Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stworzyć nowy projekt - unikalny projekt.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł.

Paweł.
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 13 maj 2016 - 13:18

Cześć. Co sądzicie, aby otworzyć porządny projekt na scenie Role Play, który będzie szanował graczy i dobierał ekipę z aktywnych osób w projekcie. Jestem na scenie już kilka latek, a teraz właśnie widzę, że potrzebny jest taki serwer. Jednak dawno zerwałem kontakty z moimi programistami. Kogo proponujecie na przyjęcie do ekipy projektu jako programistów. Od strony czyli panele gracze i game mode, który będzie cały czas aktualizowany. Ja nie mam czasu na pisanie skryptu bo pracuje i nie mam na to czasu, ale ogarnięcie forum i zorganizowaniu dobrego serwera - na to mam nawet pomysł i środki finansowe. Lubię Role Play tak samo jak Tibie. Tibia upada i nic z tym nie zrobię, a serwera nie stworzę z Tibii bo po prostu nie ma to sensu gra po 800/1000 osób na polskich otsach, a na realu raptem 25,000 ludzi. Wszyscy teraz grają w CSGO, League of Legends i inne lepsze gry na komputery. Co o tym sądzicie? Bo ja jednak nawet jako główny Administrator postrzelał do gliniarzy. B)

#2 Vertolio

Vertolio
  • Uzytkownik forum
  • 62 postów
  • MiejscowoścRoztocze

Napisano 13 maj 2016 - 14:45

Jak tam chcesz, każdy się zapowiada, że będzie dobrym projektem, lecz jest zupełnie inaczej, jak ktoś wkłada w coś dużo inicjatywy, oraz ma trochę oleju w głowie to ujdzie...

#3 Paweł.

Paweł.
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 13 maj 2016 - 15:13

Jak tam chcesz, każdy się zapowiada, że będzie dobrym projektem, lecz jest zupełnie inaczej, jak ktoś wkłada w coś dużo inicjatywy, oraz ma trochę oleju w głowie to ujdzie...

O to się nie martw, ale nie mam czasu na programowanie i to chyba jest gwóźdź do trumny dla serwera, aby być zależnym od jakiegoś psuedo programisty, a prawdziwy programista kosztuje więcej niż net4game zarobił przez całą swoją kadencję. Tak mi się wydaje.

#4 FanatixPL

FanatixPL
  • Uzytkownik forum
  • 28 postów
  • MiejscowoścCzłuchów

Napisano 13 maj 2016 - 16:10

[...]a prawdziwy programista kosztuje więcej niż net4game zarobił przez całą swoją kadencję.[...]

Cóż,myślę że nie tyle o koszty chodzi jeśli mamy zamiar wynająć prawdziwego programistę, ktoś kto faktycznie nim jest nie będzie chciał się zająć nieoficjalnym serwerem do starej gry.

Niestety ale jeśli chodzi o programistów do sampa to albo dostaniesz samouków z zerowym/średnim doświadczeniem albo stare wygi które nie zrobią nic poza zabraniem pieniędzy z Twojej kieszeni.(oczywiście nie twierdzę że nie ma porządnych ludzi w tym środowisku ale są to przypadki 1/10000)

#5 caboty

caboty
  • Uzytkownik forum
  • 29 postów

Napisano 13 maj 2016 - 19:56

Trzeba mieć naprawdę szczęście - większość dobrych sampowych programistów zaczynała w pawn i dalej rozwijała swoje umiejętności. I albo zapłacisz słono, albo będziesz szukał ludzi i kiedy zobaczą, że to ma sens, to dojdą do ekipy, bo coś co wiąże się z sukcesem, to zawsze wpis w osiągnieciach :)

I nie skrypt jest najważniejszy, tylko zgrana zaufana ekipa - popatrz co się stało z Migty, CRP V1 V2, Sim00nowi też podłożyli parę osób do ekipy, które od wewnątrz rozwaliły serwer. Dlatego branie najlepszych i najbardziej aktywnych graczy bez zaufania mija się z celem. Oczywiście, warto próbować, ale środowisko rp w sampie jest tak rakowe, że musisz dokładnie wiedzieć kto z kim się buja, jakich ma koleżków - czy on ma wpływ na nich, czy oni na niego. Bo co, że gość jest super super, jak jego koleżcy będą go cisnąć i w końcu się złamie? Mało jest ludzi czystych i ogarnietych do roli gamemastera, można na palcach liczyć. W ekipie ważny też jest charakter i każdy powinien mieć swoje zdanie i się go trzymać. Bez tego nic nie wyjdzie. Może to prowadzi do sporów i kłótni, ale zawsze jest jakiś złoty środek.

#6 Mario

Mario
  • Uzytkownik forum
  • 83 postów

Napisano 14 maj 2016 - 06:05

Cześć. Co sądzicie, aby otworzyć porządny projekt na scenie Role Play, który będzie szanował graczy i dobierał ekipę z aktywnych osób w projekcie. Jestem na scenie już kilka latek, a teraz właśnie widzę, że potrzebny jest taki serwer. Jednak dawno zerwałem kontakty z moimi programistami. Kogo proponujecie na przyjęcie do ekipy projektu jako programistów. Od strony czyli panele gracze i game mode, który będzie cały czas aktualizowany. Ja nie mam czasu na pisanie skryptu bo pracuje i nie mam na to czasu, ale ogarnięcie forum i zorganizowaniu dobrego serwera - na to mam nawet pomysł i środki finansowe. Lubię Role Play tak samo jak Tibie. Tibia upada i nic z tym nie zrobię, a serwera nie stworzę z Tibii bo po prostu nie ma to sensu gra po 800/1000 osób na polskich otsach, a na realu raptem 25,000 ludzi. Wszyscy teraz grają w CSGO, League of Legends i inne lepsze gry na komputery. Co o tym sądzicie? Bo ja jednak nawet jako główny Administrator postrzelał do gliniarzy. B)

Na dłuższą metę daje radę. Administrator != lider. Może być co najwyżej członkiem. :P

#7 hili

hili
  • Uzytkownik forum
  • 10 postów

Napisano 14 maj 2016 - 10:59

Z takim avatarem raczej nie stworzysz dobrego serwera. Odpychasz już na etapie produkcji.

#8 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 14 maj 2016 - 11:22

Kasa ludziom odbija do łba, nie ważne jaki byś nie chciał serwer- i tak będzie taki jak gracze sobie ustalą, bo w końcu to oni tworzą grę, nie administracja :D a jeśli będziesz uparty w stosunku do graczy to Cię zleją i odejdą.

Osobiście miałem możliwość wystartować z własnym projektem. Zrobiłem sobie 'casting' na skryptera, było dwóch- jedna panienka i gościu. Panienka edytowała skrypty a gościu pisał swoje, tylko że z nim taki problem, że jak poszedł pić to go tydzień nie było :D (pozdro dla Ciebie Piotrek!)

Także.. Dobry serwer można zrobić już za 200zł miesięcznie (w sensie, aby utrzymał testy, serwer, forum i inne rzeczy). Konta Premium to jedyny sposób, aby utrzymać właśnie taki serwer. Odejmując prowizję od kasy z kont premium pozostaje wielka nędza. Mnie osobiście za czasów San Fierro Life, udało się w tydzień zebrać ponad 300zł. A że skrypter odsprzedał mi skrypt i sobie poszedł to nie opłacało mi się dalej tego ciągnąć- dlatego skrypt sprzedałem 3 razy xD i wstawiłem później do neta- a później 4/5 serwerów były z moim skryptem. W sumie później Destroyer stworzył malusieńką poprawkę skryptu i osiedlił grę w angel pine zwaną ofc Honest i ją również opublikowaliśmy po zamknięciu tego serwa, teraz to już każdy serwer obowiązkowo musiał mieć ten skrypt. W sumie- tyle rzeczy w żadnym skrypcie nie było. Później to dopiero five-rp (??) miało czaderski system. Było wszystko.. ale też skrypter spierdolił sprawę.

Teraz Mario- zabrał kase i papa :D ale nie obawiajcie się, gość jeszcze wróci, bo zbyt wielki elektorat trzyma w swoich zapasach, by go nie wykorzystać. Jeśli nie w sampie to w innej gierce.

Paweł, jeśli chcesz stworzyć OTS'a pisz. Ale musi to być gwarantowane 200/300osób. JA wyłoże kase.

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

#9 Paweł.

Paweł.
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 14 maj 2016 - 14:14

Z takim avatarem raczej nie stworzysz dobrego serwera. Odpychasz już na etapie produkcji.

To nie jest przedstawienie się czy produkcja. Avatar to tylko avatar. Lubię tyłki. :)

Kasa ludziom odbija do łba, nie ważne jaki byś nie chciał serwer- i tak będzie taki jak gracze sobie ustalą, bo w końcu to oni tworzą grę, nie administracja :D a jeśli będziesz uparty w stosunku do graczy to Cię zleją i odejdą.

Osobiście miałem możliwość wystartować z własnym projektem. Zrobiłem sobie 'casting' na skryptera, było dwóch- jedna panienka i gościu. Panienka edytowała skrypty a gościu pisał swoje, tylko że z nim taki problem, że jak poszedł pić to go tydzień nie było :D (pozdro dla Ciebie Piotrek!)

Także.. Dobry serwer można zrobić już za 200zł miesięcznie (w sensie, aby utrzymał testy, serwer, forum i inne rzeczy). Konta Premium to jedyny sposób, aby utrzymać właśnie taki serwer. Odejmując prowizję od kasy z kont premium pozostaje wielka nędza. Mnie osobiście za czasów San Fierro Life, udało się w tydzień zebrać ponad 300zł. A że skrypter odsprzedał mi skrypt i sobie poszedł to nie opłacało mi się dalej tego ciągnąć- dlatego skrypt sprzedałem 3 razy xD i wstawiłem później do neta- a później 4/5 serwerów były z moim skryptem. W sumie później Destroyer stworzył malusieńką poprawkę skryptu i osiedlił grę w angel pine zwaną ofc Honest i ją również opublikowaliśmy po zamknięciu tego serwa, teraz to już każdy serwer obowiązkowo musiał mieć ten skrypt. W sumie- tyle rzeczy w żadnym skrypcie nie było. Później to dopiero five-rp (??) miało czaderski system. Było wszystko.. ale też skrypter spierdolił sprawę.

Teraz Mario- zabrał kase i papa :D ale nie obawiajcie się, gość jeszcze wróci, bo zbyt wielki elektorat trzyma w swoich zapasach, by go nie wykorzystać. Jeśli nie w sampie to w innej gierce.

Paweł, jeśli chcesz stworzyć OTS'a pisz. Ale musi to być gwarantowane 200/300osób. JA wyłoże kase.

Admin, odezwę się na PW bo właśnie znajomy od 21 maja zaczyna tworzyć mapkę pod silnik Tibii 8.6. Zobaczymy jak to wyjdzie.

#10 FanatixPL

FanatixPL
  • Uzytkownik forum
  • 28 postów
  • MiejscowoścCzłuchów

Napisano 14 maj 2016 - 14:30

Mało jest ludzi czystych i ogarnietych do roli gamemastera, można na palcach liczyć.

Tutaj się nie zgodzę-takich ludzi jest dużo lecz nie pchają się oni na gamemastera-sam musisz ich wyłapać i zrekrutować.

Zazwyczaj do władzy pchają się ludzie którzy nie mają o tym pojęcia, powstają wtedy bezsensy jak człowiek który ma 13 lat(0 podstawowej wiedzy o życiu i czymkolwiek innym), rok "doświadczenia" w roleplayu i dostaje się na posadę tylko ze względu na podanie które napisze mu znajomy/mama/babcia ktokolwiek.

#11 Mario

Mario
  • Uzytkownik forum
  • 83 postów

Napisano 14 maj 2016 - 17:16

Trzeba mieć naprawdę szczęście - większość dobrych sampowych programistów zaczynała w pawn i dalej rozwijała swoje umiejętności. I albo zapłacisz słono, albo będziesz szukał ludzi i kiedy zobaczą, że to ma sens, to dojdą do ekipy, bo coś co wiąże się z sukcesem, to zawsze wpis w osiągnieciach :)

I nie skrypt jest najważniejszy, tylko zgrana zaufana ekipa - popatrz co się stało z Migty, CRP V1 V2, Sim00nowi też podłożyli parę osób do ekipy, które od wewnątrz rozwaliły serwer. Dlatego branie najlepszych i najbardziej aktywnych graczy bez zaufania mija się z celem. Oczywiście, warto próbować, ale środowisko rp w sampie jest tak rakowe, że musisz dokładnie wiedzieć kto z kim się buja, jakich ma koleżków - czy on ma wpływ na nich, czy oni na niego. Bo co, że gość jest super super, jak jego koleżcy będą go cisnąć i w końcu się złamie? Mało jest ludzi czystych i ogarnietych do roli gamemastera, można na palcach liczyć. W ekipie ważny też jest charakter i każdy powinien mieć swoje zdanie i się go trzymać. Bez tego nic nie wyjdzie. Może to prowadzi do sporów i kłótni, ale zawsze jest jakiś złoty środek.

Aj tam przesadzasz. Dobrych gamemasterów jest więcej niż myślisz, tylko trzeba dać im szansę. W ciągu kilku dni widać, czy robią to z chęci czy z przymusu funkcji. :)

#12 Paweł.

Paweł.
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 14 maj 2016 - 17:54

Dzięki takiemu myśleniu projekty upadają bo nie daje się szans nowym osobom.

#13 caboty

caboty
  • Uzytkownik forum
  • 29 postów

Napisano 14 maj 2016 - 20:20

Dzięki takiemu myśleniu projekty upadają bo nie daje się szans nowym osobom.

Nie mówię o nie dawaniu szans nowym osobom. Na supporta można wziąść każdego gościa co ma własne zdanie. Ale na stanowisko gamemastera czy moderatora nadaje się paru. Bo wlaśnie dlatego projekty upadają, że na pewne stanowiska wchodzą niezaufani lub nieprześwietleni ludzie i sprzedają dobra IC w necie, albo rozdają koleżkom :)

Później gospodarka pada, jest wielka dupa, a jak ktoś jeszcze przez ACP się wedrze dalej, to pozamiatane.

Co do kasy - jak ktoś chce mieć serwer i normalnie pracuje, to te podstawowe 300zł miesięcznie są groszami.

I niech nikt mi nie mówi, że ludzie PL zarabiają 1000zł, bo powieszę. Sp***liny życiowie i owszem, ale facet w PL conajmniej 2k dostaje, tak płacę mojemu pracownikowi zresztą, a ma podobny zakres obowiązków co Grażyna u Janusza w spożywczaku ;)

Sorry za offtopic, ale są Juwenalia i piszę co mi serce podpowiada 

Zresztą żaden normalny facet nie pójdzie do roboty za tysiąc, czy półtorej, bo w głupim magazynie dostanie 1,8 a w amazonie 2,5. A w budowlance jako przynieś wynieś 3.

#14 FanatixPL

FanatixPL
  • Uzytkownik forum
  • 28 postów
  • MiejscowoścCzłuchów

Napisano 14 maj 2016 - 21:05

Nie mówię o nie dawaniu szans nowym osobom. Na supporta można wziąść każdego gościa co ma własne zdanie. Ale na stanowisko gamemastera czy moderatora nadaje się paru. Bo wlaśnie dlatego projekty upadają, że na pewne stanowiska wchodzą niezaufani lub nieprześwietleni ludzie i sprzedają dobra IC w necie, albo rozdają koleżkom :)

Później gospodarka pada, jest wielka dupa, a jak ktoś jeszcze przez ACP się wedrze dalej, to pozamiatane.

Co do kasy - jak ktoś chce mieć serwer i normalnie pracuje, to te podstawowe 300zł miesięcznie są groszami.

I niech nikt mi nie mówi, że ludzie PL zarabiają 1000zł, bo powieszę. Sp***liny życiowie i owszem, ale facet w PL conajmniej 2k dostaje, tak płacę mojemu pracownikowi zresztą, a ma podobny zakres obowiązków co Grażyna u Janusza w spożywczaku ;)

Zresztą żaden normalny facet nie pójdzie do roboty za tysiąc, czy półtorej, bo w głupim magazynie dostanie 1,8 a w amazonie 2,5. A w budowlance jako przynieś wynieś 3.

Licz to że nie każdy facet ma predyspozycje do roboty fizycznej (wypadki chodzą po ludziach) w okolicy do 20 km od mojego miejsca zamieszkania są 2 oferty które nie wymagają doświadczenia(bo takowego nie posiadam)-1200 i 1300 na łapę.

Następna sprawa-300 złotych miesięcznie daje 3600 zł rocznie czyli tyle co fajne wakacje lub zaspokojenie taniego nałogu, nie wiem czy wybrałbym serwer.

#15 Mario

Mario
  • Uzytkownik forum
  • 83 postów

Napisano 15 maj 2016 - 01:50

Dlatego nie tworzy się komend ingerujących w bazę danych (czyt. statystyki graczy/grup itd.) by działać prewencyjnie do tej kwestii. Granie z kumplami jest spoko dopóki ma się zdrowy rozsądek i nie faworyzuje się ich. Wtedy takiemu gamemasterowi należy się urlop zdrowotny. ;)

#16 FanatixPL

FanatixPL
  • Uzytkownik forum
  • 28 postów
  • MiejscowoścCzłuchów

Napisano 15 maj 2016 - 08:08

Dlatego nie tworzy się komend ingerujących w bazę danych (czyt. statystyki graczy/grup itd.) by działać prewencyjnie do tej kwestii. Granie z kumplami jest spoko dopóki ma się zdrowy rozsądek i nie faworyzuje się ich. Wtedy takiemu gamemasterowi należy się urlop zdrowotny. ;)

Tutaj przyznam rację-każdy po odpowiednim czasie w ekipie zaprzyjaźnia się z nami, ufamy mu bla bla... Nagle budzimy się z połową serwera w rozsypce i orientujemy się że ostatnia kopia zapasowa była pół roku temu (pozdrowienia dla jednego z najgorzej ocenianych serwerów).

#17 Paweł.

Paweł.
  • Uzytkownik forum
  • 8 postów

Napisano 15 maj 2016 - 14:35

Co to jest 2,000zł? Dlatego emigrują.

#18 Frank

Frank
  • Uzytkownik forum
  • 57 postów

Napisano 15 maj 2016 - 15:32

Przyszedł koleś który prowadzi własną firmę i wie ile ludzie zarabiają. Weź [CENZURA]się w głowę.

Stawki są o wiele niższe niż 2k. Wiem bo pracowałem i tak pracują moi rodzice.

HVEB67L.png

Użytkownik SolarisXPompa edytował ten post 15 maj 2016 - 19:52
Wyzywanie

#19 Admin

Admin
  • Administrator
  • 671 postów

Napisano 15 maj 2016 - 21:36

Jak już przeszliście na offtop to zamiast Was karać, to może dodam że jeśli ktoś chce zarobić- akord, to śmiało walić w 'Kontakt'. Sprawa wygląda tak, że oferujesz mass masmailling. Ty dostajesz przez pierwsze 3 zlecenia 10% z jego zakupów i się cieszysz. Kolejne 5 to 15% a później kolejne 7 20%. Max 25. Jak się ma łeb to się potrafi dotrzeć do ludzi. Fakt- nie jest to 'praca' marzeń, lecz jeśli nerdzisz przez kompem bez celu to zamiast zarabiać e-dolary stojąc na stacji na I-wood to można sobie realne złotówki u mnie wyciągnąć.

// mam sporo obowiązków na głowie- już nie nadążam z szukaniem potencjalnych kupców- wystarczają mi obecnie ci, którzy wracają. Lecz jeśli ktoś ma jaja i chce sobie te 10zł czy nawet 50 dziennie (przy takich 10%) zarobić za znalezienie klientelli to zapraszam. Sorry, lecz jeśli masz te 25% prowizji i koleś robi zakup na 200zł (a najniższa z możliwych to 100) to się chyba opłaca.

A i jeszcze- zarobki w Polsce nie są złe. Wszystko zależy od tego jak się szuka i czego się szuka.

Btw- nie odbiegajcie od tematu, nie bierzcie przykładu :P

- nazw wyświetlanych/loginów nie zmieniamy na życzenie klienta,
- nazwę wyświetlaną mogą zmienić jedynie rangi: REDAKTOR, MODERATOR, MANAGER, PREMIUM,

- daj się zauważyć, WYKUP REKLAMĘ w naszym serwisie.

#20 Frank

Frank
  • Uzytkownik forum
  • 57 postów

Napisano 17 maj 2016 - 01:20

Oczywiście że nie są złe jak ma się łeb, ale nie pisz że 2k wszyscy zarabiają bo są miasta że zarabiają po 3zł za godzinę i wiele materiałów jest na ten temat dostępnych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników