 Max

Max
  • Uzytkownik forum
  • 68 postów

Napisano 07 luty 2017 - 17:28

Liczyć każdy może ;) Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Musicie się mega postarać, przyznaje tutaj rację.

#6 pewu

pewu
  • Uzytkownik forum
  • 2 postów

Napisano 07 luty 2017 - 22:03

Ja życzę powodzenia, miejmy nadzieję, że nadejdzie nowy wymiar sceny Role Play! :)

#7 Wild-Fox

Wild-Fox
  • Premium
  • 109 postów

Napisano 08 luty 2017 - 11:24

W zespole aktualnie mamy trzy osoby. Nie chcielibyśmy jednak mówić kim one są, nie uważamy żeby przedstawianie właścicieli miało większy sens. Gracze i tak nie będą mieli z nami do czynienia.

Boziu...widzisz a nie grzmisz. 

#8 Petr

Petr
  • Uzytkownik forum
  • 25 postów

Napisano 08 luty 2017 - 19:20

No to bardzo nam przykro, jednak rzeczywistość SAMP'a jest zupełnie inna, biorąc pod uwagę też to, że obecnie większość graczy przyszła i grała w roleplay teraz (czyli misiak) starych graczy jak zgromadzicie 50 to będzie sukces.

#9 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 08 luty 2017 - 19:24

No to bardzo nam przykro, jednak rzeczywistość SAMP'a jest zupełnie inna, biorąc pod uwagę też to, że obecnie większość graczy przyszła i grała w roleplay teraz (czyli misiak) starych graczy jak zgromadzicie 50 to będzie sukces.

Odniosę się do przytaczanego przeze mnie fragmentu w artykule zw z "upadkiem sceny", lub jak kto woli "mało graczy grających w SA:MP'a".

Gracze są, rozlokowani po różnych serwerach, wygaśnięci. Przy równoległym starcie serwery potrafią zgromadzić po 200 osób. W tym przypadku myślę, że jeśli się ekipa gtarp.online postara to gracze przyjdą i to w dużej ilości. Ale tak czy siak- zachęcam do skorzystania z mass maillingu.

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

#10 donpiotros2

donpiotros2
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 09 luty 2017 - 01:42

Wasza polityka gry będzie bardziej ukierunkowana w odbicie lustrzane tego co nas otacza, czy wolicie dać trochę luzu? Jak pokonacie ten częsty problem, gdy gracz nie ma co robić i jeździ po serwerze?

#11 gtarp.online

gtarp.online
  • Uzytkownik forum
  • 13 postów

Napisano 09 luty 2017 - 16:59

To jest oczywiście gra, ale Role Play powinien być ogniskiem interakcji. Nie wiem o co konkretnie pytasz, ale jeśli ktoś propaguje odcięcie się od konieczności interakcji z innymi, to będzie musiał się u nas przyzwyczaić do bardziej wyszukanego stylu.

Nasz skrypter bardzo się ostatnio denerwuje z powodu stale dopisywanych mu do listy rzeczy do zrobienia. Duża część z naszych pomysłów dotyczy tworzenia wielu różnego rodzaju prac dorywczych dostępnych dla cywili. Na gtarp.online nie trzeba być przestępcą żeby zarobić pieniądze.

#12 #Comandosik

#Comandosik
  • Uzytkownik forum
  • 22 postów

Napisano 10 luty 2017 - 21:09

Ciekawie się zapowiada. Tylko czy znów nie będzie to serwer który nawet nie wystartuje? :/

#13 Boneczek

Boneczek
  • Uzytkownik forum
  • 7 postów

Napisano 18 luty 2017 - 15:22

Hmmn, serwer myślę będzie/jest fajny. :-)

#14 Akil

Akil
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 22 luty 2017 - 17:15

No ciekawe :D

#15 CiamCiaRamCia

CiamCiaRamCia
  • Uzytkownik forum
  • 6 postów

Napisano 24 luty 2017 - 17:35

Zapowiada się ciekawie