Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Chodzi o Neka.. chyba go znalazłem" - Gdzie się podział Gothic?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 08 July 2017 - 12:29

kM1jrEY.png

Witam wszystkich! Dziś zabiorę was przeszłość. Do czasu stalowych mieczy, toporów, łuków i krain pełnych nieznanych nam ras i stworów. Polska "scena" Role Play jest całkowicie nastawiona tylko na parę gier, które zyskały w ich sercach uznanie i znając naszą naturę nie chcemy nic w tej sprawie zmieniać. Z moich badań wynika, że zaledwie 1% osób, które codziennie oblega takie portale jak LS-RP, czy HRV-RP nie wie skąd wywodzi się nazwa Role Play, ani gdzie ją wykorzystywano. Wiele z tych osób sądziła, że skrót RP oraz sam Role Play został wymyślony na SA-MP i tam jest jedynie używany. No cóż, ale jak widzicie po temacie. Nie będzie to artykuł o gadaniu o innych platformach. Dziś porozmawiamy o "Gothic'u". Dawniej powstawało wiele ciekawych projektów, które miały spore szanse stać się liderem odnośnie RP w tym uniwersum w całym kraju. Pamiętacie Stalina i jego "Khorinis-RP"? Pamiętacie Zgreda i jego "Midgard RP"? A kto pamięta Lazara i "Gothic RP". Każdy z tych projektów zapowiadał się idealnie! Wróżono im ogromne sukcesy. Koniec końców wszystko upadało, a o projektach zapomniano. Myśląc wiele tygodni nad ich upadkami i przyczynami, które do tego doprowadziły jestem w stanie odważnie i jednogłośnie stwierdzić, że to nie był błąd ekipy (ponieważ w wielu z tych projektów ekipa była świetna) błąd, który popełniały te projekty to sztywne trzymanie się fabuły tej gry. Każdy odgrywał magnata typu Gomeza, najemnika tak przyziemnego jak generał Lee, a cienia niczym Diego. Wszytko było takie same. Czysta kopia gry singleplayer. Co o tym sądzicie?

#2 Firana

Firana

Zasłużony

• Administrator
  • 122 postów

Napisano 08 July 2017 - 16:06

Mnie zawsze ciekawiła rozgrywka w takim klimacie, chociaż chyba w moim przypadku największym powodem niezainteresowania było to że nie zostałem odpowiednio przekonany do gry RP w świecie ghotica. Poza tym nie specjalnie podobają mi się tam animacje postaci i za bardzo przywykłem już do grafiki takiej jaka jest w gta sa, bądź lepszej.

Role Play czeka na całkiem nową produkcję do której dostęp będą mieli wszyscy i będzie świetnie wykonana pod każdym względem z dedykacją dla naszego właśnie trybu.

#3 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 08 July 2017 - 16:21

Mnie zawsze ciekawiła rozgrywka w takim klimacie, chociaż chyba w moim przypadku największym powodem niezainteresowania było to że nie zostałem odpowiednio przekonany do gry RP w świecie ghotica. Poza tym nie specjalnie podobają mi się tam animacje postaci i za bardzo przywykłem już do grafiki takiej jaka jest w gta sa, bądź lepszej.

Role Play czeka na całkiem nową produkcję do której dostęp będą mieli wszyscy i będzie świetnie wykonana pod każdym względem z dedykacją dla naszego właśnie trybu.

Wiadomo. Każdy ma swoje gusta - nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że coś jest lepsze od drugiego ponieważ nie po to tu jestem. Dziękuję za komentarz.

#4 Firana

Firana

Zasłużony

• Administrator
  • 122 postów

Napisano 08 July 2017 - 16:26

Wiadomo. Każdy ma swoje gusta - nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że coś jest lepsze od drugiego ponieważ nie po to tu jestem. Dziękuję za komentarz.

Właśnie się mylisz. Żeby coś zmienić, a w tym przypadku zwiększyć liczbę graczy w role play na ghoticu, trzeba ludzi do tego odpowiednio przekonywać! I nie tylko w środowisku Role Play, ale we wszystkich innych społecznościach interesujących się rozgrywką w klimacie fantasy.

#5 blint

blint
  • Uzytkownik forum
  • 3 postów

Napisano 08 July 2017 - 21:30

problem polega na tym, że gothic to dobra giera na sesje RP, a nie na serwer, który ciągle będzie trwał i trwał - w pewnym momencie pomysły się kończą a gracze są mocno związani jeśli chodzi o możliwości - w sampie takich limitów praktycznie nie ma i proszę nie kłóćcie się ze mną bo widać to po graczach, każdemu się w końcu nudzi bycie kopaczem, więc idzie na strażnika a potem jako strażnik też kończą mu się chęci do gry po tygodniu

dlatego gothic - owszem, ale w ramach sesjii RP powiedzmy trwających po tydzień/dwa i potem zamykamy serwer, zmieniamy scenariusze

#6 VeSteQ

VeSteQ
  • Uzytkownik forum
  • 75 postów

Napisano 08 July 2017 - 21:42

Gothic to klasyk, bardzo dobry klasyk, jeżeli powstałby serwer z wieloma urozmaiceniami dla graczy by nudy nie było na pewno znalazło by sie dużo dużo chętnych w tym ja na pierwszym miejscu,

Jeśli jesteś zainteresowany funkcją Moderatora i masz powyżej 50 postów napisz do mnie na PW!

#7 belendzior

belendzior
  • Uzytkownik forum
  • 61 postów

Napisano 09 July 2017 - 22:52

problem polega na tym, że gothic to dobra giera na sesje RP, a nie na serwer, który ciągle będzie trwał i trwał - w pewnym momencie pomysły się kończą a gracze są mocno związani jeśli chodzi o możliwości - w sampie takich limitów praktycznie nie ma i proszę nie kłóćcie się ze mną bo widać to po graczach, każdemu się w końcu nudzi bycie kopaczem, więc idzie na strażnika a potem jako strażnik też kończą mu się chęci do gry po tygodniu

dlatego gothic - owszem, ale w ramach sesjii RP powiedzmy trwających po tydzień/dwa i potem zamykamy serwer, zmieniamy scenariusze

po prostu stawiając serwer na sa-mp możesz kopiować od misiaka czy devgaming. na gothic nie ma tak łatwo i trzeba wykazać się jakąś kreatywnością bo szlaki nie zostały jeszcze przetarte i tak naprawdę jeszcze nigdy nie było tam serwera na poziomie.
to co napisałeś o jakichś limitach na gothic a ich braku na samp to większego idiotyzmu już dawno nie czytałem, wygląda jakbyś wymyślił coś losowego i podał pod swoją narrację, ja pierdole. wykurwiaj stąd brudzie

Użytkownik Firana edytował ten post 11 July 2017 - 18:46
Nadaję ostrzeżenie. Swoje opinie wyrażaj nie obrażając innych na forum.

#8 KaziuMob

KaziuMob
  • Uzytkownik forum
  • 19 postów

Napisano 09 July 2017 - 23:34

Teraz liczy sie technologia

#9 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 10 July 2017 - 09:22

Teraz liczy się technologia, ale ekipa też swoje wnieść musi. Scenariusz nic nie różniący się od standardu gry single Ladies to żaden scenariusz.

#10 Admin

Admin
  • Administrator
  • 700 postów

Napisano 10 July 2017 - 09:48

Pixor powiedz mi, czy w Gothicu jest otwarty świat? Jak to wygląda wszystko? I co z edytowaniem terenu/stawianiem budynków itd? Opisz to, najlepiej pokaż na screenach :D

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,

- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM.

#11 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 10 July 2017 - 11:39

Pixor powiedz mi, czy w Gothicu jest otwarty świat? Jak to wygląda wszystko? I co z edytowaniem terenu/stawianiem budynków itd? Opisz to, najlepiej pokaż na screenach :D

Znaczy zrzutów ekranu nie posiadam, ale porównując GMP:A, a najnowszego G2O to chyba nikt się nie obrazi jak powiem śmiało, że jest to jak porównywanie ograniczonego PAWN do LUA. Gothic 2 Online jest oczywiście najlepszym co spotkało tą platformę. Oczywiście wiele spraw jest jeszcze dopracowanych takich jak np. magia - której nie ma jeszcze dostępnej oraz NPC'tów, które są powiedzmy nie do użycia jeszcze, ale sama platforma daje o wiele więcej. Jeżeli masz zgraną ekipę i nie jesteś bufonem, jak nie powiem kto to możesz postawić taki projekt, że ludziom oczy wyjdą.

#12 XXFlow

XXFlow
  • Uzytkownik forum
  • 20 postów

Napisano 10 July 2017 - 13:41

#13 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 10 July 2017 - 14:00

Nic nowego nie wniosłeś.

#14 blint

blint
  • Uzytkownik forum
  • 3 postów

Napisano 10 July 2017 - 20:44

po prostu stawiając serwer na sa-mp możesz kopiować od misiaka czy devgaming. na gothic nie ma tak łatwo i trzeba wykazać się jakąś kreatywnością bo szlaki nie zostały jeszcze przetarte i tak naprawdę jeszcze nigdy nie było tam serwera na poziomie.

to co napisałeś o jakichś limitach na gothic a ich braku na samp to większego idiotyzmu już dawno nie czytałem, wygląda jakbyś wymyślił coś losowego i podał pod swoją narrację, ja pierdole. wykurwiaj stąd brudzie

postaw coś swojego zamiast kłapać gębą i poczekaj na efekty, jeśli uda Ci się utrzymać na dłuższą metę taki serwer to będziemy mogli pogadać

#15 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 10 July 2017 - 21:56

postaw coś swojego zamiast kłapać gębą i poczekaj na efekty, jeśli uda Ci się utrzymać na dłuższą metę taki serwer to będziemy mogli pogadać

Blint luzuj. Nie ma o co się spierać.

#16 GorkyFactory

GorkyFactory
  • Uzytkownik forum
  • 6 postów

Napisano 11 July 2017 - 11:11

Wystarczy mod DX11 i Gothic, choć cholernie niezoptymalizowany, co można poprawić ostrożnie osłabiając poszczególne parametry moda, wygląda lepiej niż nafaszerowany modami Skyrim. A Gothic łatwo nie umrze. Aktualnie powstaje ciekawy projekt, którego mam przyjemność być członkiem i powolutku przystosowujemy się pod standardy Gothica, ostrożnie dodając nowe.

#17 Blendzior

Blendzior
  • Uzytkownik forum
  • 16 postów

Napisano 11 July 2017 - 20:21

xD

#18 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 12 July 2017 - 08:01

xD

Może troszkę bardziej sensowny komentarz z Twojej strony?

#19 Szlakiem Jedi

Szlakiem Jedi
  • Uzytkownik forum
  • 36 postów

Napisano 13 July 2017 - 17:47

Gothicowe serwery cierpiały często na bardzo niską liczbę graczy, co przy dużym, otwartym świecie i fakcie, że z 5 graczy na serwerze każdy należał do innej grupy mogło powodować, że nikt z nich nie miał nawet okazji spotkać się IC. Rozwiązaniem problemu mogłaby być bardziej scentralizowana rozgrywka oparta o system RPG z kartami postaci (trochę jak u nas!) i postaciami niezależnymi (NPC) granymi przez Mistrzów Gry lub osoby przez MG wybrane. Idąc dalej w porównania do rozgrywki w naszej społeczności - potrafimy zorganizować świetne eventy z rozbudowaną fabułą i wieloma NPC nawet, gdy na serwerze są dwie lub trzy osoby. Wystarczy więc dobry pomysł na fabułę dla graczy, scentralizowanie rozgrywki do jednego miejsca w danej chwili i opiekę fabularną jakiegoś Mistrza Gry, by gra przebiegała płynnie i satysfakcjonująco. Dodatkowo, system RPG zakładający zdobywanie punktów doświadczenia i kolejnych poziomów przyciąga graczy na dłużej, ludzie lubią oglądać, jak rozwija się coś, co sami stworzyli.

#20 Kuczi

Kuczi
  • Uzytkownik forum
  • 150 postów
  • MiejscowoścDobrów

Napisano 13 July 2017 - 21:31

Gothicowe serwery cierpiały często na bardzo niską liczbę graczy, co przy dużym, otwartym świecie i fakcie, że z 5 graczy na serwerze każdy należał do innej grupy mogło powodować, że nikt z nich nie miał nawet okazji spotkać się IC. Rozwiązaniem problemu mogłaby być bardziej scentralizowana rozgrywka oparta o system RPG z kartami postaci (trochę jak u nas!) i postaciami niezależnymi (NPC) granymi przez Mistrzów Gry lub osoby przez MG wybrane. Idąc dalej w porównania do rozgrywki w naszej społeczności - potrafimy zorganizować świetne eventy z rozbudowaną fabułą i wieloma NPC nawet, gdy na serwerze są dwie lub trzy osoby. Wystarczy więc dobry pomysł na fabułę dla graczy, scentralizowanie rozgrywki do jednego miejsca w danej chwili i opiekę fabularną jakiegoś Mistrza Gry, by gra przebiegała płynnie i satysfakcjonująco. Dodatkowo, system RPG zakładający zdobywanie punktów doświadczenia i kolejnych poziomów przyciąga graczy na dłużej, ludzie lubią oglądać, jak rozwija się coś, co sami stworzyli.

Czuję, że Twoja wypowiedz emanuje silną mocą :) Mądrego, aż miło posłuchać. Niech moc będzie z wami! :) (Nie odbierajcie tego jako krytykę lub naśmiewanie się, piszę to jako 20 letni fan uniwersum G.Lucasa :) )

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników