Skocz do zawartości

Zdjęcie

[ARCH]game4us.pl

• Zamknięty Temat jest zamknięty
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 Vanotek

Vanotek
  • Uzytkownik forum
  • 22 postów
  • MiejscowoścChicago

Napisano 04 kwiecień 2017 - 20:44

No i teraz bedziecie mieli zainteresowanie?

#22 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 04 kwiecień 2017 - 22:10

No i teraz bedziecie mieli zainteresowanie?

Nie zaszkodzi sprawdzić. :) Im więcej graczy z mentalnością tłumu tym mniej mamy szans. :) No ale czego można się spodziewać w tych czasach.. Gdyby w 2014 roku nie spartolić sprawy to bylibyśmy dalej. :P

#23 Mechoniaczek

Mechoniaczek
  • Uzytkownik forum
  • 5 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 14:21

Przeszłość przeszłością. W każdym bądź razie, życzę powodzenia :)

#24 kukikovsky

kukikovsky
  • Uzytkownik forum
  • 12 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 17:07

Imo Mariusz większość odrzuci ten brzydki ips, którego nie chcesz zmienić bo nie chce Ci się pisać paneli pod standardowego IPB. Nie atakuje Cie, uprzedzam.

#25 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 06 kwiecień 2017 - 17:20

Imo Mariusz większość odrzuci ten brzydki ips, którego nie chcesz zmienić bo nie chce Ci się pisać paneli pod standardowego IPB. Nie atakuje Cie, uprzedzam.

Idąc tokiem "boje się zmian, więc stoję w miejscu" też daleko nie można zajść. :(

#26 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 07 kwiecień 2017 - 17:07

Forum już otwarte, witajcie na game4us.pl!

Dzisiaj możemy z pełną świadomością poinformować o starcie forum naszego projektu. Liczymy na to, że ta krótki choć treściwy prolog zostanie ciepło przyjęty w ramiona graczy tęskniących za dobrym Role Play, oraz chcących doświadczyć czegoś nowego, świeżego. Nasza główna intencja to świetny kontakt na poziomie gracz-administrator. Prognozowana data startu serwera to 28 kwietnia 2017 roku. Jutro pojawi się kolejny temat z aktualnością, a w nim dosyć ciekawe informacje - już bezpośrednio relacje z gotowych rozwiązań na serwerze gry. Pojawi się takich tematów co najmniej kilka w odstępie od dwóch do czterech dni. Warto dać nam szansę, wystarczy chcieć - my dajemy ją Wam próbując stworzyć społeczeństwo.

Gdzieś już coś słyszałem..

Pod koniec roku 2014 mieliśmy swoją pierwszą próbę. Od razu rzuciliśmy się na głęboką wodę, ale nie do końca potrafiliśmy pływać i zabrakło nam kół ratunkowych. A teraz bardziej poważnie - przedobrzyliśmy. Ze względu na poważne problemy techniczne woleliśmy zamknąć projekt niżeli mielibyśmy obiecywać i tych obietnic nie spełnić. Jedyna obietnica jaka wtedy padła to ta, że game4us.pl jeszcze pokaże co ma w zanadrzu. Mieliśmy także chwilę, gdzie otworzyliśmy forum na miesiąc, ale zdecydowaliśmy się je zamknąć z powodu mentalności graczy (czyt. "Nie będę tu grał bo mam ekipę gdzieś indziej", oraz podobne przypadki).

O nas - ekipie.

Jesteśmy młodym zespołem - nie mylić z dziećmi - posiadającym ambicje i chęci podjęcia wyzwania, jakim jest integracja społeczeństwa Role Play. Mamy zamiar stworzyć dla Was - graczy - nowe miejsce do popisu, które będziemy nadzorować i kierować na odpowiedni tor. Nasz dość surowy regulamin będzie odpowiednio 'nagradzał' graczy, którzy chcą być ponad nim. Na game4us.pl nie spotkacie czegoś, co popularnie zwane jest "kolesiostwem", czyli w skrócie i wolnym tłumaczeniu - znajomi mają łatwiej. Oczywiście pisząc to mam na myśli administrację, bo to co tworzą gracze In Character to jest ich własny wirtualny świat, którego oni sami są reżyserami. Chcemy oddać w Wasze ręce pełną swobodę nad tworzeniem i kreowaniem swoich postaci. Po pierwszym tygodniu prawdziwej gry możecie spodziewać się naboru w nasze szeregi.

Kiedy betatesty?

Nie odbędą się żadne testy serwera przed jego publicznym otwarciem. Cały kod po dodaniu go do skryptu jest analizowany i sprawdzany po chwili w grze. Podczas gry pewnie i będzie można natknąć się na niegroźne błędy, należy wówczas je zgłosić za pomocą modułu zgłoszeń na forum. W zależności jaki to był błąd będzie można otrzymać w podzięce punkty gPoints. Jesteśmy tylko ludźmi, nie bezbłędnymi robotami.

#27 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 08 kwiecień 2017 - 15:18

Siłownie

Jako jeden z najważniejszych biznesów nie mogły one po prostu być nieodświeżone. Punkty siły zdobywane są procentowo, mamy łącznie trzy statusy, które im odpowiadają. W pierwszej kolejności jest status "wysportowany, wysportowana" nadawany przy 50% siły, dzięki któremu będziemy mogli wykopać drzwi budynku. Przy 70% siły stajemy się "muskularni", coś tam już widać nasze postępy na siłowni, a przy 90% jesteśmy "umięśnieni" i bardziej naszych mięśni nie będzie widać nigdy. Wraz z poziomem siły rośnie "poziom strzelania" znany z silnika gry, który jest odpowiedzialny za to w jaki sposób trzymamy broń. W późniejszym etapie skryptu (jest to zamierzone) nasza postać będzie mogła mieć większy udźwig (póki co - nie ma tego).

Szybka interakcja

Jeżeli przed nami stoi gracz, możemy użyć klawisza H by otworzyć GUI odpowiedzialne za interakcje, które możemy wykonać. Z tych podstawowych możemy wymienić chociażby wysłanie vCarda, przywitanie, pocałunek. Znajdują się także dwie najważniejsze opcje - pokaż wygląd gracza oraz pokaż obrażenia gracza (w ciągu ostatnich 15 minut). Nie wliczając tych wyżej możemy wymienić także skuwanie, rozkuwanie, zabieranie paczki (tej z /paczka), kneblowanie, czy okradanie/zabieranie przedmiotów.

Sporty

Obecnie na serwerze znajdują się dwa grywalne sporty. Pierwszy to koszykówka - jeden wymóg to posiadanie piłki w swoim ekwipunku (i późniejsze jej użycie), a drugi to kosz, który musi być gdzieś w pobliżu by móc spróbować do niego rzucić. System nie blokuje możliwości poruszania się z piłką po świecie i wnętrzu wirtualnym 0, czyli tam gdzie pojazdy. Drugim rekreacyjnym smaczkiem jest gra w bilarda. Możemy zagrać solo (wbicie wszystkich bili), lub z kimś w dwie gry. Gra na pełne i połówki, czyli wbicie wszystkich bil określonego typu, gdzie na końcu jest czarna, lub ósemka, czyli wbicie 7 byle jakich bil, gdzie na końcu jest czarna. W przyszłości zamierzone jest także stworzenie golfa.

Radiostacje

Koniec z faworyzacją i dopuszczaniem tylko jednej rozgłośni do mikrofonu. Oprócz pracy w radiostacji, trzeba wykupić jeszcze czas antenowy - a co to oznacza? Aby nadać coś na antenie, trzeba dokonać opłaty za czas przez jaki ma się utrzymywać wiadomość na antenie. Maksymalna ilość czasu to 60 sekund dla jednej wiadomości, a minimum to 15 sekund. Koszt będzie relatywny w stosunku do zarobków, oraz uzależniony od czasu - naliczany od jednej sekundy. Reklamy nie mogą się przedawnić/nie wyświetlić, ponieważ są wrzucane do kolejki. Jeśli jedna reklama się skończy, po chwili pojawi się kolejna. Jeśli kolejka dobiegnie do końca, pojawi się informacja o "standardowym bloku muzycznym".

#28 Raffi

Raffi
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 08:43

Od razu rzuciliśmy się na głęboką wodę, ale nie do końca potrafiliśmy pływać i zabrakło nam kół ratunkowych. 

Lepiej przygotujcie nowe "koła ratunkowe".

#29 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 10 kwiecień 2017 - 09:33

Lepiej przygotujcie nowe "koła ratunkowe".

A może coś więcej? Nie wydaje nam się by znowu jakoś 200 graczy miało szukać sobie nowego serwera z wyższych przyczyn. ;)

#30 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 10 kwiecień 2017 - 18:25

Grupy

Każda grupa bez żadnego typu ma charakter rodziny, czyli możemy współdzielić budynki, pojazdy. Grupę można stworzyć za pośrednictwem panelu na forum za odpowiednią sumę punktów gPoints zdobywanych za grę na serwerze. Aby zarejestrować grupę jako biznes, należy udać się do urzędu miasta i uiścić opłatę za skrypt. Grupa przestępcza lub przestępcza zmotoryzowana to tylko flaga towarzysząca grupie. Znaczy to tyle, że można kombinować na wiele sposobów. Na przykład można otworzyć pizzerię ze "specjalnym towarem" na dowóz. Flagi te są nadawane przez opiekuna organizacji przestępczych po przejściu procesu rekrutacyjnego, który będzie po starcie serwera opisany w przeznaczonym do tego dziale.

Obiekty interaktywne

Na naszym serwerze po prostu nie mogło ich zabraknąć. Używając klawisza Y w ich pobliżu podczas patrzenia w ich stronę zastępują nam wpisywanie ręcznie komend. Przykładowo: Dystrybutory /tankuj, ławeczki/hantle /trenuj, bramy /brama, drzwi budynku /drzwi zamek, bankomaty /bankomat i tak dalej i tak dalej. Dodatkowo poza tymi podstawowymi wypisanymi wyżej spotkamy lodówki (magazynowanie żywności), czy szafy (magazynowanie różnych przedmiotów).

Narkotyki

Na serwerze znajdują się 3 typy narkotyków, sposób ich "zażycia" każdy może sobie napisać sam w akcji Role Play. Opiszemy je w ten sposób:

LSD - zmiana pogody, zawroty głowy, losowe teksty/akcje, czas trwania 20 minut.

Marihuana - zmiana pogody, zawroty głowy, losowe teksty/akcje, zwiększenie zdrowia (tymczasowo), czas trwania 15 minut.

Kokaina - zmiana pogody, zawroty głowy, zwiększone obrażenia od broni białej, mniejsza podatność na broń białą, losowe teksty/akcje, czas trwania 10 minut.

Cornery

Cornery są flagą dla strefy, więc w każdej strefie należącej do organizacji przestępczej można otrzymać możliwość jej nadania. Każdy gracz posiadający rozdzielony towar (boty skupują po 1 gramie) może stanąć na cornerze i spróbować swoich sił. U fikcyjnych przechodniów mogą pojawić się reakcje pozytywne i negatywne. Jeżeli bot będzie chciał kupić towar, możemy mu spróbować go sprzedać tanio lub drogo. Nie każdy bot z góry jest nastawiony na kupno narkotyków, więc niektórzy mogą zadzwonić na policję. Mamy wówczas 50% szans na usłyszenie rozmowy bota dzwoniącego na 911. 

Aktorzy

Niby nic, a jednak. Po śmierci postaci pozostają po niej zwłoki, dokładniej to leży tam aktor z animacją śmierci. Można go przeszukać, okraść, zbadać. Aby przenieść zwłoki pierw będzie trzeba je wpakować do worka, tutaj modele obiektów będą dwa, jeden dla służb porządkowych, a drugi dla organizacji przestępczych. Takie zwłoki zostają na naszych rękach do momentu odłożenia ich, nie jest to przedmiot w ekwipunku. Dodatkowi aktorzy, których funkcji z pewnością nie trzeba tłumaczyć: urzędnik, osobę rozdającą pracę, osoby rozdające mini-zadania (spotkać ich można w każdej porze wykluczonej z godzin szczytu).

Zdjęcia z serwera

(kliknij mnie)

#31 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 07:31

Forum Wam nie działa

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

#32 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 11 kwiecień 2017 - 07:47

Forum Wam nie działa

Właśnie znalazłem błąd, przez który czasami wywalało 500 internala, już się za to zabieram, do wieczora wszystko powinno być naprawione, poinformuje o tym na fanpage'u. :D

#33 Petr

Petr
  • Uzytkownik forum
  • 25 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 19:50

SPToV6L.png

maxresdefault.jpg

Zadziwiające podobieństwa text-drawów. Czyżby podszywany Mario również próbował podszywać wygląd skryptu? Dlaczego zawsze musi znaleźć się ktoś, kto ciągle kopiuje czyjeś pomysły? Dlaczego założyciele tych super serwerów nie potrafią być "innowacyjni" jak to ciągle określają i nie potrafią wymyślać czegoś oryginalnego, tylko podpieprzyć coś, co wyglądało dobrze gdzie indziej? Wystarczyłoby ruszyć tylko głową.

@edit

Widzę, tekst powitalny także mało co się różni. To świadczy tylko o poziomie jaki reprezentuje Wasz skrypter. Nie jest oryginalny i pomysłowy. Łatwo takie cechy przełożyć na to, że skrypt będzie kolejną kopią i zlepkiem skryptów z internetu, bo nie zaskakuje niczym nowym.

#34 Petr

Petr
  • Uzytkownik forum
  • 25 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 19:57

Nie przybywam zaczynać jakiejś wojny. Po prostu drażni mnie to jak ludzie nie potrafią wykorzystywać potencjału tego multiplayera i ciągle wzorują się na kimś nie robiąc nic w stronę tego, by stworzyć coś innego. Musi pojawić się ten jeden, który ma kreatywny umysł, stworzy coś, by następnie ktoś nowy znów kradł pomysły i robił je na swoim "innowacyjnym" serwerze. Brawo.

#35 Raydex

Raydex
  • Developer
  • 13 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 08:42

Swoją drogą tragicznie one wyglądają, strasznie zwężone.

/astrefa corner 0/1, serio? Takie rzeczy robi sie na bitach.

#36 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 12 kwiecień 2017 - 09:49

Dobra, to ustosunkuje się do tych wszystkich oskarżeń i tak dalej, bo trochę dziwnie się zrobiło. Po pierwsze - moje imię to Mariusz, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć nick Mario w internecie. Po drugie, tak, oboje mieszkamy w Lubinie, dolnyśląsk, 59-300. Po trzecie - to jest mój gamemode, więc mogę w nim umieścić co mi się podoba i uważam za ciekawe, czyli w tym przypadku wygląd stref i nazwy serwera, według mnie wygląda to bardzo estetycznie. :) Po czwarte, gamemode game4us.pl nie jest "zlepką" serwerów, jest pisany przeze mnie od dawien dawna, nikt nigdy nie miał do niego wglądu poza tymi co patrzyli mi przez ramię, więc wszystkie brednie wyssane z palca proszę zatrzymać dla siebie. :) Po piąte, @Raydex, nie jestem jakimś specjalistą, nie uważam się za Bóg wie kogo, programuje hobbistycznie, a na operacjach bitowych się nie znam. Kiedyś próbowałem coś z tym podziałać i nawet było okej, ale później miałem problem z forum, dlatego wolałem nie spieprzyć czegoś co mogę wykonać w inny, łatwiejszy dla mnie sposób. Po szóste, jestem wrogiem słowa innowacyjność ze względu nadużywania także błagam, nie przypisujcie mi tych słów.. :D @Petr, błagam. "To świadczy tylko o poziomie jaki reprezentuje wasz skrypter" Jak po bułki chodzisz to mówisz dzień dobry czy fsafsafsaf? Nie rozumiem sensu zmiany rzeczy, które wyglądają dobrze i każdy jest do nich przyzwyczajony. :)

Konkluzja - nie podszywam się pod nikogo, gamemode nie jest zlepką, nie jestem zawodowym programistą. Jeszcze jakieś pytania? Bez jaj, to jest tylko internet, a nie jakiś projekt na którym mogę zarobić 300mld PLN. :D

A i jeszcze adnotacja. Tutaj macie definicję słów podszywać się. Nie próbujcie ze mnie zrobić złodzieja nicku, który jest skrótem mojego imienia, zawsze mówię prawdę, nigdy nie napisałem, że jestem tym drugim. ;)

#37 Winekxd

Winekxd
  • Uzytkownik forum
  • 190 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 15:38

OhqHUNj.png

Wyzwanie 

Mamy małe wyzwanie dla was! Piszecie że chcecie więcej zdjęć z gry? To może taki Challenge, 100 użytkowników na naszym forum i tworzymy Prezentację filmową serwera, z waszym udziałem!
Zapraszajcie znajomych, znajomych- znajomych a nawet i ich znajomych! Wasza aktywność inspiruje nas do działania, na ten moment (12.04) mamy 58 użytkowników. 
Ile zajmie wam czasu promowanie naszego serwera? W momencie osiągnięcia celu na forum udostępnimy News informacyjny z większą dawką informacji!

#38 Petr

Petr
  • Uzytkownik forum
  • 25 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 18:09

@Petr, błagam. "To świadczy tylko o poziomie jaki reprezentuje wasz skrypter" Jak po bułki chodzisz to mówisz dzień dobry czy fsafsafsaf? Nie rozumiem sensu zmiany rzeczy, które wyglądają dobrze i każdy jest do nich przyzwyczajony. :)

Nie, ale żeby główny wizerunek skryptu wzorować na czyimś. To świadczy właśnie o braku własnego pomysłu na pewne rozwiązania, więc trzeba je skopiować, bo wyglądały ładnie gdzieś indziej. Ograniczone myślenie = gówno-skrypt.

#39 Petr

Petr
  • Uzytkownik forum
  • 25 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 18:15

Pytanie. To jak zapisujesz dane odnośnie stref? Każde osobno w kolumnach typu BOOLEAN? CORNER: 1, BOOMBOX: 0? To nie ma prawa działać poprawnie, a już na pewno optymalnie.

edit: jeśli chodzi o bity, to prosta sprawa i wystarczy zajrzeć w dokumentację PAWN, nie potrzeba żadnej skomplikowanej wiedzy. Jeśli potrafisz napisać gamemode od 0 to takie rzeczy nie powinny sprawiać żadnych problemów w przyswajaniu.

#40 game4us.pl

game4us.pl
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów
  • MiejscowoścLubin

Napisano 12 kwiecień 2017 - 18:19

Skoro tak stawiasz sprawę to nie widzę sensu prowadzenia normalnej dyskusje, nie ma na to po prostu szans. Przykro mi jednak, że niektórym nauka czytania przynosi problemy. Mam nadzieję, że kiedyś po paru latach wrócisz do tych postów, przeczytasz je jeszcze raz i zauważysz swoje błędy w dedukcji. Pozdrawiam i czekam na świeże opinie użytkowników forum. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników