Skocz do zawartości

Zdjęcie

System powiadomienie o strzelanin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 EminemsS

EminemsS
  • Uzytkownik forum
  • 17 postów

Napisano Tydzień temu

WItam, ktoś jest może tutaj programistą? Bo nie wiem jak napisać system powiadomienie o strzelanin , np tutaj;

#2 EminemsS

EminemsS
  • Uzytkownik forum
  • 17 postów

Napisano Tydzień temu

Tylko nie chce na napis tylko na czat.

#3 Bester

Bester
  • Uzytkownik forum
  • 20 postów

Napisano Tydzień temu

Napisz do jakiegoś programisty, lub wstaw ogłoszenie że owego poszukujesz.

#4 bluur

bluur
  • Administrator
  • 21 postów

Napisano Tydzień temu

w standardowym pawn pod OnPlayerWeaponShot dajesz funkcję PlayCrimeReportForPlayer w pętli

#5 GoToDark

GoToDark
  • Developer
  • 26 postów
  • MiejscowoścSzczecin

Napisano Wczoraj

Jeśli chciałbyś zrobić to optymalnie i z sensem polecam na sam początek podzielić mapę na strefy z nazwami (gotowy skrypt znajduje się tutaj). Następnie musisz wykryć, że w danej strefie doszło do oddania strzału bądź strzałów więc tutaj potrzebny jest callback OnPlayerWeaponShot, w którym po oddaniu strzału sprawdzasz w jakiej strefie on nastąpił i odpowiednio wyświetlasz informację na czacie dla danych graczy (funkcja tutaj) bądź robisz to za pomocą CrimeReport (funkcja tutaj).

Jednak skrypt nadal będzie obarczony błędem ponieważ informację gracz dostanie po każdym strzale, co będzie oznaczało bardzo duży spam w grze / na czacie. Teraz masz dwa rozwiązania tego problemu. 

Pierwszy z nich to zmienna gracza (bądź zastosowanie PVar), w którym zapisujesz datę ostatniego strzału (funkcja), a następnie w callbacku OnPlayerWeaponShot sprawdzasz czy od ostatniego strzału nie minęło np. 120 sekund i wtedy pozwalasz na wyświetlenie wiadomości / CrimeReport graczom.

Drugi sposób jest nieco lepszy jednak nieco bardziej skomplikowany. Musiałbyś utworzyć zmienne do każdej strefy i w niej zapisywać datę ostatniego oddanego strzału z broni. Wtedy informacja o strzelaninie nie była by wysyłana od danego gracza, a od danej strefy co wydaje mi się jest lepszym rozwiązaniem.

Na gotowy skrypt z mojej strony niestety nie możesz liczyć, bo nie taka jest moja rola. Jeśli masz chęci do tworzenia skryptów na sa-mp to moje porady powinny Ci dostatecznie pomóc w napisaniu skryptu samemu. Jeśli będziesz miał jakieś problemy etc. - pisz.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników