Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ARCH]Advance RolePlay


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Profit

Profit
 • Uzytkownik forum
 • 3 postów
 • MiejscowoścLublin

Napisano 3 tygodni temu

8_advczarn200.png

Witajcie! Przed Wami pierwsza informacja na temat naszego nowego projektu SA:MP - Advance RolePlay, a co za tym idzie oficjalne otwarcie forum oraz udostępnienie go dla nowych graczy. Pierwszy news pełni tylko rolę informacyjną na temat naszego spojrzenia na projekt oraz podstawowych części skryptu, bez wgłębiania w poszczególne systemy. Zostanie to udostępnione w kolejnych ogłoszeniach, które będą pojawiać się regularnie aż do startu serwera.

 

YUCDzx1.png

 

Analizując dogłębnie spojrzenie graczy na temat miejsca rozgrywki doszliśmy do wspólnego wniosku - jedyne miejsce rozgrywki mające sens to niestety (lub stety) Los Santos, ponieważ to tutaj wszyscy stawiali swoje pierwsze kroki na RolePlay kiedyś, lub stawiają je teraz na innych serwerach zaczynając swoją przygodę. To właśnie to miasto jest znane i lubiane przez większość graczy z naszej rodzimej sceny, przez co wszelkie kroki działające w przeciwnym kierunku (czyt. zmiana miejsca rozgrywki) bardzo często kończyły się źle dla serwerów RolePlay.

 

1FuQXsw.png

 

 

Mamy jednak świadomość tego, że Los Santos to wielkie miasto, które wydaje się miastem duchów nawet przy 100 graczach, natomiast wspólnie z ekipą doszliśmy do wniosku, że aby zlikwidować uczucie pustkowia w mieście, należy doprowadzić do maksymalnej centralizacji rozgrywki przy starcie serwera oraz początku jego istnienia. Co mam na myśli? Centrum naszego miasta umiejscowione będzie pomiędzy Idlewood a Pershing Square, co pozwoli na stworzenie strefy neutralnej pomiędzy Centrum a South Central i stworzy miejsce rozgrywki dla cywili oraz przybliży do siebie obie strony. Wszystkie organizacje publiczne oraz prywatne, które pojawią się na starcie będą miały lokalizację jak najbardziej zbliżoną do centrum naszej rozgrywki. Co zatem z organizacjami przestępczymi? One natomiast będą umiejscowione oczywiście na South Central, jednak pierwszeństwo będą miały organizacje mieszczące się jak najbliżej serwerowego centrum (Mason/I-wood/El Corona/Grape), dopiero po określonym czasie po starcie możliwe będzie tworzenie organizacji poza obszarem zcentralizowanym.

 

70NgiGr.png

 

Dla wielu może się to okazać pomysł nietrafiony, jednak został on przemyślany bardzo dokładnie biorąc pod uwagę każdy aspekt. Nie oznacza to, że wszystko będzie na kupie, o nie. Z upływem czasu będziemy rozlokowywać kolejne organizacje oraz biznesy tak, by unormować gospodarkę pomiędzy South Central a centrum. Należy pamiętać, że jest to działanie na korzyść graczy, by uniknąć miasta duchów. Centrum rozgrywki podane będzie w kolejnych ogłoszeniach, nie należy sugerować się załączonymi zdjęciami, to nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy. Nie jest to jednak jedyny krok, który podjęliśmy w celu usprawnienia rozgrywki.

 

xGUtrPz.png

 

Kolejną wprowadzoną zmianą względem innych projektów jest pozbycie się organizacji, które istniały, bo musiały, natomiast często były zaniedbywane, ze względu na to, że gra w nich nie była ciekawa. Zastąpiliśmy je skryptem, przez co gracz będzie mógł skupić się na innych czynnościach, które umilą mu rozgrywkę, zamiast tracić czas na coś, co można zastąpić skryptem. Zdecydowaliśmy się usunąć City Hall (nie oznacza to usunięcia LSGov), by jego pracownicy nie musieli siedzieć bezsensownie na służbie w pustym interiorze czekając na potencjalnych klientów. Od tej pory wyrobienie dokumentów, czyt. dowodu osobistego, prawa jazdy czy paszportu dzieje się w interiorze City Hall pod komendą /urzad. Tak samo sprawa ma się z rejestrowaniem pojazdów oraz opłacaniem podatku za budynek w biznesach. Nie wyklucza to gry samego Los Santos Government - jeżeli znajdzie się kreatywna osoba chętna przejąć stery nad tą rządem, na pewno znajdzie inne wydziały, w których LSGov może się wykazać.

 

tKSLZQq.png

 

Postanowiliśmy również chwilowo usunąć organizację Medical Center ze względu na brak chęci ze strony graczy na odgrywanie medyków. Możliwość reanimacji dostaje natomiast organizacja Sheriff's Department, a samo leczenie, czyt. odnawianie HP przejmie skrypt umiejscowiony w interiorze szpitala. Pozwoli to na leczenie nawet wtedy, gdy nie ma pracowników Medical Center (co często zdarza się na projektach RolePlay). Jeżeli jednak znajdą się osoby chętne grać w danej organizacji - jesteśmy w stanie przywrócić skrypt Emergency Medical Services.

 

yyCAjUA.png

 

Jaki cel ma nasze działanie? Chcemy na początku rozgrywki jak najbardziej obsadzić najważniejsze funkcje oraz organizacje, by rozgrywka mogła toczyć się w pełnym tempie bez przeszkód, jednocześnie unikając znudzenia graczy danymi stanowiskami, których często nie lubią wykonywać. Od graczy zależy, czy w przyszłości wprowadzimy w/w organizacje. Wiemy jak bardzo uciążliwe jest ślęczenie godzinami na służbie w biznesie restauracji (który też został odpowiednio oskryptowany), do której klient przychodzi raz na czterdzieści minut. Dzięki temu gracze będą mogli zająć się stanowiskami potrzebującymi większego zainteresowania ze strony postaci.

 

wvOL1Un.png

 

Kolejnym aspektem, którego analizy podjęliśmy się z naszą ekipą jest system pojazdów oraz ich ulepszeń. Na Advance RolePlay zostanie wprowadzony system modyfikacji silnika, przez co możliwe będzie modyfikowanie pojazdu zarówno wizualnie jak i mechanicznie. Znajdziecie tutaj wszystkim znane podstawowe części tuningowe, tj. felgi, spoilery, zderzaki, alarmy samochodowe, immobilisery, radia itd. Poza podstawowymi dodatkami samochodowymi wprowadziliśmy również swap'y silników, które pozwolą na podwyższenie osiągów danego pojazdu. Każdy pojazd podzielony jest na 3 etapy modyfikacji, pierwszy - podstawowy, który posiadają auta kupione w salonie, z najmniejszymi osiągami. Następnym poziomem jest Stage2, który podkręca osiągi podstawowego silnika oraz Stage3 odblokowujący maksymalne dostępne osiągi pojazdu.

 

mmEd8Tu.png

 

Poza tuningiem mechanicznym wprowadzamy kolejne nowości urozmaicające grę nie tylko użytkownikom pojazdów, ale również departamentowi policji. Jest to między innymi przegląd techniczny oraz wymiana oleju silnikowego. Oznacza to dodatkowe obowiązki kierowcy i właściciela pojazdu wykraczające ponad samą rejestrację pojazdu. Postanowiliśmy również zmienić system jednostek metrycznych - zamieniliśmy km/h na mph, przez co wartości na liczniku są odpowiednio przeliczane i wyświetlane w milach na godzinę, a przebieg w milach. Jakie możliwości nam to daje? Dzięki temu znaki postawione na terenie miasta (ograniczenia od 20 do 50mph) będą obowiązywać w pełni. Zakazy te będą egzekwowane przez departament policji. Usunęliśmy również sygnalizację świetlną w centrum oraz strategicznych punktach Los Santos, zostaną one zamienione na znaki ustąp/stop. Oznacza to całkowite przebudowanie systemu poruszania się pojazdami na serwerze.

 

neoAa4k.png

 

Nasz system przedmiotów nie będzie różnił się znacząco od znanego wszystkim graczom z pozostałych serwerów, jednak wprowadzamy innowację w postaci dokumentów oraz kart kredytowych w postaci przedmiotu. Oznacza to, że tracąc przedmiot dowodu czy karty, tracimy nasz dokument tożsamości czy dostęp do konta, przez co gracz musi uważać, by nie stracić swojej karty. Każda karta kredytowa ma swój własny unikalny numer, przez co karta znaleziona bądź ukradziona będzie posiadać stan konta przypisany do danego numeru konta bankowego (o ile osoba, która ukradła ową kartę zna PIN). Jest to system, który uczyni rozgrywkę realistyczniejszą.

 

GUh0RC4.png

 

Chcąc wypłacić pieniądze bądź zarządzać naszą kartą, nie wpisujemy znanej wszystkim komendy /bankomat, lecz używamy naszej karty kredytowej z listy przedmiotów dostępnej pod komendą /p. Tak samo sprawa ma się z dokumentami, by pokazać je danej osobie, należy wybrać konkretną pozycję z listy przedmiotów, po czym naszym oczom ukaże się okno GUI z listą osób w pobliżu, którym jesteśmy w stanie pokazać nasze dokumenty. Uwaga! Jeżeli nasze dokumenty zostaną skradzione - osoba, które je ukradła będzie mogła ich używać do legitymowania się waszym nazwiskiem oraz imieniem.

 

PaDMEid.png

 

Na tym zakończymy naszą pierwszą oficjalną wiadomość dla Was, z naszej strony prosimy o udostępnianie strony naszego projektu jak największej ilości graczy, byśmy mogli zebrać odpowiednią ilość graczy przed startem serwera. Takowy nie jest planowany na konkretny termin, jednak mogę zapewnić, że start serwera odbędzie się w granicach tygodnia do dwóch, ze względu na to, że serwer był tworzony już od dłuższego czasu bez udostępniania forum, przez co wiele aspektów mamy już dopracowanych i dopiętych na ostatni guzik. Zostały nam już tylko kosmetyczne zmiany oraz przemyślenie sprawy gospodarki. Zachęcamy do udzielania się na naszym forum dyskusyjnym, branie udział w rekrutacjach, które pojawią się już w najbliższym czasie (będą to stanowiska liderów najważniejszych organizacji oraz stanowiska supporterów). Zapraszamy na forum - http://adv-rp.eu

Pozdrawiamy i liczymy na Wasze wsparcie, ekipa Advance RolePlay.#2 Asterek

Asterek
 • Uzytkownik forum
 • 192 postów

Napisano 3 tygodni temu

Oo, nie sądziłem, że powstanie projekt na mojej edycji HRV z 2014 :)https://centrum-rp.e...odern-roleplay/

 

http://adv-rp.eu/ind...&module=premium eVo robił tą zakładke :D#3 Wild-Fox

Wild-Fox
 • Premium
 • 101 postów

Napisano 3 tygodni temu

favicon bodajże z ls-stories, zgadłem? 

 

I proszę, powiedz mi co to jest? http://adv-rp.eu/ind...er-poszukiwany/#4 StayHere

StayHere

  Yyy...

 • Uzytkownik forum
 • 3 postów

Napisano 3 tygodni temu

Ładny hrv :D#5 Asterek

Asterek
 • Uzytkownik forum
 • 192 postów

Napisano 3 tygodni temu

Ładny hrv :D

 

Tak, edycja z qGames.eu oraz Modern RolePlay. Favicon został jeszcze z m-rp.pl XD#6 Asterek

Asterek
 • Uzytkownik forum
 • 192 postów

Napisano 3 tygodni temu

Bednar, a ty nie grasz na elesce? http://ls-rp.net/user/20638-bednaro/

 

w polish-mob?#7 Asterek

Asterek
 • Uzytkownik forum
 • 192 postów

Napisano 3 tygodni temu

Prawdopodobnie musicie sobie naprawić panel grup, bo w paczce wrzuciłem stare bity i pliki php.#8 Knapek

Knapek
 • Uzytkownik forum
 • 24 postów

Napisano 3 tygodni temu

To ładny HRV XD#9 Profit

Profit
 • Uzytkownik forum
 • 3 postów
 • MiejscowoścLublin

Napisano 3 tygodni temu

Prawdopodobnie musicie sobie naprawić panel grup, bo w paczce wrzuciłem stare bity i pliki php.

 

Nic nie musimy naprawiać, Evo ma wszystko połatane. W czymś jeszcze chcesz nam pomóc i ostrzec?#10 Admin

Admin
 • Administrator
 • 670 postów

Napisano 3 tygodni temu

Temat zostaje zarchiwizowany ze względu na brak aktywności w temacie. W przypadku chęci przywrócenia tematu proszę o kontakt na PW.


- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników